Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Basiura: "Wszystko, co mam, dostałem od Boga. Koncentruję się na wartościach, które przekazuje mi Jezus"

241
Podziel się:

"Po odhaczeniu całej listy materialnych rzeczy do kupienia: domu, samochodu, sporządzeniu spisu kilkudziesięciu najlepszych restauracji na świecie, w których jadłem; miejsc, które obejrzałem, dotknąłem wewnętrznej pustki"...

Basiura: "Wszystko, co mam, dostałem od Boga. Koncentruję się na wartościach, które przekazuje mi Jezus"

Wojciech "Modest Amaro" Basiura zyskał popularność dzięki poniewieraniu aspirujących kucharzy w dwóch programach Polsatu: Hell's Kitchen i Top Chefie. Aktualnie ocenia kulinarne zdolności celebrytów w jednym z najgłupszych pomysłów stacji telewizyjnych na tę jesień. Zobacz: Najgłupszy show jesieni? Edyta Pazura gotuje w "Top Chef. Gwiazdy od kuchni"

Bycie gwiazdą Polsatu pozwoliło Basiurze nie tylko poprawić wygląd, ale i zapełnić garaż drogimi, luksusowymi samochodami. I zbudować wielką, luksusową willę w Warszawie o dyskusyjnej architekturze. Jak jednak wyznał w rozmowie z Dobrym Tygodniem, dobra materialne nigdy tak naprawdę go nie cieszyły.

Po odhaczeniu całej listy materialnych rzeczy do kupienia: domu, samochodu, sporządzeniu spisu kilkudziesięciu najlepszych restauracji na świecie, w których jadłem; miejsc, które obejrzałem i wakacji, które spędziłem, dotknąłem wewnętrznej pustki - wyznaje skromnie w rozmowie z katolickim tabloidem. Postawiłem sobie pytanie: "Co dalej?". Bo moje marzenia nie wykraczały ponad to, co już miałem. Czułem, że czegoś mi brakuje.

To właśnie wtedy poszedł na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Medjugorie. Wyprawa ta odmieniła jego życie: Tam po raz pierwszy poczułem bezpośredni kontakt z Bogiem. W moim domu, jako świadectwa, doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej. I to zmieniło kompletnie moje podejście do życia. Nie nawróciłem się, tylko zostałem przywrócony do wiary, bo moje dzieciństwo kręciło się wokół kościoła. Rodzina to podstawa. Fundament, na którym możesz budować wszystko. Bez tego nie ma na czym stać.

Basiura zapewnia, że na co dzień żyje według dziesięciu przykazań, a wiara jest dla niego bardzo ważna:

_**Wszystko, co mam, dostałem od Boga**_ - mówi. Dopuścił każdą sytuację w moim życiu, obdarował łaskami duchowymi, zawrócił nieraz ze złej drogi i okazał miłość i miłosierdzie. Mam się odpłacać jednym: bezgraniczną miłością. Dziś koncentruję się na wartościach, które przekazuje mi Jezus. Wszyscy je znamy, są zawarte w dziesięciu przykazaniach. To jest praca, której poświęcam moje życie.

Cóż, światowo brzmiące nazwisko otrzymał akurat od dwóch żon. Ale Bóg mógł mieć z tym coś wspólnego.

Zobacz także: Smutny Basiura wysiada ze srebrnego porsche
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(241)
Gość
8 lat temu
Żeby moja Mama wyzdrowiała:-(
Gość
8 lat temu
Bardzo ladne to wyznanie
gość
8 lat temu
No i git.
gość
8 lat temu
ta wewnetrzna pustka az bije z twarzy
Gość
8 lat temu
Smutek i pustka w oczach.
Najnowsze komentarze (241)
gość
7 lat temu
Jak ja bym miała tyle kasy, to też bym mogła powiedzieć, że Jezus najważniejszy. ;) Ale jak się nie ma pieniędzy... Jezusem jeszcze nikt za rachunki nie zapłacił ani się nie najadł. łatwo bogatemu gadać.
gość
8 lat temu
Chciałabym najpierw mieć tyle pieniędzy i objechać świat - i wtedy też powiem, jak się z tym czuję. Nie wcześniej.
Tyle w temaci...
8 lat temu
Kawał szmaty
gość
8 lat temu
taki z basiury amaro jak z gesler normalny człowiek. Zapewne to pisiurw..z mózgiem kurczaka. a poza tym prezio Prezes PiS przejmie wkrótce fotel szefa rządu, obecna premier zostanie marszałkiem sejmu, po czym odbędą się przyśpieszone wybory - zobaczcie na twarz prezia..gęba zacisnięta z nienawisci do tego, ze przez 8 lat był nikim i nic nie znaczącym dnem, teraz w akcie zemsty r*********i Polskę, by n****c pomniki smolenskie i udowodnic, ze zero cos znaczy, ze białe jest czarne, i że w amoku nienawisci do tego co normalne ... wykreśli Puszczę Kampinowską z listy dzedzictwa UNESCO, by zarobić..ile się da na 500+/ a teraz ten zdebilały pomysł.,,, psychiatryk od zaraz ,, a na dodatek dożywotnio. Przeszukania mieszkań bez zgody sądu i prokuratury, dostęp do danych osobowych i kontrola korespondencji, a nawet brak konsekwencji za przestępstwa popełniane w czasie czynności służbowych i na dodatek nasranie pomników..ale przecież on nie zasłużył na to. Był zwykłym zakompleksionym kurduplem
Lalka
8 lat temu
Najbardziej mi się podoba jak tacy pożal się Boże , nawróceni zaczynają bredzić i wciągają w to Jezusa.
gość
8 lat temu
kuzwa, kolejny kumpel pana jezusa i jego taty. W Polsce dewocja kwitnie na calego i wszyscy sie z nia obnosza jakby to bylo cos fajnego i madrego. Religia jak widac jest dla idiotow, ktorzy nie potrafia myslec samodzielnie.
gość
8 lat temu
Basiura to chyba z Drewnicy uciekł?
gość
8 lat temu
od telewizji p****u dostales a nie od boga blaznie
gość
8 lat temu
on mówi prawdę
mania
8 lat temu
Nooooo...bardzo dużo dostał Pan od Polsatu za darcie mordy w tych głupawych programach kulinarnych, za wymyślanie i wyklinanie tych bogu ducha winnych uczestników. Nie wstyd Panu???
gość
8 lat temu
co za tępak
gość
8 lat temu
następny poliycznie wierzący pod publiczkę
gość
8 lat temu
Kolejny kompletny i****a !!!!! Bóg tobie zapomniał przy urodzeniu dać mózg, Potrzebna jest pomoc psychiatry.
gość
8 lat temu
Kolejny kompletny i****a !!!!! Bóg tobie zapomniał przy urodzeniu dać mózg, Potrzebna jest pomoc psychiatry.
...
Następna strona