Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korwin Piotrowska krytykuje Czarny Protest: "Nie zrobię sobie selfika w czarnej bluzeczce! To nas ośmiesza!"

198
Podziel się:

"Selfik to naprawdę za mało. Nie ma nas na manifestacjach, tylko siedzimy na dupach w domu" - pisze. "Naprawdę tylko na to nas stać?"

Korwin Piotrowska krytykuje Czarny Protest: "Nie zrobię sobie selfika w czarnej bluzeczce! To nas ośmiesza!"

Dziś o 17:00 pod Sejmem ruszy manifestacja przeciwko propozycjom zmian w ustawie aborcyjnej, nad którymi od dwóch dni pracują posłowie. To kolejna z serii akcji mających skłonić kobiety do pokazania politykom, że nie powinni decydować o ich ciele i seksualności, zwłaszcza w tak radykalny sposób, zmuszając je do rodzenia dzieci gwałcicielom i zakazując badań prenatalnych. Tym razem Czarny Protest zorganizowała partia Razem, namawiająca kobiety do solidarności także w mediach społecznościowych. Ten apel wsparło wiele celebrytek.

Czarny Protest na Instagramie i Facebooku polega na wrzuceniu zdjęcia w czarnym ubraniu. Organizatorzy wyjaśniają, że ta, jak wiele podobnych akcji, ma przede wszystkim pokazać solidarność i liczbę kobiet, które nie zgadzają się z proponowanymi zmianami.

Akcję wyśmiała Karolina Korwin Piotrowska, która w felietonie na o2.pl stwierdziła, że wrzucenie zdjęcia w niczym nie pomoże. Liczy się prawdziwy sprzeciw, a nie ubranie się na czarno:

Zakładamy czarną bluzeczkę, robimy smutną i zadumaną minkę i słodkiego selfika na fejsiku a potem czujemy się swojsko, bo obowiązek obywatelski odpracowany. Tak, teraz na pewno rządzący zesrają się ze strachu... - pisze Korwin Piotrowska.

Dziennikarka zaznacza, że ona celowo nie zrobiła sobie zdjęcia, żeby pokazać, że podobne akcje tylko ośmieszają organizatorów i nie przynoszą żadnego efektu:

Siedząc bowiem sobie w domu, przy klawiaturze komputera walczymy o dobro świata i ostatnio o nasze prawa i nasze macice. No, cudowne. Robimy selfika i czujemy się od razu lepiej. Tak to ma działać. (...) Otóż nie zrobię sobie selfika w czerni, żeby zbierać lajki i czuć się dobrze. Jako ktoś, kto podpisał projekt ustawy obywatelskiej liberalizujący prawo aborcyjne, jako ktoś, kto zetknął się osobiście z polsko-katolickim ginekologicznym betonem i jako ktoś, kto był pod Sejmem i widział, mocno zdziwiony, stanowczo zbyt mało kobiet na podobno tak ważnej dla nich manifestacji (może inne siedziały na fejsie, nie wiem), mam dziką ochotę powiedzieć NIE selfikom w czerni.

Bo to nas, kobiety, koncertowo ośmiesza. Sprowadza w większości tylko do ładnego przedmiotu, do czarnej bluzeczki i chwytliwego hasztagu. Do modnej laluni ze smutną minką. Bo pokazuje też naszą straszliwą bezradność w obliczu nieuchronnego walca ustawowego, który za chwilę rozjedzie nas modelowo i nie będziemy mogły nawet pisnąć. (...)

Selfik to naprawdę za mało. Nie ma nas na manifestacjach, nie podpisujemy masowo projektów ważnych dla nas podobno ustaw, tylko siedzimy na dupach w domu. W czarnej bluzeczce. I odsądzamy od czci i wiary każdego, kto jak ja, wątpi w siłę i celowość czarnej foci. Naprawdę tylko na to nas stać? Tylko na to?

Zgadzacie się z nią?

