Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gosiewska atakuje krytyków: "TO BARBARZYŃSKA NAGONKA! Korzystam tylko z prawa, które mi przysługuje"

1384
Podziel się:

Wdowa po Przemysławie Gosiewskim domaga się dodatkowych 5 milionów złotych odszkodowania za katastrofę smoleńską. Dostała już milion. Zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie...

Gosiewska atakuje krytyków: "TO BARBARZYŃSKA NAGONKA! Korzystam tylko z prawa, które mi przysługuje"

Temat katastrofy smoleńskiej kilka dni temu powrócił do mediów nie tylko za sprawą planowanych ekshumacji, ale także z uwagi na Beatę Gosiewską, wdowę po Przemysławie Gosiewskim, który zginął 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu. Gosiewska, która sama robi karierę w polityce i jako europosłanka zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, domaga się, by rząd wypłacił jej dodatkowe... 5 milionów złotych rekompensaty.

Mimo że przez sześć lat, jakie upłynęły od katastrofy, otrzymała już prawie milion, Gosiewska uważa, że to wciąż mało i podatnicy powinni utrzymywać ją w luksusie do końca życia. Żali się, że ma trudne warunki mieszkaniowe: razem z dwójką dzieci "gnieździ się" w mieszkaniu teściowej. Córka cierpi na dysleksję, więc potrzebuje specjalnych zajęć i terapii, co ma sfinansować renta w wysokości 2 tysięcy miesięcznie. Gosiewska domaga się jeszcze rekompensaty (w wysokości 400 tysięcy złotych) i wyrównania renty (72 tysiące).

Kobieta argumentuje to faktem, że katastrofa smoleńska przerwała świetną karierę polityczną jej męża, który z pewnością też zostałby europosłem. Wtedy żyłaby w jeszcze większym luksusie i chce, żebyśmy jej za to zapłacili.

Sprawę jako pierwszy przytoczył serwis Oko Press, który dotarł do dokumentów 10 rodzin powiązanych z katastrofą. Gosiewska uważa jednak, że cala uwaga skupia się tylko na niej - i to wcale nie dlatego, że żąda 5 milionów złotych, a dlatego, że ktoś "chce ją zniszczyć".

Media, które podały informacje, wybierają te fakty, które mogą budzić nienawiść do mnie, a ja korzystam tylko z prawa, które mi przysługuje. Oko Press pisze, że ma dokumenty 10 osób, a piszą tylko o mnie - żali się w rozmowie z dziennikiem Polska The Times. Do tej pory, z tego, co mi wiadomo, wypłacano tylko zadośćuczynienia za szkody moralne, a nie odszkodowania.

_Dziś pytałam znajomego z Holandii, czy rodziny ofiar samolotu zestrzelonego nad Ukrainą również zmagają się z taką nagonką i szykanami. Był zszokowany. Nazwał to jednym słowem - barbarzyństwo._

_**Nikt nam tyle nie da, ile na nas niektóre media naplują - tu chodzi, oto, żeby nas zniechęcić, zamknąć usta.**_ (...) _**Ja jednak swojego postępowania nie zmienię - zapowiada. Śmieją nam się w twarz i wzbudzają zawiść i nienawiść.**_ (...) Musimy zmagać się z bardzo barbarzyńską, ewidentną nagonką.

