Filip Chajzer został zwolniony z Czwórki! "Usłyszałem, że dyrekcja zleciła donoszenie na mnie"

178
Podziel się

Dostał wypowiedzenie mailem. "Szukane były podobno wszystkie możliwości zerwania umowy".

Filip Chajzer został zwolniony z Czwórki! "Usłyszałem, że dyrekcja zleciła donoszenie na mnie"

Ostatni marsz Komitetu Oborny Demokracji, który odbył się w sobotę, wzbudził wiele kontrowersji. Wątpliwości pojawiły się zwłaszcza po relacjach mediów publicznych, które nie potrafiły podać prawdziwej liczby maszerujących. Emocjonalny wpis zamieścił także Filip Chajzer, który opisał, jak "reporterka TVP Info" musiała bronić się przed wyzwiskami padającymi z tłumu. Przypomnijmy: Dziewczyna Chajzera zaatakowana na marszu KOD-u? "Usłyszała, że jest REŻIMOWĄ KU*WĄ!"

Chajzer od prawie tygodnia sam ma problemy w pracy. Syn Zygmunta od 2014 roku pracował w Programie Czwartym Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję Piątek, piąteczek, piątunio. Jak okazało się wczoraj, dostał wypowiedzenie.

W miniony piątek dyrektor Czwórki, Hanna Dołęgowska, zdjęła z anteny wydanie audycji, zapewniając, że to tylko jednorazowe działanie. Jak poinformowano wówczas, nie oznaczało to końca współpracy z dziennikarzem. Mimo to wczoraj Chajzer dostał wymówienie.

Dziennikarz poinformował o tym na Facebooku i pokazał skan pisma, które otrzymał mailem. Filip Chajzer porównał tę sytuację do prób inwigilowania swojego ojca w latach 80-tych i stwierdził, że on też otrzymywał sygnały o "zlecaniu donosów" na siebie.

"Mój ojciec, radiowiec od zawsze opowiadał mi kiedyś swoją historię z lat 80tych. Oficer SB zaprosił go na kolację do VICTORII i zaproponował donoszenie na swoich kolegów z Polskiego Radia. SB widziało, że jego córka z pierwszego małżeństwa mieszka ze swoją mamą w Szwecji. W zamian za konfidenctwo miał dostać paszport i możliwość nieograniczonych wyjazdów do Szwecji. Tata kazał mu spierdalać, a swoją córkę zobaczył dopiero po upadku komuny. Jest moim bohaterem - pisze Filip.

Wracamy teraz do roku 2016... Kilka tygodni temu na korytarzu Polskiego Radia usłyszałem od kogoś bardzo uprzejmego, żebym uważał, bo dyrekcja zleciła załodze donosy na mnie. Szukane były podobno wszystkie możliwości zerwania umowy. I tak oto na urlopie, w uroczej knajpie w Dubrowniku loguję się do WIFI i czytam pismo od Pani dyrektor. 1986/2016... Nie to żebym widział jakąś analogię...

Czwórka poinformowała na Facebooku, że przyczyną rozwiązania umowy z Chajzerem było "niewywiązywanie się przez Filipa z umowy". Dziennikarz wszystkiemu zaprzeczył i stwierdził, że zwolnienie go było "niehonorowe".

KOMENTARZE
(178)
Gość
4 lata temu
Jemu to wciąż wiatr w oczy. Życzę powodzenia.
gość
4 lata temu
nie jestem za PO ani Kodem, ale jestem przerażona tym co sie dzieje w państwie Polskim
gość
4 lata temu
PIS kupil polaków 500+ oraz tym ze nie wpuszcza uchodzców...ot cala filozofia.
Gość
4 lata temu
Czemu? Przeciez byl fajny, ciekawy, wesoły....
Gość
4 lata temu
Spisek normalnie! Teraz każdy kto dostanie wypowiedzenie powinien czuć się bohaterem xD
Najnowsze komentarze (178)
TomekWroc70
3 lata temu
Znalazłam ciekawa oferte z Prawkem na rozne kategorie clubcard.com.pl , po co się meczyc z prawo jazdy to wyglada jak prawdziwe
gość
3 lata temu
Tego ŚMIECIA WIELKĄ MORDĘ z telewizji też powinni wyrzucić na zbity pysk.
gość
4 lata temu
Powinien zgłosić popełnienie przestępstwa-MIMO WSZYSTKO
gość
4 lata temu
kwiiiiii kwiiiii chrum chrummm
sarna
4 lata temu
Wielkie gratulacje dla 4-órki
gość
4 lata temu
W końcu w piątek po południu będzie można ze spokojem radia posłuchać bo to co on puszczał to tylko w sudzie przejdzie
gość
4 lata temu
Facet,jestes beznadziejny.
Gość
4 lata temu
Jest Pan super!! Piszę to ja starsza osoba.Niech Pan się nie przejmuje. I niech Pana w d..ę pocałuje to radio. Wszystkiego dobrego.
gość
4 lata temu
Wskazują konkretny powód.......jak nieprawda niech walczy
gość
4 lata temu
O NIEEEE :( i co teraz z piątkiem, piąteczkiem, piątuniem?
gość
4 lata temu
Chyba nikt normalny, nie lubił tego nadętego dupka...
gość
4 lata temu
bylo do przewidzenia zdolny mily sympatyczny stwarz pozytywna aure nie nadaje sie do pustakow i wodo mozgow .Prosze sie nie zmieniac dobro wygrywa
gość
4 lata temu
Nie tylko on jeden został zwolniony z pracy !!! Poczuj się jak każdy Polak a nie celebryta,człowieczku!
gość
4 lata temu
i dobrze strasznie zaniżał poziom czwórki i totalnie tam nie pasował
...
Następna strona