Trwa ładowanie...
Przejdź na

Projekt "Ratujmy Kobiety" odrzucony przez Sejm! Posłowie chcą 5 LAT WIĘZIENIA za aborcję!

1579
Podziel się:

Za restrykcyjnym przepisami wprowadzającymi zakaz aborcji bez względu na okoliczności poczęcia - w tym gwałt i kazirodztwo - zagłosowało aż 267 posłów. Chcą zakazu badań prenatalnych i kar więzienia dla kobiet.

Projekt "Ratujmy Kobiety" odrzucony przez Sejm! Posłowie chcą 5 LAT WIĘZIENIA za aborcję!

Wygląda na to, że wczorajszy Czarny protest przeciwników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej w Polsce nie dał do myślenia posłom. Sejm kilkadziesiąt minut temu odrzucił w pierwszym czytaniu projekt komitetu Ratujmy Kobiety. Przypomnijmy, że komitet na czele z Barbarą Nowacką zebrał pod nim ponad 215 tysięcy podpisów. Jednym z najważniejszych zapisów było zagwarantowanie kobietom prawa do przerwania ciąży do końca 12. tygodnia bez względu na okoliczności. Za odrzuceniem projektu zagłosowało 230 posłów, 173 przeciw, 15 wstrzymało się od głosu.

Projekt tzw. "środowisk pro-life" wprowadzający bezwzględny zakaz aborcji bez względu na okoliczności poczęcia - w tym gwałt i kazirodztwo - trafi do dalszych prac sejmowych. Za dalszymi pracami zagłosowało aż 267 posłów, tylko 154 chciało odrzucenia projektu, a 11 wstrzymało się od głosu. 267 posłów chce więc wprowadzenia kary 5 lat więzienia da kobiet poddających się aborcji po gwałcie. Będą musiały rodzić dzieci gwałcicieli pod przymusem albo usuwać ciąże za granicą. W projekcie za niesubordynację obywatelek i lekarzy, czyli podjęcie decyzji o aborcji, przewidziano bardzo surowe kary. Teraz debatować nad nim będzie komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

Wygląda więc na to, że czarne scenariusze, o których mówili lekarze i profesorowie prawa mogą niestety stać się rzeczywistością.

To szczęśliwy dzień dla Tomasza Terlikowskiego czy profesora Chazana, którzy chcą zmusić wszystkie Polki do wyznawania ich fanatycznego światopoglądu, pod karą więzienia. Czy jakiekolwiek prawo, o które walczą tacy ludzie, może być sprawiedliwe?

Zobacz także: Głosowanie ws. aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus: Jestem załamana
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1579)
gość
8 lat temu
STARE DZIADY DECYDUJĄ O PRZYSZŁOŚCI KOBIET. STRASZNE
gość
8 lat temu
Chce mi się płakać.
gość
8 lat temu
JAKIE TO JEST CHORE! BOJE SIE ŻYĆ WE WŁASNYM PAŃSTWIE. JAK ZAJŚĆ W CIĄZE?
gość
8 lat temu
I wracamy do średniowiecza ...
Mesut_♡zil
8 lat temu
Kliniki na Slowacji zacieraja rece :(
Najnowsze komentarze (1579)
mama45
8 lat temu
pani pawłowicz chyba nie wie co mówi, pozostaje tylko jedno. jeśli zostanie pani zgwałcona to urodzi pani to dziecko? albo inaczej. jeśli okaże się że płód jest uszkodzony to urodzi pani to dziecko? przepraszam, przecież PANI JUŻ DZIECI MIEĆ NIE BĘDZIE I NA PANIĄ NIKT SIĘ NIE PORWIE. no w tym przypadku wszystko jasne...współczuję pani a moje dzieci się nawet z pani nie śmieją, twierdzą że jest pani żałosna, zresztą uważam tak samo. nie wstyd pani? przepraszam pani nie wie co to wstyd. żal mi pani.... musi być pani bardzo nieszczęśliwą kobietą. szkoda
gość
8 lat temu
mam lepszy pomysł kobietom które nie chcą rodzić wycinać macicę ..........
gość
8 lat temu
I takie stare dziady będą decydować o tym jak ma żyć kobieta!!! To jest chore do czego to doprowadzi, cofamy się do średniowiecza, co za kraj......
gość
8 lat temu
coraz bardziej chory kraj
gość
8 lat temu
Dlaczego dopuszcza się takich STARUCHÓW do jakichkolwiek decyzji, przecież taki STARUCH już nie wie co mówi ( dawno już ma demencje starczą) a o seksie to już dawno zapomniał i nie wie co to jest.
Hazan
8 lat temu
już się nie mogę doczekać kamieniowania i publicznej chłosty
gość
8 lat temu
brak słów... najmądrzejsi są ci, którzy nigdy nie doświadczyli prawdziwej tragedii, taki ludziom łatwo się mówi, myśli za inne osoby.. osądza.. przeciez wiedzą lepiej.. to naprawdę przykre.. przydałoby się trochę empatii, tolerancji, szacunku..
gość
8 lat temu
a dwunastolatka karmi dziecko w przerwach miedzylekcyjnych.nadal podlega obowiazkowi szkolnemu.
gość
8 lat temu
Kobiety będą bały się zajść w ciąże...
gość
8 lat temu
jestem po 40, w tej sytuacji jeśli będzie nieszczęście, to od razu usuwam za granicą na wszelki wypadek skoro nie ma badań prenatalnych
gość
8 lat temu
Na ulicę trzeba wychodzić !!!!!!!!!! protestować!!!!
gość
8 lat temu
To pan doktor do końca życia za tyle skrobanek będzie siedział?
gość
8 lat temu
PO nie wchodzi w gre ale bledem bylo glosowac na PIS. Myslalam, ze troche rozumu im przybedzie. Pierdziele wybieranie mniejszego zla. lepiej glosowac nawet za partia, ktora nie ma szans na zwyciestwo ale ktora oddaje to, w co ja wierze.
gość
8 lat temu
Co bedzie następne?Budowanie szubienic?Jak dobrze,ze moje dzieci wyjechały z tego chorego kraju!!!!
...
Następna strona