Ile milionów powinniśmy jej jeszcze zapłacić?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1384)
Gość
7 lat temu
Ta kobieta nie ma wstydu! Ciągle jej mało! Dożywotnia renta dla dzieci... śmiech na sali. Inni otrzymują rentę po śmierci rodzica do 26 roku życia jeśli się uczy... Złodziejstwo w biały dzień!!
gość
7 lat temu
Państwo nie ma swoich pieniędzy. Jeśli komuś daje, to znaczy, że komuś innemu musi zabrać...
Gość
7 lat temu
To ja domagam sie godnego zarobku! Jestem po 5 letnich studiach i zarabiam 1800 zł!
gość
7 lat temu
a moze troche przyzwoitosci by tak
gość
7 lat temu
co za b******l
Najnowsze komentarze (1384)
Gość
6 lat temu
A na grobie meza napisane- Wdziecznosc wazniejsza jest niz pieniadze.
gość
7 lat temu
k***isko wstretne
gość
7 lat temu
to jest chore czy ta baba się opamięta dochodowy biznes na trumnie męża robić czy ona nie wie za ile ludzie muszą żyć
matka
7 lat temu
Niech się zabierze do pracy jak inne żony i matki wdowy,a nie wyłudzać przez całe życie bo biedna,stała się tragedia ale takich tragedii jest mnóstwo ale nikt takiej kasy nie dostaje ,wstyd mi za nie.
gość
7 lat temu
Ty kobieto dostałaś i tak za wiele.Nie używaj słowa że ci się to prawnie należy,bo to jest wyłudzanie czegoś co ci się kobieto nie należy wcale.Ani ty ani twój ojciec nie był ani ty nie jesteś niczym lepszym od innych ludzi żyjących na tym bożym świecie.
robert z wa-w...
7 lat temu
kobieto oszalałaś???Większości Polakom brakuje tygodnia do wypłaty a Ty nie wstydzisz się upominać się o takie pieniądze?A co powiesz np. o górnikach którzy zginęli w kopalniach?Jakie oni powinni otrzymać odszkodowania?Pracowali całe życie na takich darmozjadów a po śmierci przeważnie jedynego żywiciela rodziny dostają grosze i liczą się z tym na co wydać każde 10 złotych!Marny polityk,pazerna żona-nie , nie pazerna,poprostu hiena wykorzystująca sytuację klucza politycznego by jeszcze wydoić nas podatników,bo w końcu z czego by dostała te pieniądze?Godne pożałowania!Wiesz ile rodzin w Polsce musi pracować na Twoją euro pensję,ile rodzin musi zarabiać-nie raz z trzy miesiące by dostać tyle by mieli ile jedno Twoje dziecko dostało te 7 tysięcy ?To jest właśnie PIS-nieważne ile,nie ważne komu aby był z klucza politycznego.Porażka-to komuna w w białych rękawiczkach,czyszcząca opozycję i każdego niewygodnego i to w każdej dziedzinie życia.Tak ogólnie,nie byłem nigdy za żadną opcją polityczną w ostatnich latach,jedynie początki w latach 90-tych wydawały mi się najbardziej obiecujące ,hm ale rozczarowanie po tylu latach.Pan prezydent Kaczyński,był politykiem i dobrym człowiekiem a teraz myślę że raczej powinien się wstydzić za swojego brata i jego przudupasów.Jeżeli się rozczaruję to tylko miło!!
Gość
7 lat temu
Nie dostanie 5 to dostanie 3 i będziemy znów czytać że zabrakło kasy na waloryzację rent i emerytur
gość
7 lat temu
Dojna zmiana
gość
7 lat temu
Nie rozumiem. Dlaczego wszelkie dzieci/wnuki/małżonkowie wysoko postawionych generałów itp dostają po ich śmierci dożywotnie renty, przekraczające (o wiele!) przecietne zarobki normalnego czlowieka, a zwykla polska rodzina, po smierci jednego czlonka dostaje ok 2 tys odszkodowania z zusu (o ile ma umowe o prace) i zadnych rent...? Przecież to nie jest dziecko, które się jeszcze uczy i które obejmuje obowiązek utrzymywania przez rodziców, a dorosła baba!
gość
7 lat temu
hiena cmentarna
gość
7 lat temu
Ja bym tą s**e na pal nabił-zdzira.
gość
7 lat temu
krowa
Gość
7 lat temu
Ja t tez zadam 7 tysięcy dla mojego dziecka... Nie jest mniej warte od jej dzieci
gość
7 lat temu
Co się należy prawnie nie zawsze jest moralne i trzeba miec trochę przyzwoitości jak ktoś wyciąga rękę i komu co wypada. Naprawdę są ludzie w cięższej sytuacji, którzy by nigdy nie poprosili. A tu osoba która dostała i tak już dużo tylko dlatego że trafiło się jak ślepej kurze ziarno jeszcze łapę wyciąga. Żałosne.
...
Następna strona