Trwa ładowanie...
Przejdź na

Senyszyn: "Natalia Przybysz DOKONAŁA RZECZY WSPANIAŁEJ. Nic dziwnego, że odczuła ulgę"

442
Podziel się:

"Aborcja nie jest ani dobra, ani zła. Istotny jest jej kontekst. Nie istnieje żaden syndrom poaborcyjny. Kobietom się wmawia, że powinny go mieć!" - przekonuje Senyszyn.

Senyszyn: "Natalia Przybysz DOKONAŁA RZECZY WSPANIAŁEJ. Nic dziwnego, że odczuła ulgę"

W sobotę w Wysokich Obcasach ukazał się wywiad z Natalią Przybysz, która przyznała się, że dokonała aborcji na Słowacji. Choć wokalistka chciała w ten sposób wesprzeć kolejne manifestacje w ramach Czarnego Protestu, podzieliła nawet środowisko demonstrantek. Część z nich uznała, że przyznając, że dokonała aborcji z powodu zbyt małego mieszkania (60 m2) dała nowe argumenty orędownikom całkowitego zakazu przerywania ciąży. Zwłaszcza, że jako popularna artystka ma przecież znacznie więcej pieniędzy niż przeciętna matka. Inni bronią piosenkarki i twierdzą, że po prostu sprzeciwiła się obłudzie.

Stanowisko w sprawie zajęła też Joanna Senyszyn, która broni Natalii. Pogratulowała jej, że "dokonała rzeczy wspaniałej" i zapewnia, że aborcja "nie jest ani dobra, ani zła":

Natalia Przybysz dokonała rzeczy wspaniałej. Powiedziała prawdę o aborcji, na którą się zdecydowała, bo uznała, że w sytuacji jej rodziny to najlepsze rozwiązanie. Nic dziwnego, że odczuła ulgę. Tak czuje zdecydowana większość z 50 mln kobiet, w tym 150 tys. Polek, które rokrocznie przerywają ciążę. Nie istnieje żaden syndrom poaborcyjny. Kobietom się wmawia, że powinny go mieć. Stres i trauma są udziałem tych, które nie mogą usunąć niechcianej ciąży - komentuje Senyszyn.

Rzekomy kompromis aborcyjny, który popiera już 62 prof. Polaków, jest w rzeczywistości zakazaną w konstytucji dyskryminacją ze względu na poziom zamożności. Zamożni nie mają problemu z usunięciem ciąży. Korzystają z usług podziemia aborcyjnego lub robią to zagranicą. Bogatych antyaborcyjna ustawa nie dotyczy. Dlatego nie rozumieją konieczności liberalizacji przepisów.

Aborcja sama w sobie nie jest ani dobra, ani zła. Jest moralnie obojętna, jak inne zabiegi medyczne. Istotny jest jej kontekst. Jeśli służy ratowaniu życia lub zdrowia kobiety, jest dobra. Jeśli jest traktowana, jak środek antykoncepcyjny, jest zła. Tak samo jest np. z przeszczepami organów. Jako zabiegi są moralnie obojętne. Są dobre, jeśli organy pobiera się od zmarłych i w ten sposób daje nowe życie chorym. Złe, jeśli w celu dokonania przeszczepu zabija się lub okalecza zdrowego człowieka, jak to ma miejsce m.in. w Chinach.

Senyszyn apeluje też, żeby ujawniono osoby, które walczą o całkowity zakaz aborcji, chociaż same korzystały z takich zabiegów.

Nadszedł czas ujawnienia nazwisk wszystkich obłudników opowiadających się za zakazem aborcji lub za tzw. aborcyjnym kompromisem (politycy, księża, dziennikarze, działacze prolife), których żony i kochanki usuwały ciąże. Także polityczek, członkiń Ordo Iuris, kółek różańcowych i innych, które teraz moralizują, a same poddały się zabiegowi aborcji. Matki, żony i kochanki - zdobądźcie się na odwagę i szczerość! Taką drogę wskazała Natalia Przybysz. Niestety, zamiast podziękowań i podziwu, spotkała się z hejtem.