Całość możecie przeczytać tutaj: Karolina Korwin Piotrowska: #czarnyprotest

Zobacz także: Pawłowicz o "czarnym proteście": "A CO TO JEST czarny protest? Nie ma prawa aborcyjnego"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(198)
Gość
8 lat temu
Każda forma protestu jest dobra. Niektórzy nie mogą być w warszawie.
gość
8 lat temu
dobrze powiedziała.
gość
8 lat temu
Eh, juz bez przesady, ze osmiesza. Ludzie od zawsze potzrebuje zewnetrznej oznaki przynaleznosci do jakiejs gryoy lub idei. Karolina na sile szuka problemu w absolutnie WSZYSTKIM
gość
8 lat temu
przyłączam się do protestu
gość
8 lat temu
przyłączam się do protestu w każdej formie
Najnowsze komentarze (198)
Will Munny
8 lat temu
Owa Korwin-Piotrowska bardzo lubi pieprzyć głupoty jak potłuczona. Jak średnio raz dziennie nie palnie jakiegoś idiotyzmu to czegoś jej bardzo brakuje. Tyle durnot ile zdążyła już naopowiadać na wszelakie (w tym też bardzo ważne) tematy starczyłoby do obdzielenia kilkudziesięciu osób. Ona jest tak samo g****a jak wyborcy PiS-u i Kukiza. Strasznie chciałbym aby ktoś kiedyś uzmysłowił jej, że nie ma w Polsce (jeszcze) obowiązku prawnego bycia durniem.
Gość
8 lat temu
Choc raz cos madrze powiedziala
Gość
8 lat temu
Tak się składa ze Pani Maja jest na każdym proteście a pani Karoliny nie widziałam jeszcze na żadnym Pani istnieje tylko krytykując inych Bez tego pani znika
gość
8 lat temu
zbiorowa histeria? to już schizofrenia...
Protest prote...
8 lat temu
Popieracie aborcje ? ... zwykle poglądy wynosi się z domu wiec pewnie połowy z was nie było by teraz na świecie.
gość
8 lat temu
Czarna bzdura a nie protest. Żałosne to wszystko.
gość
8 lat temu
co za g****a brzydka gruba s****a nigdy nie ma nic dobrego do powiedzenia niech s*******a
Gość
8 lat temu
W sumie ma rację jeżeli protestujący protestują tylko w necie a na manifestach ich nie ma i wtedy rząd myśli że tylko niewielka grupka się sprzeciwia.
gość
8 lat temu
Karolina, brawo! Popieram cie całkowicie.Tak sie dzieje niestety, ze ważne sprawy tylko sie obgaduje po domach , na imprezach , aby pokazać sie z dobrej strony, zrobić super autoprezentację. A od robienia sa inni. Inni , to znaczy kto? Tak jest jak trzeba pomoc prześladowanej kobiecie przez męża pijaka,kiedy trzeba załatwić odpowiedni znak drogowy w niebezpiecznym miejscu, zlikwidować dziki śmietnik pod oknami... Itp Gadanie i zero dzialania
gość
8 lat temu
g****a baba
gość
8 lat temu
możesz zrobić jedno i drugie, zdjęcie i pójść demonstrować, zamiast gdakać i gdakać, nie chodzi o lajki ani o "modne lalunie", i*****o, znowu ci żal, że natura urody nie dała? pogódź się z tym, najwyższy czas, stara już jesteś
gość
8 lat temu
Trochę ma racji. Powinien być strajk generalny,może wtedy by coś dało,a tak,to zrobią co im każą sukienkowi,bo obietnice wyborcze muszą spłacić i to z nawiązką. W du... mają kobiety,homofoby jedne i szowiniści.
Gość
8 lat temu
Ciekawe co ona zrobi 😂😂😂
gość
8 lat temu
Nie wiem o co ona się rzuca. owszem akcja jest trochę infantylna ale walnięcie selfika nie oznacza tego że ktoś nie robi NIC innego. A jeśli faktycznie nie robi nic innego, to i selfik w czerni jest czymś. malutkim, symbolicznym czymś, ale jest.
...
Następna strona