Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Bogusław Linda otwiera się na temat wiary: "Kościół katolicki rozwalił ten kraj, OGŁUPIAJĄC LUDZI"

489
Podziel się:

Aktor w brutalnych słowach rozliczył się z działaniami Kościoła katolickiego w Polsce. Zdaniem Bogusława Lindy to właśnie ta instytucja odpowiedzialna jest za "podtrzymywanie głupoty" w naszym kraju. Ostro pojechał?

Bogusław Linda otwiera się na temat wiary: "Kościół katolicki rozwalił ten kraj, OGŁUPIAJĄC LUDZI"
Bogusław Linda jawnie krytykuje Kościół Katolicki (fot. AKPA)

W ostatnich miesiącach jedyną osobą z nazwiskiem Linda, która podbijała nagłówki kolorowej prasy, była początkująca aktorka i fanka przyciągających uwagę makijaży Aleksandra - córka Bogusława. Jej ojciec w międzyczasie zdążył odpocząć nieco od medialnego zgiełku i teraz wrócił ze zdwojoną siłą, dając szczery wywiad Małgorzacie Domagalik na Kanale Sportowym. Rozmowa ciągnęła się przez prawie dwie godziny, ale nietrudno zgadnąć, który fragment dyskusji będzie wielokrotnie powielany przez media w nadchodzącym czasie.

W szczerej rozmowie z Domagalik Linda stwierdził otwarcie, że uważa Kościół katolicki za najgorszą rzecz, jaka kiedykolwiek przydarzyła się Polsce. Legenda kina twierdzi, że instytucja ta wpierw odebrała Polakom zdolność samodzielnego myślenia, a teraz robi co może, aby tylko utrzymać swój status quo na niekorzyść społeczeństwa.

Zobacz także: Burzliwa dyskusja w Sejmie. Czy Kościół powinien wypowiedzieć się o ustawie „Stop LGBT”?

[Kościół katolicki] tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć 'Biblii', bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju - burzy się Linda.

Linda zaznaczył przy tym, że sam identyfikuje się jako osoba wierząca. Nie chce mieć jednak nic wspólnego Kościołem, ponieważ jest święcie przekonany, że nie jest mu on potrzebny do kontaktowania się z Bogiem.

Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele.

Będzie burza?

Zobacz także: Co mają wspólnego „Emily in Paris” i „Gierek” oraz fenomen „światowości” Alicji Bachledy-Curuś
Zobacz także: BOGUSŁAW LINDA O FILMACH I ŻYCIU - NIECH GADAJĄ #12
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(489)
Mon
2 lata temu
True story, Państwo kościelne, a nikt na to przyzwolenia nie dał
Aga
2 lata temu
Otóż to Panie Linda
Blacky
2 lata temu
Bo to zła instytucja była....
Hhbb
2 lata temu
Brawo Boguś.
Xxx
2 lata temu
No trochę,a nawet dużo masz racji Boguś
Najnowsze komentarze (489)
an2
rok temu
Kolejny prorok dnia dzisiejszego; zajmij się Boguś tym co najlepiej umiesz i nie mędrkuj...
uou
rok temu
big pozer, wielki myśliciel , filozof buahaha
Kuma
rok temu
Nawróci się jak Jaruzelski na łożu śmierci.
Tor
rok temu
Ja jestem przekonany, że kraj rozwalają tacy ludzie jak Linda a przede wszystkim wartości przedstawiane jego grą i przez niego w filmach. Słaby to facet z zapadłą klatą grający jak na ironię macho.
an2
rok temu
Panie Bogusiu, artysto, proszę się zająć tym co Pan umie, a nie tym czego Pan nie rozumie i historycznie nie potrafi uzasadnić. To wstyd, ze Pan wychowany w pokoleniu polskiej Solidarności może opowiadać takie głupoty. Ja tez jestem z Torunia, tez jestem aktorem (PWST im. Aleksandra Zelwerowicza), i mój nauczyciel historii w toruńskim liceum we wczesnych latach 60-tych miał odwagę odesłać nas do opinii naszych rodziców w sprawie tego czego nie było w podręcznikach do historii w naszym pokoleniu. Pan widocznie nie miał czasu się z tym zapoznać. Ewidentnie bycie celebrytą, przeslania bycie uczciwym człowiekiem. Nie umniejszając Pańskim zawodowym sukcesom pozostaje z szacunkiem.
myślący człek
2 lata temu
Linda ! Obejmujesz kobietę a trzymasz łapę w kieszeni ????? No i kościół to nie budynek , hierarchowie a społeczność przestrzegająca określonych przez Boga zasad , które na pewno nie są złe , więc nie twórz nowej religii byś kiedyś się nie zdziwił jak i co niektórzy "nauczyciele", także katoliccy , ale nie można generalizować ! Jesteś tego na pewno świadomy ! " PRYWATNY BÓG " - To brzmi jakoś dziwnie...
do ech odp
2 lata temu
Nie wiem czy chrzest kk jest niezbywalny (jak napisałeś), ale na pewno można go zmyć (pozbyć się duchowo), Ja to uczyniłam poprzez duchowe (fizyczne wcześniej też) wyjście z k kat oraz po poznaniu i zrozumieniu przesłania z Pisma Świętego, oraz po przyjęciu daru łaski zbawienia w Chrystusie od Ojca Boga - ponownie ochrzczona zostałam (jako dorosła i świadoma) poprzez całkowite zanurzenie i w imię Chrystusa (nie bóstwa trójcy). Nie należę do żadnej organizacji religijnej i nie zamierzam. Jestem prawdziwie dzieckiem Boga żywego. Chwała Jemu. Czego życzę każdemu zagubionemu. Pozdrawiam.
rada
2 lata temu
Opuścić kkatol fizycznie, a przede wszystkim duchowo radzę. Boga żywego nie znają, ich władcą bóstwo (przeciwnik Boga). Zmienili wolę Stwórcy, zmieniając przykazania, odwołują się do biblii, a oddają cześć bałwanom (posągi, słońce itd), wymyślają pogańskie tradycje i sakramenty itd. Niech każdy wybierze - czy służy Najwyższemu czy człowiekowi (papieże i cały kler).
Wba
2 lata temu
Ma racje
+/-
2 lata temu
Jeżeli Bóg istnieje to czy potrzebuje armii pośredników, do tego zinstytucjonalizowanych? Ta instytucja, z Bogiem na ustach, to nic tylko mafijna instytucja, żerująca na ludzkiej łatwowierności, głupocie, ciemnocie, bojaźliwości - cechach ludzi ze skromnym wykształceniem a wychowanych w biedzie!
Do kasacji
2 lata temu
Taka jest ta smutna bardzo prawda. Ten obecny kościół nie ma nic wspólnego z kościołem miłującym bliźniego. To agresywna i szowinistyczna instytucja wykluczająca innych.
ccc
2 lata temu
Kościół ogupiał ....dobrze ,że istniał socjalizm po wojnie , gdyz dokryna komunistyczna nie tylko nie rozpijała narodu i pozbawiała inicjatywy i przedsiebiorcześci ,ale tez uszlachetniała i czyniła ,,wysublimowanymi intelektualistami
Ania
2 lata temu
A pewnie, przecież to KK każe zachwycać się durnymi celebrytami, disco polo, ekscytować się dobrami materialnymi itd. Ludzi oglupił kapitalizm i wygodne życie.
gość2
2 lata temu
Linda nigdy nie był mądry więc ne można go ogłupić.
...
Następna strona