Wiecie, kto powinien znaleźć się na tej liście?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(442)
gość
8 lat temu
moim zdaniem mowi prawde, jest wielu politykow i innych panow ktorzy zesponsorowali skrobanke swoim kochankom
ulalala
8 lat temu
przecież takich Natalii są w Polsce tysiące. nie rozumiem oburzenia. tak było i jest. udawanie ze w Polsce nie ma aborcji jest hipokryzja
gość
8 lat temu
iq A ja siedzac w domu wyciagam lekko tysiac zl dziennie, etat juz sobie odpuscilem, ja zaczynalem tu: airwash.pl ale podobnych mozliwosci jest wiele lezaka foczke mantry bujnacgorzec kaszce glowna
Gość
8 lat temu
Jeszcze jakiś czas temu wszystkie krzyczały ze chcą miec wybór i decydować o sobie. Po czym jedna przyznała sie do swojej decyzji i wylało sie szambo zewsząd. Same matki Polki umoralniające jak zyc i decydować Za kogoś. To jest wlasnie Polska hipokryzja. Niech kazdy patrzy w swoją miskę i zyje zgodnie ze swoim sumieniem, bo kazdy ma wolna wole dana z góry i sam bedzie odpowiadał za swoje czyny - ale nie przed wami!
gość
8 lat temu
chciałabym mieć możliwość wyboru w KAŻDEJ sytuacji
Najnowsze komentarze (442)
Marek
8 lat temu
To ta stara skrzekliwa s**a jeszcze dycha?
zx
8 lat temu
co to za potwór
Jola
8 lat temu
Zawsze się zastanawiałam jakim cudem pani Senyszyn dorobiła się profesury? Słucham od lat jej powierzchownych, bezrefleksyjnych poglądów. Jest odpowiednikiem Rydzyka na lewicy.
gość
8 lat temu
Kobieto chyba sie tobie w glowie porypalo , jesli nazywasz to WSPANIALA RZECZA.
senyszyntoped...
8 lat temu
Egewiazdy cwelebryty i ta zramolała zardzewiała zdefektowana rura, też mi autorytety,rzygać się chce...
gość
8 lat temu
Wiem, że pani Senyszyn ma w głębokim poważaniu opinie innych, ale i tak to napiszę. Mimo, że nie znam pani osobiście to uważam, że jest opinie, które pani wygłasza są podłe i podyktowane pogardą dla innych, zwłaszcza bezbronnych.
gość
8 lat temu
to chyba jakiś żart ??? co w tym wspaniałego, usunięcie ciąży ma być wspaniałe ??? mamy 21 wiek, nie można się zabezpieczyć, w mojej ocenie taki czyn, nie licząc sytuacji typu gwałt itp. jest tragedią dla kobiety, przynajmniej mi się wydaje
gość
8 lat temu
Dziwne ze zadna z was nie wspomina swoich partnerow.Co oni na to?Ich zadaniem jest tylko sie spuscic i isc dalej?Ile jest takich kobiet gdzie mezczyzni je do tego czynu pchaja a te jak owce ich sie sluchaja i ida sie skrobac.
gość
8 lat temu
Zabójstwo jest moralnie obojętne. Ot, autorytety.
Popeeee
8 lat temu
pani poseł Joanna Serzyn niech się puknie zdrowo glowe jeśli popiera Aporcje toczemu jej matka nieusnela niesiedzlaby terazby wlawie sejmowej nie pieprzyla byteraz jenzorem . Wielka dziwa poseł zasrana.niech podziekuje.teraz mamie że zje .
gość
8 lat temu
Argument że, że z zarodka zawsze robi sie człowiek, jest g***i. Zarodek podczas zagnieżdżania w macicy, zamaist w płód moze rozwinać się np. w zaśniad groniasty lub raka kosmówczaka.
gość
8 lat temu
Natalia Przybysz jest dokładnie taka sama jak wszystkie Polki, w tym święcie oburzone jej wyznaniem użytkowniczki Pudelka. Kilka lat temu opowiadała pierdoły o rączkach i nóżkach i o tym, że jak zajdzie to urodzi bo tak ją wychowano bla bla bla, a jak przyszło co do czego to zrobiła to co dziesiątki tysięcy Polek rocznie w tej sytuacji: pojechała za granicę pasożytować na osiągnięciach koleżanek zza granicy, które sobie prawo do bezpiecznej aborcji WYWALCZYŁY. Bo są odważnymi kobietami, a nie tchórzliwymi, zakłamanymi konformistkami. Ja się osobiście za Polki wstydzę i śmieję się za każdym razem gdy czytam te wasze infantylne idiotyzmy o dzieciątkach itd. Przybysz jest jednak lepsza pod każdym względem od was - jest szczera. Senyszyn tutaj w punkt.
gość
8 lat temu
hmmm. skoro nie chcą dzieci, czemu się niewysterylizują albo swych facetów???
gość
8 lat temu
Może i dobrze, że ta celebrytka nie ma więcej dzieci... wystarczy, że te co żyją będą całe życie zastanawiały się a co by było gdyby ich mieszkanie było jeszcze mniejsze ... którego z nich by nie było....
...
Następna strona