Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Brat księżnej Diany podsumowuje "The Crown": "TO JEDYNIE FIKCJA"

74
Podziel się:

"Dużo tam domysłów i tworów wyobraźni scenarzystów" - twierdzi hrabia Charles Spencer.

Brat księżnej Diany podsumowuje "The Crown": "TO JEDYNIE FIKCJA"
Hrabia Charles Spencer broni księżnej Diany (fot. ONS)

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, czwarty sezon serialu Netfliksa The Crown okazał się międzynarodowym hitem. Miliony widzów zasiadły w dniu premiery przed telewizory, aby poznać historię królewskiego rodu w latach 80. w oczach twórcy Petera Morgana.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy widzowie zdają się rozumieć, że serial jedynie częściowo opiera się na faktach historycznych. Tak przynajmniej twierdzi brat tragicznie zmarłej księżnej Diany - hrabia Charles Spencer.

Zobacz także: "The Crown": Czwarty sezon hitu Netfliksa to popis majstersztyku kostiumografki!

Martwię się, że ludzie zobaczą ten program i zapomną, że to jedynie fikcja. Tak wiele osób zakłada pewne rzeczy, w szczególności obcokrajowcy. Niektórzy Amerykanie powiedzieli mi, że oglądali "The Crown" jako pewnego rodzaju lekcję historii. Cóż, nie udało im się to - skomentował hrabia podczas wizyty w programie Love Your weekend with Alan Titchmarsh.

Zdaniem brata księżnej Diany, twórcy hitu Netfliksa pozwolili sobie na wyjątkowo swawolne podejście do materiału, jak na tak trudny temat, którym się zajmują.

To wszystko jest bardzo zagmatwane, dużo tam domysłów i tworów wyobraźni scenarzystów, czyż nie? Opierają opowieść na niektórych faktach, ale wszystko pomiędzy nimi nie jest prawdą - zapewniał Charles Spencer.

Dodatkowo hrabia skorzystał z okazji bycia przed kamerami, aby zaznaczyć, że nie boi się stawać w obronie pamięci swojej siostry.

Czuję, że moim obowiązkiem jest zareagować, kiedy tylko mogę. Diana powierzyła mi sprawowanie opieki nad jej synami, myślę więc, że mi ufała. Spędziliśmy razem całe dzieciństwo. Kiedy z kimś dorastasz, wiesz, że to dalej jest ta sama osoba, nieważne, co się z nią stało.

Rozumiecie oburzenie hrabiego Spencera?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(74)
Eli
2 lata temu
Serial opiera się na plotkach służby, także jest w tym dużo prawdy.
Ehh
2 lata temu
Miała smutne i nieszczęśliwe życie i nawet teraz chcą to zanegować, nawet jej własny syn William chce, poprzez poparcie śledztwa tego laynnego wywiadu z 1995.
Ojla
2 lata temu
Dobrze ze tak powiedział... myśle, że dla rodziny Diany to ogromne przeżycia. I ciagle wyciąganie tych historii to jak rozdrapywanie starych ran. Z szacunku dla Niej niech już dadzą spokoj! Ile już filmów o Dianie powstało?
jajaja
2 lata temu
W tym sezonie sporo fantazjują i nie rozumiem dlaczego. Ok, chodzi o drobiazgi, ale dlaczego w serialu, który w założeniu chyba miał być bliski prawdzie historycznej? Skoro już coś pokazują, to po co zmieniają na siłę. Raczej nie jest to spowodowane, np. ograniczeniami finansowymi. Diana poznała Karola na polowaniu w Althorp. Pokazanie kawałka lasu i trzech osób ze strzelbami w tle raczej nie jest kosztowniejsze od tej fantazji, którą widzieliśmy. Zwłaszcza, że w Balmoral pokazali Dianę i Filipa razem na polowaniu, co też (o ile pamiętam) nie miało miejsca, gdy była tam pierwszy raz. Tak samo z etykietą i sceną, gdy nie wie jak przywitać się z członkami rodziny królewskiej...Takie robienie z niej na siłę Kopciuszka. Diana jako arystokratka od dziecka obracała się w kręgu rodziny królewskiej i doskonale wiedziała jak się przy nich zachowywać, jak tytułować itd. Była córką hrabiego, wychowała się niedaleko Sandringham, w domu dzierżawionym od królowej (dopiero po śmierci dziadka zamieszkała w Althorp House). Karola poznała, jak sama stwierdziła, gdy jeszcze była w pieluchach. Jako dziecko bawiła się z młodszymi dziećmi królowej. Jej dom odwiedzali różni członkowie rodziny królewskiej. Rodzicami chrzestnymi rodzeństwa Diany byli: królowa, królowa - matka i książę Kentu. Nawet jej była opiekunka wspomina w swojej książce, jak Diana instruowała ją jak się witać/zachowywać wobec rodziny królewskiej.
Royale
2 lata temu
"Królowa oddala życie i rodzinę dla Państwa, co doprowadziłodo tego, żejej dzieci nie zaznały miłości. Czy to źle?" - tak, to źle. Jej ojciec był świetnym królem, co nie przeszkodziło mu w byciu dobrym ojcem. Wielu innych monarchów też znajdowało czas dla dzieci i okazywało im uczucia, a podobnie jak EII wstąpili na tron młodo. Także nie dajcie się oszukiwać, że Elżbieta musiała wybierać między państwem a dziećmi. Nie musiała. Sama narzuciła sobie taką dyscyplinę. Dla państwa to wtedy było dobrze, ale dla dzieci nie, co później paradoksalnie odbiło się na państwie i monarchii lat 90. Była jak rodzic, który może zarabiać dobrze i spędzać czas z dziećmi, ale woli zarabiać super, przez co zaniedbuje dzieci.
Najnowsze komentarze (74)
Kaska
3 miesiące temu
Bardzo dobrze.
Emka
2 lata temu
A gdzie on był jak siostra żyła i potrzebowała pomocy?!!!
History
2 lata temu
Ta rodzina straciła swoją legitymację do panowania w 1918 roku, gdy świadomie skazala na śmierć swoich kuzynów rodzinę carską nie udzielając im azylu po rewolucji. Woleli nie wchodzić w drogę swoim sponsorom Rotschildom, którzy też maczali palce w zaprowadzaniu w Rosji nowego porządku. Windsorowie (nazwisko zmyslone na potrzeby odgrywanej farsy) to sprzedajni uzurpatorzy. Zrobią wszystko dla własnego zysku.
Grażyna
2 lata temu
Bardzo mi się ten serial podoba - właśnie w tej chwili oglądam
Gość
2 lata temu
Ludzie którzy pracują dla kogoś latami, wiedzą o swoich pracodawcach więcej niż oni sami o sobie. Myślę więc że wiele dialogów i scen została przez scenarzystów złagodzona, żeby ludzie szoku nie doznali
Anka
2 lata temu
Fikcja pewnie i jest bo Elzżbieta II wybielona w tym filmie niczym cloroxem.
kola
2 lata temu
To nie ważne, co on mówi, ludzie będą oglądać i wierzyć, że to 100% prawda.
klos
2 lata temu
spoko z całej famili jest Filip
wwww
2 lata temu
diana dobrze wiedziała na co sie pisze
monika
2 lata temu
jasne że fikcja w rzeczywistości było i jest jeszcze gorzej
gość
2 lata temu
Takich ludzi utożsamiających życie z filmem jest więcej. Wychodzą z założenia,że kino wszystko im przedstawi.Są niemile zaskoczeni,że jest inaczej niż widzieli w tv.
Patriotka 54
2 lata temu
Najstarszy syn księżnej Kate bardzo podobny do brata Diany. Skóra zdarta z niego.
Jaaaaaa
2 lata temu
Mały Jureczek - przyszły następca tronu, to skóra zdjęta z brata Diany! Nawet ta sama mimika! Geny to taki fascycujący temat
Gosc
2 lata temu
Brat I cała rodzina Diany chyba niezbyt się nią interesowali. Może się wyplakiwala na jego ramieniu, ale on nic z ty nie robił. Niestety pieniądze, sława, monarchia dla tych ludzi są najważniejsze, co pokazuje końcówka 4 serialu i chyba tak też jest w ich prawdziwym życiu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie