Trwa ładowanie...
Przejdź na

Beata Gosiewska chce więcej pieniędzy. Domaga się... 5 MILIONÓW ODSZKODOWANIA!

1666
Podziel się:

Twierdzi, że katastrofa smoleńska przerwała lukratywną karierę jej męża. Dostała już prawie milion. Chce dużo więcej. Uważa, że podatnicy powinni utrzymywać ją w luksusie do końca życia.

Beata Gosiewska chce więcej pieniędzy. Domaga się... 5 MILIONÓW ODSZKODOWANIA!

Od kliku tygodni w mediach znów głośno jest o ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Rodziny zmarłych podzieliły się na zwolenników i przeciwników dalszego śledztwa. Zdecydowanymi przeciwnikami ekshumacji są między innymi bliscy Jolanty Szymanek-Deresz oraz Stanisława Komorowskiego. Przypomnijmy: Syn Stanisława Komorowskiego: "Nie godzę się na ekshumację szczątków mojego taty!"

Katastrofa w Smoleńsku powraca też za sprawą Beaty Gosiewskiej, wdowy po Przemysławie Gosiewskim, która, jak wynika z informacji portalu Oko Press, postanowiła walczyć o kolejne odszkodowanie od Ministerstwa Oborny Narodowej. Kobieta domaga się aż... 5 milionów złotych.

Zdaniem Gosiewskiej, rząd powinien wypłacić jej i jej dzieciom z kieszeni podatników po 1,25 miliona złotych zadośćuczynienia oraz po 400 tysięcy złotych rekompensaty. Wdowa po polityku domaga się też wyrównania renty dla dzieci w wysokości 72 tysięcy złotych oraz 2 tysięcy złotych miesięcznie.

Jej zdaniem, katastrofa smoleńska przekreśliła karierę polityczną męża, który zostałby posłem do Parlamentu Europejskiego, więc jego pensja jeszcze by wzrosła. W 2010 roku Gosiewski zarabiał 14 tysięcy złotych miesięcznie. Chce więc, żeby podatnicy utrzymywali ją w luksusie do końca życia.

"W momencie katastrofy znajdował się u szczytu kariery politycznej, w każdych kolejnych wyborach uzyskiwał coraz wyższe poparcie", a w najbliższych planach miał kandydowanie do Parlamentu Europejskiego "co wiązałoby się z olbrzymim awansem finansowym - jego uposażenie wzrosłoby dwukrotnie" - Oko Press przytacza argumentację Gosiewskiej.

Kobieta wyjaśnia, że mieszka z dwójką dzieci w mieszkaniu teściowej i nie stać jej na wynajem czy kupno własnego lokum. W 2010 roku rozważali z mężem wzięcie kredytu na budowę domu, ale te plany pokrzyżowała katastrofa. Dodatkowo córka Gosiewskich jest dyslektykiem i potrzebuje specjalnych zajęć oraz renty.

Sama Beata Gosiewska od lat robi karierę w polityce. Aktualnie jest posłanką Parlamentu Europejskiego. W 2010 roku otrzymała zadośćuczynienie w wysokości 750 tysięcy złotych, zapomogę od rządu (40 tysięcy) i pieniądze z Kancelarii Sejmu (100 tysięcy). Dzieci Gosiewskich dostały: rentę od ówczesnego premiera Donalda Tuska (po 2 tys. zł), rentę od ZUS (jak pisze Oko Press, "początkowo ponad 2,5 tys. zł miesięcznie na osobę") oraz stypendium od Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych (2,5 tysięcy złotych miesięcznie).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1666)
Gość
7 lat temu
Kpina! Do roboty babo!
gość
7 lat temu
ten kraj mnie przeraża
gość
7 lat temu
Niektórzy jednak wstydu za grosz nie mają.
Gość
7 lat temu
A co maja powiedzieć sieroty, które tracą rodziców w wpadkach? Sa zdane same na siebie. Lichy zasiłek i to wszystko.
gość
7 lat temu
SZCZYTY!!!! Nic więcej nie jestem w stanie napisać, bo mnie krew zaleje.
Najnowsze komentarze (1666)
Gość
6 lat temu
Szlak mnie trafi. Moje dzieci po wypadku ojca dostaly rente 500zl razem
Gość
6 lat temu
Szlak mnie trafi. Moje dzieci po wypadku ojca dostaly rente 500zl razem
Gość
6 lat temu
ŻENUJĄCE
Gość
7 lat temu
To jakaś kpina jest
gość
7 lat temu
Gosiewska s**a bez honoru przykład dojnej zmiany może niech połozy się obok ukochanego męża
Elżbieta
7 lat temu
A co mają powiedzieć sieroty, których tatuś (górnik) zginął na posterunku pracy ciężkiej im dopiero się należy olbrzymie odszkodowanie i renta bo to młodzi ludzie pracują w kopalniach
Gość
7 lat temu
Wdzięczność ważniejsza jest od pieniędzy "
gość
7 lat temu
Czy ktoś się wreszcie odważy i powie tej babie dość , do roboty się weź.
Gość
7 lat temu
Niech stanie na peronie swojego meza
Gość
7 lat temu
Hiena cmentarna
Gość
7 lat temu
My Ci męża nie zabilismy, chciwa kobieto!
gość
7 lat temu
to jakaś kpina tyle ludzi ginie zostawia rodziny dzieci i nikt milionów nie dostaje są skazani na siebie -kpina i wstyd
Gość
7 lat temu
pazerna baba do roboty ,moja córka tez ma dyslekcje i w czterech językach pisze i czyta . A to dzida jedna ciśnienie mi podniosła albo ten artykuł aż mi się nie chce wieżyc jak tak można doić .
Gość
7 lat temu
Chciwe obrzydliwe.,pazerne b****o.
...
Następna strona