Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Beata Tyszkiewicz łamała męskie serca. Ze znanym aktorem połączył ją OGNISTY romans. Wiedzieliście?

35
Podziel się:

Beata Tyszkiewicz nazywana jest "damą polskiego filmu". Swoją klasę i elegancję wielokrotnie przenosiła na szklane ekrany. Znamy ją głównie od strony zawodowej, lecz w jej życiu miłosnym również wiele się działo.

Beata Tyszkiewicz łamała męskie serca. Ze znanym aktorem połączył ją OGNISTY romans. Wiedzieliście?
Beata Tyszkiewicz (FORUM, Krzysztof Jarosz / Forum)

Beata Tyszkiewicz zadebiutowała w filmie, będąc jeszcze nastolatką. W trakcie 60-letniej (!) kariery zawodowej stworzyła wiele niezapomnianych kreacji aktorskich. Mogliśmy oglądać ją m.in. w "Popiołach", "Lalce", "Rękopisie znalezionym w Saragossie" czy "Zakochanych". Choć uchodzi za jedną z najważniejszych postaci polskiego kina, nie ukończyła szkoły aktorskiej. Została wyrzucona ze studiów na PWST za... udział w reklamie maseczek kosmetycznych. Nie przeszkodziło jej to jednak w osiągnięciu wielkiego sukcesu.

Od 2018 r. Beata Tyszkiewicz nie udziela się publicznie. Aktorka nie wróciła do pełni sił po rozległym zawale mięśnia sercowego, jaki przeszła kilka lat temu. O jej stanie zdrowia co jakiś czas informuje w mediach córka Karolina.

Beata Tyszkiewicz miała bogate życie uczuciowe

W miarę zdobywania kolejnych ról i zyskiwania coraz większej popularności, zaczęto coraz więcej mówić o związkach aktorki. W tamtych czasach dostęp do tego typu informacji był o wiele bardziej ograniczony, w związku z czym plotkowano wyłącznie w wąskich salonowych kręgach. Jej małżeństwo z Andrzejem Wajdą komentowano jednak bardzo głośno. Dla Beaty zostawił swoją żonę, a niedługo po rozwodzie, poślubił nową partnerkę. Aktorka, która była muzą wielkiego reżysera, tworzyła z nim związek małżeński przez zaledwie 2 lata. Doczekali się jednak narodzin córki.

Beata Tyszkiewicz w późniejszych latach stawała jeszcze dwukrotnie na ślubnym kobiercu. Na początku lat 70. powiedziała sakramentalne "tak" twórcy filmowemu Witoldowi Orzechowskiemu. Jej trzecim i zarazem ostatnim mężem był architekt Jacek Padlewski. Ten związek również zaowocował przyjściem na świat córki, Wiktorii. Żaden ze związków małżeńskich nie przetrwał jednak próby czasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Caroline Derpienski o Natalii Janoszek: "Dzięki Stanowskiemu jest popularniejsza"

Tajemniczy romans Beaty Tyszkiewicz

Jurorka "Tańca z gwiazdami" nie ukrywała nigdy, że należy do kochliwych osób, w związku z czym u jej boku można było spotkać mężczyzn, z którymi łączyły ją jedynie relacje partnerskie. Opinię publiczną zdecydowanie najbardziej ciekawiła jej bliska znajomość z Andrzejem Łapickim.

W latach 60. aktor uchodził za bożyszcze kobiet. Przypisywano mu różne romanse, choć formalnie miał żonę, z którą wychowywał dwójkę dzieci. Jego ukochana Zofia podobno jednak dawała mu sporo swobody, przymykając oko na wieczory i noce spędzane poza domem. Pewnego dnia na planie filmowym poznał 23-letnią wówczas Beatę. Zaiskrzyło między nimi od samego początku.

Beata Tyszkiewicz nigdy oficjalnie nie potwierdziła uczucia z przeszłości. Na kartach swojej biografii "Nie wszystko na sprzedaż" zdobyła się jednak na wyznanie, które miłośnicy aktorki od razu przypisali do jej relacji z Łapickim.

To trwało blisko cztery lata. To bardzo długi okres w życiu młodej kobiety. Wiedziałam, że nasza miłość nie miała przyszłości, ale moja fascynacja nie wygasała - opowiedziała Tyszkiewicz.

