Awantura w Sejmie o uczczenie uchwałą objawień fatimskich. "Parlament to nie sala katechetyczna!"

224
Podziel się

"Za to, że próbujecie wikłać kościół w politykę, wielu z was będzie smażyć się w piekle" - ostrzegano posłów PiS-u. Zobaczcie.

Grupa posłów PiS złożyła projekt uchwały w sprawie uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich. Wczoraj odbyła się już sejmowa debata dotycząca tego projektu. Znalazło się w nim sformułowanie, że w 1917 roku "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne. Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia".

Obchody stulecia objawień fatimskich to nie tylko wspomnienie historyczne, ale okazja do głoszenia wezwania Matki Bożej Fatimskiej, której orędzie wybiera dobroczynny wpływ na współczesność i przyszłość - mówiła Anna Sobecka z PiS podczas sejmowej debaty.

Inicjatywę PiS skrytykowała Platforma Obywatelska.

Nie jest rolą Sejmu uchwalanie tego rodzaju uchwał. Państwu się pomyliły sale katechetyczne czy kaplice z parlamentem. My jesteśmy od uchwalania praw - ironizował Stefan Niesiołowski z PO.

Za to, że próbujecie wikłać kościół w politykę, być może wielu z was będzie smażyć się w piekle - straszył Krystian Jarubas, PSL

Źródło: TVN24/x-news

KOMENTARZE
(224)
gość
3 lata temu
Sobecka, litości, schowaj się gdzieś ! Najlepiej w kruchcie lubo klasztorze.
gość
3 lata temu
Pan Niesiołowski zawsze trafnie podsumowuuje pisiorów.
gość
3 lata temu
To sie dzieje naprawde????
gość
3 lata temu
rozdzielność państwa od kościoła!!!!!!
gość
3 lata temu
Jestem zażenowana. Dlaczego wmawia się, że Polska jest krajem katolickim? Nie jest. Żyje tu mnóstwo ludzi innych wiar, również ateiści. Polska powinna być przyjazna i tolerancyjna. Dlaczego rządzący wprowadzają podziały?
Najnowsze komentarze (224)
gość
3 lata temu
Dość poniżania ludzi tylko dlatego, że się wcześniej urodzili i pracowali w innych czasach, dość siania nienawiści!!!!!!
gość
3 lata temu
Nie wiem czy Matka Boska Fatimska i każda inna święta Matka Boska, chciałaby by ciągano jej wizerunek po sejmach, by dawano powody do wycierania Nią sobie gęby, by robiono to na siłę, a nie żeby każdy miał wybór. Dajcie już spokój Świętym i zajmijcie się sobą, pomyślcie co zrobić by pogodzić naród w który zasialiście ziarna nienawiści. Skończcie z obłudą i fałszywym poczuciem, że tylko wy pozjadaliście wszystkie rozumy, że tylko wy macie prawo innych poniżać, że tylko wy macie prawo do cierpień po stracie bliskich i wyboru pochówku, choćby na Wawelu i że tylko wy możecie stawiać pomniki gdzie się da i ile się da, Pozostał już tylko RZYG!
gość
3 lata temu
Chcecie uchodzić za wielkich katolików, a tyle zła robicie uczciwym Polakom. Za co każecie ludzi, którzy wybrali kiedyś karierę wojskową, w większości z pobudek patriotycznych, piszę "w większości" bo nie każdemu przyświecała idea korzyści finansowych. Z uwagi na armię ludzi w wojsku,to praca prawie 24 godziny na dobę, praca pod telefonem, życie na rozkaz, odpowiedzialność za ludzkie bezpieczeństwo i ogromny stres, więc zarobki nie były aż takim kokosem. Mój mąż poszedł do szkoły oficerskiej z pobudek patriotycznych, które wyniósł z domu rodzinnego. Dziadek był powstańcem wielkopolskim, cdn
JAWA25
3 lata temu
czy kanonizacje Sejm też będzie uchwalał? nowelizacje Kodeksu Prawa Knonicznego, zatwierdzenia objawień, reguły zakonne itp?
gość
3 lata temu
Kolaborant Leopold Niesiołowski jeszcze żyje?Jakoś długo było o kapusiu cicho.
gość
3 lata temu
co to k...a jest. Pudel dopuszcza kryptoreklamę, na której można tylko stracić!!!
gość
3 lata temu
Normalnie maja ludzi za debili pisowcy takiego rzadu to naprawde jeszcze nie bylo
gość
3 lata temu
Niesiolowski niech sie zamknie, taki sam jest jak pis!!! Jak rządziła jego partia, to też nic nie zrobili z ta sekta - kk!!!!!!!!! Żadna partia nie zrobiła nic!!!!!!!!
gość
3 lata temu
Przestańcie pieprzyć o jakichś gusłach gówno mnie to obchodzi co się przewidziało pijanej siostrze
gość
3 lata temu
Stefan jest wściekłym rotwajlerem nic mądrego jeszcze nie powiedział
gość
3 lata temu
Nie było objawień.
gość
3 lata temu
,,Nowocześni " w nie odległej przyszłości podziękujecie bogu że mieszkacie w ty kraju a nie na zachodzie,chociaż teraz drwicie z wiary ,kościoła i z PIS
gość
3 lata temu
Pisowcy powinni sobie wyryc na czolach krzyze to sa najbardziej falszywi katolicy
gość
3 lata temu
dlaczego katolicy narzucają , jest też bardzo dużo ewangelików a oni Matki Boskiej nie uznają nie wierzą że zaszła w ciążę z powietrza , chyba był bardzo duży przeciąg
...
Następna strona