Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bono pozdrawia Lecha Wałęsę! "To wielki człowiek. Ciągle potrzebujemy solidarności na świecie!"

177
Podziel się

"Życzę mu wszystkiego najlepszego. Wiecie, że naprawdę kocham Polskę? Tam zagraliśmy najlepsze koncerty" - dodał.

Bono pozdrawia Lecha Wałęsę! "To wielki człowiek. Ciągle potrzebujemy solidarności na świecie!"
bCylLYRh

Bono już od kilkudziesięciu lat głośno wyraża swoją sympatię do Polski. Wokalista jest zainteresowany i zorientowany w tym, co się dzieje w naszym kraju. Nieco ponad rok temu, podczas przemówienia w amerykańskim Kongresie Bono wyraził obawę o kierunek, jaki obrały rządy Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie komentarza na temat kryzysu uchodźców stwierdził, że takie kraje jak Polska i Węgry idą w kierunku "hipernacjonalizmu" i porównał je do nazistowskich Niemiec lat 40. To oczywiście nie spodobało się partii rządzącej. Przypomnijmy:Pawłowicz odpowiada Bono: "Niemcy mają dla Pana muzułmanów, z dostawą do domu!"

Wygląda na to, że znów nie będą zadowoleni. Na facebookowym profilu Małgorzaty Naukowicz i Anny Godzwon pojawił się film, w którym lider U2 pozdrowił Lecha Wałęsę. Gdy dowiedział się, że przebywa w szpitalu złożył również życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Wiecie, że naprawdę kocham Polskę? Tam zagraliśmy najlepsze koncerty. Lech Wałęsa to wielki człowiek. Ma wielkie serce. Ciągle potrzebujemy solidarności na tym świecie, nie uważacie? - powiedział po koncercie w Berlinie.

bCylLYRj

Przypomnijmy, że podczas swojego pierwszego koncertu w Polsce, w 1997 roku, U2 w trakcie New Year's Day wyświetlili na wielkim ekranie zdjęcia z manifestacji "Solidarności" i Lecha Wałęsy. Bono przyznał wtedy, że to historia naszego prezydenta zainspirowała go do napisania tego utworu.

bCylLYRp

źródło: Małgorzata Naukowicz, Anna Godzwon, Polskie Radio

bCylLYRK
KOMENTARZE
(177)
gość
3 lata temu
Dlaczego p*****y nie komentują tego ze agentem był Kaczyński? Jarosław nawet nie był członkiem solidarności. Dlaczego nigdy nie zapisał sie do solidarnosci a teraz twierdzi ze to on obalił komunę!?
gość
3 lata temu
To Walęsa zabił Abla bo się nie chciał bawić w kabla.
gość
3 lata temu
a moze po prostu Tobie wydaje sie, ze nadal zyjesz w sredniowieczu, i zeby w dobie internetu, ktos sie czegos dowiedzial, to trzeba mu poslanca na koniu wyslac ? Naprawde ale dulszczyzna i koltunstwo juz dawno wyszly z mody.
bCylLYRL
gość
3 lata temu
nie ma to jak sie ignoranci wypowiadaja.
gość
3 lata temu
Ahahahah Bolesław nieuk , gbur i prymityw sam obalił komune? Popiełuszko miał za sobà więcej ludzi i jak skończył? A Bolesław taki groźny aż przytył 25kg na internowaniu .
Najnowsze komentarze (177)
gość
3 lata temu
Największy propagandzista (nie) pro publico BONO.
gość
3 lata temu
Hehhehehehhehhe powiedział co wiedzial
gość
3 lata temu
Bobo Irlandczyku, co dyga przed angielską królową nie godzi się - łżesz jak pies.
Max
3 lata temu
Ludzie, dla wielu z Was teraz Kaczynski jest bohaterem, ten ktory siedzial cicho za piecem podczas gdy Walesa wraz z innymi walczyli z komuna! Prosty chlop z Walesy, ale to narod wybral Go na najwyzsze stanowisko, a czasy byly bardzo trudne.Napewno nie byl perfekcyjnym prezydentem, ale zeby tak opluwac Czlowieka, ktorego oprocz nas caly Swiat podziwia. Co z Wami ludzie?
gość
3 lata temu
Nie ma co komentować i wdawać się w dyskusję dziś tylko trolle Pisu zerwane ze smyczy
mark strong
3 lata temu
wal się zasrany POwcu z tymi swoimi radami.
Stiopa
3 lata temu
japa durniu
Janeczko
3 lata temu
Taki sam zadęty, sprzedajny p***c jak Bolek- SBcki szpicel. Niech se liżą jajka- swoje moje zawsze pozna!
bCylLYRD
gość
3 lata temu
bolek jest wielki?zenada
gość
3 lata temu
Bono, co Ty bredzisz ? zajmij się lepiej swoją rodziną. Nie masz o niczym bladego pojęcia, a na pewno nie o Polsce i Polakach.
gość
3 lata temu
Bono nie wie,że wałęsa współpracował z UB.
gość
3 lata temu
WWałesa. Buc nad Buce...t**a d**a. Ostatni jego debilny wywód jak to hotel robotniczy podniósł. Czub...i d***l.
gość
3 lata temu
Panie Bono co Pan może wiedzieć o historii Polski? Prezydent Wałęsa współpracował z służbami wrogiego nam kraju, który mordowal naszych bohaterów...proszę się nie wypowiadać
gość
3 lata temu
Pudel tak jak WP coraz bardziej lewackie
...
Następna strona
bCylLYSf