Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Bracia Golec zdradzili, ILE ZARABIAJĄ, śpiewając na telewizyjnym sylwestrze. Dużo?

70
Podziel się:

Bracia Golec, którzy uświetnili w tym roku "Sylwestrową Moc Przebojów" w Polsacie, zdecydowali się zdradzić, według jakiej zasady ustala się honorarium za występy telewizyjne w sylwestra. Wiadomo, ile mogli więc zainkasować za kilka minut występu na scenie.

Bracia Golec zdradzili, ILE ZARABIAJĄ, śpiewając na telewizyjnym sylwestrze. Dużo?
Łukasz i Paweł Golcowie (AKPA)

Informacje o stawkach za sylwestrowe koncerty, które pobierają najpopularniejsi artyści w Polsce, zawsze rozpalają wyobraźnię. Szczególnie że najczęściej mówi się o bajońskich sumach i choć trudno zweryfikować dokładne kwoty, to małe światełko na temat sylwestrowych zarobków rzucił właśnie Łukasz Golec z zespołu Golec uOrkiestra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Radosław Majdan wystąpi w "Drag Me Out"? "Fajna zabawa"

Golcowie zdradzili, jak ustala się honoraium za telewizyjne imprezy w Sylwestra

Bracia Golcowie pojawili się w tym roku podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów", którą zorganizowała telewizja Polsat w Chorzowie. Wybór stacji nie jest jednak przypadkowy. Łukasz i Paweł Golec podczas rozmowy z Plotkiem przyznali, że wystąpili w Chorzowie, ponieważ sylwestrowe koncerty grają naprzemiennie — jednego roku w TVP, kolejnego w Polsacie. Muzycy zdradzili przy tym, że stawki, które oferują obydwie telewizje, są bardzo podobne, a ustalane są według pewnej "niepisanej umowy".

Oczywiście to jest tajemnicą, jakie są stawki. Zarówno po stronie telewizji, jak i po stronie artystów. Jest przecież klauzula niemówienia o tym - podkreślił Paweł Golec.

Jest taka niepisana umowa, że zawsze te stawki sylwestrowe były podwójną stawką normalnego koncertu. Czyli można normalnie sprawdzić u menadżera, ile kosztuje dany zespół i pomnożyć przez dwa. Mniej więcej tak to wygląda, bo jest to extra dzień i extra wydarzenie (...). Wszędzie tak jest, w każdej branży - dodał Łukasz Golec.

Ile zarobili bracia Golec za sylwestrowy koncert w Polsacie?

Ile więc wynosi gaża, którą pobrali bracia Golcowie za udział w "Sylwestrowej Mocy Przebojów"? Jakiś czas temu "Super Expressu" ustalił, że zespół Golców bierze za standardowy koncert średnio 55 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę słowa Łukasza Golca dotyczące "podwójnej stawki" za występy sylwestrowe, można wnioskować, że Zespół Golec uOrkiestra, za miniony koncert w Chorzowie zgarnął kwotę oscylującą w okolicach 100 tysięcy złotych.

Dużo?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(70)
Ja.
4 miesiące temu
A Panowie to kiedy nagrali jakiś nowy utwór? Sto lat na tych samych gniotach jadą, jak 90% polskich " artystów ".
Iza
4 miesiące temu
słabo śpiewają, takie mówienie, jąkanie, masakra na zmarłym papieżu zarabiają, pokazywali jego zdjęcia w trakcie piosenek czy kolęd, tak naprawdę są beznadziejni
Elka
4 miesiące temu
Gdy widzę słodycze to kwicze 😱 jedno i to samo w kolko zero nowych utworów.
Gość
4 miesiące temu
Co roku ten sam „News”
Kate
4 miesiące temu
Ciekawe jak rozliczyli covid owe dotacje , czy ktoś ich w ogóle sprawdzał. Kiedyś ich lubiłam teraz to odgrzewane kotlety na talerzu PiS
Najnowsze komentarze (70)
Deszcz i śnie...
3 miesiące temu
Kiedyś mi znajomy mówił że słuchał ich pierwszych nagrań bez poprawek głosu to podobno nie dało się słuchać,chyba nawet gdzieś ,, krąży '' ta ich pierwsza ,, twórczość ''
Ania
3 miesiące temu
Co za chlam mam nadzieję że za ro nie będą męczyć nawet 10 tys bym nie dala
Polak
3 miesiące temu
Golce majà super repertuar , są genialnymi artystami , bardzo ich lubimy . Tyle w temacie !! Mamy nadzieję że tymi hejterami się nie przejmują
Aaa
3 miesiące temu
Śmiać mi się chce jak niektórzy artyści płaczą że tak mało zarabiają i są biedni. A co chwilę Cisna się żeby ich pokazywać w telewizji itp. Przykre. Powinni pracować za najnisza krajowa i ciekawe co by wtedy powiedzieli.
Ula
3 miesiące temu
Po covidzie już nie trawie tych Panów . Tyle w temacie. Nie grają nic nowego stare przeboje. Dobrze, że w Sylwestra leciał Kill Bill przynajmniej było co oglądać
Gość
3 miesiące temu
Granie to jest ich praca. Byli na studiach kierunkowych więc po to je kończyli żeby żyć z muzyki. Ja tam ich lubię.Fajne miłe chłopaki a Edytka urocza zawsze uśmiechnięta. Nie wiem dlaczego określacie ich mianem buców bo jak dla mnie absolutnie nie są bucowaci. No ale każdy z nas ma prawo do własnej oceny i własnego zdania na dany temat. Poza tym mają fajne piosenki stare czy nowe można przy nich fajnie się bawić. Takie jest moje zdanie a inni niech myślą i mówią o nich co chcą. Nigdy się jeszcze taki nie urodził co by wszystkim dogodził i nigdy się taki nie urodzi. Takie życie . Pozdrawiam zespół Golców i wszystkiego dobrego w 2024 roku.
Olga
3 miesiące temu
A jakie stawki biorą Górniak i steczkowska, od wielu lat na tych samych piosenkach? Standard w branży
layla
3 miesiące temu
Kto ich słucha zadnej normalnej piosenki i 2 buców na scenie o matko
add
4 miesiące temu
boshe jacy oni są ULANI
0000000000000...
4 miesiące temu
Najwięcej obrzydliwych hejtrow jest na Onecie i pudlu 👇🤮🤮🤮🤮
kasia
4 miesiące temu
graja to maja
Asia P
4 miesiące temu
A pamiętam jak od pisu 2 banki dostali
Hhhgt
4 miesiące temu
100 tys zł za zaśpiewanie "gdy widzę pieniądze to kwiczeć, a oczy świeca jak znicze", zenada
moim zdaniem
4 miesiące temu
Zgarnęli przez ostatnie lata ile się tylko dało z każdej strony
...
Następna strona