Ich drogi zawodowe łączyły się jeszcze niejednokrotnie w późniejszych dekadach. Po domniemanym romansie Andrzej Łapicki powrócił do swojej żony. Znacie inne tego typu miłosne historie sprzed lat?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(35)
Fiona
8 miesięcy temu
Kobiece też łamała, zadając się z ich mężami.
Taki był
8 miesięcy temu
CZytałem dzienniki Łapickiego,które po śmierci aktora wydała jego córka Zuzanna. Obsmarował w nich strasznie największych swoich przyjaciół m.in Holoubka. Normalnie przesiadywał z nimi w restauracji,żartował, przymilał się,by potem obrobić im wiadomo co. Dwulicowiec . Ostatniej żonie powiedział w oczy,że jest brzydka. To nie hejt pudel,bo wiadomości są o.in z waszego portalu.
vdec
8 miesięcy temu
Tyszkiewicz nawet na emeryturze była wciąż atrakcyjną, elegancką kobietą, więc nic dziwnego, że miała zawsze duże powodzenie u mężczyzn
Zizu
8 miesięcy temu
Córka Łapickiego napisała w swej książce, że ojciec miewał, owszem, blondynki, ale zwykle między siedemnastą a dziewiętnastą, a na noc potulnie wracał do żony. Dziwię się wszystkim paniom blondynkom (żonie również), że tolerowały taką sytuację.
Zyzio
8 miesięcy temu
Śląska, Tyszkiewicz, Karel, Czyżewska, Nehrebecka - a to tylko niektóre nazwiska, pierwsze jakie mi przyszły do głowy z kolekcji pana Andrzeja.
Najnowsze komentarze (35)
Jaga
8 miesięcy temu
Wszystkie twm się gzily ..wszyscy się wymieniali ..i to trwa
Zgroza
8 miesięcy temu
Nie tylko serca łamała ale i życia!!! Była na usługach SB!!!
Kinoman
8 miesięcy temu
Zmanierowana i sztuczna, kiepska aktorka. Gdyby nie mężowie/partnerzy, nie zagrałaby w tylu filmach.. 🙄
😜😜😜
8 miesięcy temu
A o Olbrychskim nikt nie wspomina…. A przecież jej córka Wiktoria to skóra zdjęta z Daniela.
Szuchen
8 miesięcy temu
Wyleciała z PWST z zupełnie innego powodu, sama o tym napisała w biografii, poczytajcie sobie :)
Gosc
8 miesięcy temu
Co było nie tak, że wybierała starych żonatych? Zakompleksiona hrabianka z upadłego rodu bez kasy
Swojska
8 miesięcy temu
Beatka to fajna babka, z humorem do zycia podchodzi, a te dudki z ktorymi romansowala to same dudki. Ona to piekna byla i jest kobita, polska Marylin Monroe!!!
Adam
8 miesięcy temu
Oj ona to akurat wiedziała z kim sypiać, żeby przetrwać w aktorstwie
Gosc
8 miesięcy temu
Każdy miał wtedy Tyszkiewicz tak mówili
BlablaBla
8 miesięcy temu
Niesamowite, Tyszkiewicz chwali się romansami na lewo i prawo, a nikt tu wprost nie napisze, że była pusz***ka... Za to są tacy co określają ją jako wielką damę. Porównajcie sobie to teraz z komentarzami o Edytce PKP, tej od Rzeczniczaka czy Królika. BT również rozwalała związki z dziećmi- i to prawdopodobnie nie jeden... Może i jest Aktorką przez wielkie A, ale czy damą?
gieniusia
8 miesięcy temu
Zawsze była i jest piękna i z klasą
kaśka
8 miesięcy temu
Panią Tyszkiewicz pamiętam z ekranizacji ksiąki pt. Lalka, bardzo ładna kobieta.
Nikogo
8 miesięcy temu
Zawsze udawała wielką damę.
Kasia
8 miesięcy temu
Piękne kobiety mają wielu adoratorów, ale niekoniecznie potrafią budować głębokie, bliskie relacje. To drugie jest znacznie ważniejsze od przemijającej urody.