Trwa ładowanie...
Przejdź na

Biskupi chcą całkowitego zakazu aborcji z okazji... rocznicy chrztu Polski!

1094
Podziel się:

"W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie!"

Biskupi chcą całkowitego zakazu aborcji z okazji... rocznicy chrztu Polski!
bEKMCxIl

W tym roku wypada 1050. rocznica przyjęcia chrztu przez Polskę. Z tej okazji Kościół Katolicki organizuje głośne obchody. Postanowił też spróbować dotrzeć do młodego pokolenia. Z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej i Klubu Katolickich Przedsiębiorców nagrano wideoklip pod hasłem "Jedno państwo, Kośćiół, jeden chrzest".

Z okazji jubileuszu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski opublikowało teraz list, który zostanie odczytany we wszystkich polskich kościołach w niedzielę 3 kwietnia. W jego tekście KEP wzywa do zaostrzenia prawa aborcyjnego i nie zgadza się na ustawę z 1993 roku nazywaną "kompromisem aborcyjnym".

bEKMCxIn

W projekcie ustawy zgłoszonym już do Sejmu jest m.in. zapis o karaniu nie tylko lekarza, który przeprowadził aborcję lub do niej nakłaniał, ale także samej kobiety.

Oto cały tekst listu:

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: "Nie zabijaj!". Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

bEKMCxIt

Pod listem podpisali się metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski oraz bp Artur Miziński.

bEKMCxIu
bEKMCxIO
KOMENTARZE
(1094)
Gość
6 lat temu
Żenada. Najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy nigdy nie będą mieć dzieci..
gość
6 lat temu
jak zwykle: stare dziady najaktywniejsze w tym temacie.
Adela
6 lat temu
Drodzy hierarchowie, szóste przykazane mówi: nie cudzołóż
bEKMCxIP
Gość
6 lat temu
Boże, widzisz i nie grzmisz. Kościół oszalał...
gość
6 lat temu
Na zachodzie nastolatki mają i po kilka aborcji a w Polsce biskupi chcą jej całkowicie zakazać... Czy nie ma już złotego środka? Czy zawsze musi być od skrajności w skrajność?
Najnowsze komentarze (1094)
gosc
2 lata temu
spieprz....banda oszolomow pozbawionych realizmu
mała
5 lata temu
biskupi pewnie gwałcą nastolatki, żeby przedłużyć swoją linię genetyczną ....
Gość
5 lata temu
Legalizacja Aborcji w Polsce!
Ruda
6 lat temu
Tak czytam te komentarze. Większość w ogóle nie wie, o co chodzi, tylko za argument podaje bezmyślnie bzykające się panny. A przecież chodzi o to, żeby wypracowany kompromis, który pozwala na aborcję w trzech bardzo konkretnych przypadkach (żaden z nich nie obejmuje bezmyślnego bzykania) pozostał dalej w swojej mocy i kształcie. Już pomijam fakt, że do tanga trzeba dwojga, a często panowie nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności. I zawsze i wszędzie wszystkiemu winna jest kobieta. Czy aby na pewno? Należałoby zacząć od tego, że edukacja seksualna w naszym kraju to dno i dwa metry mułu...Całkowicie złe podejście do tematu, z d**y strony niestety. Nikt nie myśli o konsekwencjach, jakie przyniesie zmiana tej ustawy. Podziemie, wysyp rzeźników, samobójstwa, ciężkie depresje...I co najważniejsze, zmiana tej ustawy to przyzwolenie na gwałt w świetle prawa. Gwałciciel dostanie wyrok 10 lat, wyjdzie maks. po 5. A zgwałcona kobieta ma złamane życie do końca. Bo coby nie zrobiła w takiej sytuacji, zawsze będzie wytykana palcami, a to, że sama się prosiła (jak tu ktoś raczył się wypowiedzieć), a to, że wyrodna z niej matka. Pod tym kątem nasze społeczeństwo jest po prostu ohydne.
bear
6 lat temu
Nie skalali się pracą ,onanizowali się przesadnie i to ma negatywny wpływ na pracę mózgu.
gość
6 lat temu
Jest wyjście zakup tabletek wczesnoporonnych z Holandii.
gość
6 lat temu
hahaha ten kolo na środkowym zdjęciu- no fajnieeeee.... jeszcze lekko jęzor wyciągnij ! hahaha i wszystko w temacie !
gość
6 lat temu
Nast.etap-badania na probostwie / najlepsi specjaliści / gdy ekspert przemęczony badaniami to kieruje na inne probostwo,gdy tam też kolejka to skierowanie do zwykłego ginekologa,jednak wiarygodność tych badań będzie ograniczona i być może wymagane powtórzenia w wyższych instancjach.
bEKMCxIH
gość
6 lat temu
Aborcja to sprawa własnego sumienia. Dlaczego za ludzi ma decydować kler. Wraca średniowiecze. Wkrótce będą chcieli, żeby księży po rękach całować, jak było kiedyś. Rydzykowi dano miliony, bo ma mało, a emerytom podwyższono emeryturę o 2 zł. To jest kpina. Przez te wszystkie sprawy, co wyrabia rząd i kler społeczeństwo odwraca się od kościoła .I wcale się nikt nie dziwi. Wkrótce będą zamykać kościoły , bo młodzież i dzieci nie chcą chodzić do kościoła. Jak kler obrósł w piórka. Żaden ksiądz za darmo nawet się nie przeżegna, tylko za wszystko każą sobie płacić. Ludziom bardzo wierzącym to wszystko się nie podoba.
karina
6 lat temu
może tak facetom k***sy poucinać !
gość
6 lat temu
zje-baczyzm! to dopiero jest ciemnogród, uwstecznienie i powrót do czasów niewolnictwa>>>> i wielkie dopierd>>>>>>alanie do tego co dzieje się u innowyznaniowców>>>> to dopiero syf ! kobieta to nie przedmiot w rekach pseudo kmiotów ! kobieta ma swoje prawa- przynajmniej powinna je miec! jest wolnym czlowiekiem, ma prawo decydować sama o sobie do cholery!
gość
6 lat temu
Chcieli by rządzić całym światem do roboty dziady wypasione
gość
6 lat temu
Pedofile sami gwałcą przez kościół same zmartwienia teroryśći mordują ludzi a tu robią durne zakazy ludzie nie chodzcie do koscioła wtedy będą miec biedę oni nie wiedzą co to dzieći wychować sami żyja w luksusach jeste wieżąca ale już nie będę chodzić kazde ma swoje wyznanie ile wkońcu jest tych bogów który prawdziwy to przez kosciół wszystko.
sza
6 lat temu
Drogi klerze póki niepełnosprawne dziecko jest małe to połbiedy ale dopiero zaczyna być cała bieda po 21 roku źycia 560 zł renty socjalnej plus 153 zł zasiłku pilęgnacyjnego plus rodzic z depresją i z pytani em jak zejść z tego wspaniałego świata (w przypadku braku rodziny).
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKMCxJA
bEKMCxJB
bEKMCxJC
bEKMCxJD
bEKMCxJE
bEKMCxJj