Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Beata Pawlikowska radzi kobietom, jak nie urodzić zdeformowanego dziecka: "Ruch, zdrowe pożywienie, sen, medytacja, MODLITWA"

584
Podziel się:

Podróżniczka postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat aborcji. "Jak może pani sugerować, że kobieta ma wpływ na takie sytuacje?" - pytali oburzeni internauci.

Beata Pawlikowska radzi kobietom, jak nie urodzić zdeformowanego dziecka: "Ruch, zdrowe pożywienie, sen, medytacja, MODLITWA"
Beata Pawlikowska wypowiedziała się na temat aborcji (East News)
bEJbJFGZ

Beata Pawlikowska to podróżniczka i pisarka, która od kilku lat prowadzi na YouTube kanał, na którym publikuje swoje rozważania na temat psychologii i duchowości oraz udziela "życiowych" porad. Była żona Wojciecha Cejrowskiego ma prawie 90 tysięcy subskrybentów i z pewnością dla wielu osób jest autorytetem, dlatego powinna rozważnie dobierać słowa. Niektóre jej wypowiedzi powodują jednak szok i niedowierzanie.

Jakiś czas temu w jednym z filmów o DDA (Dorosłych Dzieciach Alkoholików - przyp. red.) twierdziła na przykład, że "dziecko samo wybiera rodzinę, w której się rodzi". Chorym na depresję poradziła z kolei, żeby "uśmiechali się do swojego odbicia w lustrze".

bEJbJFHb
Zobacz także: Małgorzata Trzaskowska o decyzji TK ws. aborcji. "To cyniczna i polityczna decyzja"

Teraz Beata poruszyła temat aborcji i znów wywołała skrajne reakcje. Z jej wypowiedzi można bowiem wysnuć wniosek, że... to kobieta ponosi winę za to, że rodzi niepełnosprawne dziecko.

Kiedyś myślałam o aborcji zupełnie inaczej. Uważałam, że mam do niej nieograniczone prawo i było to dla mnie symbolem mojej wolności. Teraz myślę o tym inaczej, a najważniejsze wydaje mi się nie to, jaką decyzję ostatecznie się podejmuje w przypadku ciąży, lecz raczej to jak świadomie żyje się każdego dnia.

bEJbJFHh

Bo przecież to, jaki prowadzę styl życia, ma wielki wpływ na wszystko, co dzieje się w moim organizmie, łącznie z ciążą. (...) Toksyny z jedzenia, powietrza, wody, stres, strach mogą spowodować uszkodzenia DNA i nieprawidłowe odczytywanie genów - napisała na Instagramie.

Beata ma radę dla kobiet, które nie chcą urodzić zdeformowanego płodu.

Ruch na świeżym powietrzu, zdrowe pożywienie, sen, medytacja, modlitwa mają pozytywny wpływ na cały organizm, wspierają prawidłowe funkcje wszystkich komórek i prawidłową transkrypcję genów. Potwierdzają to badania naukowe - zapewnia.

W komentarzach rozpętała się burza.

bEJbJFHi

"No nie. Nie zawsze zdrowej kobiecie rodzi się zdrowe dziecko i na odwrót", "Lubię panią i czytam pani książki, ale czasem jak pani coś powie, to się nóż w kieszeni otwiera. Jak może pani sugerować, że kobieta ma wpływ na takie sytuacje?", "Przerzuca tu pani odpowiedzialność i wpędza w poczucie winy już i tak okrutnie doświadczone przez los osoby", "Czy to jakiś rodzaj satyry z pani strony? Niepoprawny żart? Czy może braki w empatii? Proszę wyrazić odrobinę szacunku kobietom" - piszą internauci.

Zgadzacie się, że tego typu teorie mogą wpędzić kobiety w poczucie winy?

bEJbJFHj
bEJbJFHC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(584)
Lila
12 miesięcy temu
Co za glupota... Mowi to oczywiscie bezdzietna kobieta... zenada...
Iza
12 miesięcy temu
Dlaczego to ludzie bezdzietni, bardzo bogaci, nie mający żadnych większych problemów w żuciu biorą się zawsze za pouczanie.....
Ile?
12 miesięcy temu
A ile masz dzieci Pawlikowska???
bEJbJFHD
Jam
12 miesięcy temu
Ignorantka bez zdrowego rozsądku.
Zszokowana
12 miesięcy temu
Szokkkk
Najnowsze komentarze (584)
Rita
3 miesiące temu
Racja płody uszkodzone należy usuwać
Diane Lockhar...
7 miesięcy temu
Chyba nie zrozumieliście jej przekazu. Ona nie twierdzi, że w ten sposób można uniknąć urodzenia chorego dziecka, tylko że zdrowy tryb życia, brak stresu i poczucie szczęścia znacznie podwyższa szansę urodzenia zdrowego. I MA RACJĘ! Nie przeczytaliście pewnie żadnej z jej książek, a się wymądrzacie na podstawie swoich wyobrażeń.
jan
11 miesięcy temu
jesli urodzisz z 5 dzieci,wowczas bedziesz mogla cos powiedziec na ten temat,a tak nie zabieraj glosu bo to wstyd
żenada
11 miesięcy temu
"MODLITWA" napisana zż wielkimi literami, tak przeszkadza. bo gdyby wymienianie zakończyła na "medytacja" to byłoby ok.
Mika
11 miesięcy temu
Widac kobiecina bardzo się starała nie urodzić chorego, a na wszelki wypadek żadnego
Kobieta
11 miesięcy temu
To dlaczego sama nie ma dzieci? Prowadzi zdrowy tryb życia, medytuje...Myślałam, że jest mądrzejsza a tu proszę niczym Edyta...czasami własne przemyślenia warto zachować dla siebie a nie upubliczniać!
covid
11 miesięcy temu
zna się na rodzeniu dzieci
Max
11 miesięcy temu
niestety ale Beata już daaaawno temu oderwała sie od rzeczywistości , skoro taka "naturalna" to dlaczego zrobiła sobie porcelanowe nakładki na zęby??? rady może i są dobre ale nie w tych realiach ....
bEJbJFHv
Ewa
11 miesięcy temu
Kobieto, spokojnie...... usiądź i pomyśl zanim upublicznisz swoje myśli
gość
11 miesięcy temu
kiedyś fajna normalna a teraz zdziwaczała
Lola
11 miesięcy temu
Ja powiem co zrobic aby wasze dzieci bedace pozniej matkami rodzily zdrowe dzieci, nie szczepic!!! na nic
bbb
11 miesięcy temu
A więc metoda kościelna - jak zajdziesz w ciążę, to się módl, żeby nie było zdeformowane...
Gość
11 miesięcy temu
A ile ta pani urodziła dzieci?
Mocca
11 miesięcy temu
Modlitwa, powiada pani... Czyli Kaja Godek nie modliła się będąc w ciąży, czyż nie? :D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJbJFIo
bEJbJFIp
bEJbJFIq
bEJbJFIr
bEJbJFIs
bEJbJFHX