Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kulesza zagra zakonnicę znęcającą się nad dziećmi?

277
Podziel się:

Zabiega o rolę siostry Bernadetty, która przez lata biła i poniżała podopiecznych domu dziecka. Walczy o nią również Agata Buzek.

Kulesza zagra zakonnicę znęcającą się nad dziećmi?

Po przejmujące roli w oscarowej Idzie Pawła Pawlikowskiego, Agata Kulesza zyskała status gwiazdy i może przebierać w propozycjach. Ostatnio zagrała zakonnicę, matkę przełożoną w polsko-francuskim dramacie Niewinne. Tym razem to podobno sama zabiegała o rolę. Reżyserka Anna Fontaine początkowo uznała, że Kulesza jest na nią za młoda, ta jednak pojawiła się na castingu w postarzającym makijażu i przekonała ekipę, że jednak się nadaje.

Ponoć rola okazała się dla niej tak wyczerpująca emocjonalnie, że rodzina zaczęła naciskać, by zrobiła sobie dłuższą przerwę od filmów.

Na to jednak się nie zapowiada. Jak donosi Fakt, Kulesza jest najpoważniejszą kandydatką do roli zakonnicy, która znęcała się nad dziećmi, podopiecznymi sierocińca prowadzonego przez siostry boromeuszki w Zabrzu. Film Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? wyreżyseruje Borys Lankosz, twórca Rewersu i Ziarna prawdy.

To genialna aktorka i z pewnością udźwignęłaby tę rolę - komentuje w tabloidzie osoba z branży filmowej. Jej angaż nadałby też filmowi odpowiedni rozgłos i pozwoliłby pozyskać sponsorów. Dla niej samej zaś byłoby to ogromne aktorskie wyzwanie.

Scenariusz filmu oparty jest na szokujących wydarzeniach, które rozegrały się w klasztorze boromeuszek w Zabrzu. Siostra Bernadetta, pełniąca tam stanowisko matki przełożonej, zgotowała swoim podopiecznym piekło na ziemi. Nie tylko przez kilkanaście lat sama znęcała się nad nimi psychicznie i fizycznie, lecz także zezwalała na gwałty oraz akty pedofilii. W 2014 roku została skazana na… dwa lata więzienia.

Rywalką Kuleszy do tej roli jest Agata Buzek, która też dopiero co zagrała zakonnicę w filmie Niewinne.

Buzek jest faworytką scenarzystki - ujawnia osoba z produkcji filmu. Też sprawdziłaby się w tak dramatycznej odsłonie.

Lankosz i Buzek pracowali już razem na planie Rewersu, trudno więc stwierdzić, która z nich wygra ten wyścig.

KOMENTARZE
(277)
gość
6 lat temu
Kulesza to wybitna aktorka, a Jej przyjaciółka - Nosowska - to wybitna artystka. Dwie skromne, utalentowane kobiety, które nie mają parcia na szkoło. Brać takie postawy za wzór, dodopodobne celebrytki.
gość
6 lat temu
ciekawe jak Teleexpress określi fabułę tego filmu...
gość
6 lat temu
Jezu, to ta siostra na tym zdjęciu? Masakra.
Gość
6 lat temu
Kibicuję obu Paniom, każda z nich na pewno stworzy świetną kreację 😃
gość
6 lat temu
Dwa lata? No cóż, Polska to kolonia watykańska.
Najnowsze komentarze (277)
gosc
4 lata temu
п»їI do not own anything. 00:00 Birth (An Oschestra Was Hired To Create This Track) 00:53 Silent Down, Great ... Piano music - o
gosc
4 lata temu
Relaxing music with ocean views, meditation music and waves. Footage from "Infinity Blue" film: ??? http ... Piano music -
gosc
4 lata temu
20 Jun 2017 - Stream piano music 002 by jhfly from desktop or your mobile device. Piano music - o
gosc
4 lata temu
Melancholy Music - Songs, Albums, and Music Videos of your favorite Melancholy Artists. Piano music - o
Gość
6 lat temu
Zdecydowanie kulesza buzek położy te role jest taka bezbarwna
gość
6 lat temu
zobaczcie na pysk tej zakonnicy - ryj chory z nienawisci..do wszystkiego i wszystkich... dramat.. to cos uczy i opiekuje sie dziecmi...zgroza
gość
6 lat temu
K****Y przecież 90 % panów w czarnych sukienkach , to p****y, 80 % pań zakonnych to lesbije, a na dodatek służące seksualne klechów. Po co ta hipokryzja???? Wreszcie jakis normalny papierz robi z tym gównem porządek. Niech k****y biorą śluby..a co! to zawod jak każdy inny, tyle,ze pod płaszczykiem oszustwa . Zobaczcie ile k****y zarabiają???? Czym jeżdzą. A w domach, gdzie mieszkają sprowadzając sobie d**y, albo wyjeżdzają na urlopy i zapominają,ze są klechami
gość
6 lat temu
nie chcemy filmów o zboczeniach klechów o lesbijstwie i nienawisci do wszysytkego co normalne lesbij w sukienkach /czarnych/
gość
6 lat temu
po c**j taki film, po c**j pokazywac zdebilałe k****y , zidiociałe zakonnice chore z nienawisci
mama45
6 lat temu
zdecydowanie widzę w tej roli Panią Agatę. wybitna aktorka i doświadczenie większe. ale młodym trzeba dać szansę, chociaż emocjonalnie mogą tej roli nie dźwignąć. powodzenia
zooord
6 lat temu
Proponuję Buzkowa ,nie trzeba będzie charakteryzacji..toż to chochlik bagienny z wyglądu..brrrrrr
katoliczka
6 lat temu
obie panie dobrze to zagrają. będzie dobry film. że co? nalot na kościół? a oni zamiatają brudy pod dywan - że nic się nie stało. może usłyszymy że dzieci tego chciały...?! ohyda. jestem katoliczką ale nie podoba mi się to.
GOść
6 lat temu
Kulesza będzie lepsza jeżeli dzieci będą chrześcijańskie . Poważnie wybór artysty zależy od producenta i reżysera a tam królują inni jak zawsze to maja być ich gwiazdy zacznijcie przywiązywać do tego uwagę tak jak oni bo niedługo innych nie będzie .
gość
6 lat temu
Wy nawet nie wiecie o czym jest ten film, ignoranci,o zakonnicach zgwałconych przez Rosjan ,a nie o żadnych dzieciach z domu dziecka nad którymi miałaby się znęcać!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie