Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Brat księżnej Diany podsumowuje "The Crown": "TO JEDYNIE FIKCJA"

74
Podziel się

"Dużo tam domysłów i tworów wyobraźni scenarzystów" - twierdzi hrabia Charles Spencer.

Brat księżnej Diany podsumowuje "The Crown": "TO JEDYNIE FIKCJA"
Hrabia Charles Spencer broni księżnej Diany (fot. ONS)
bDIDzOCZ

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, czwarty sezon serialu Netfliksa The Crown okazał się międzynarodowym hitem. Miliony widzów zasiadły w dniu premiery przed telewizory, aby poznać historię królewskiego rodu w latach 80. w oczach twórcy Petera Morgana.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy widzowie zdają się rozumieć, że serial jedynie częściowo opiera się na faktach historycznych. Tak przynajmniej twierdzi brat tragicznie zmarłej księżnej Diany - hrabia Charles Spencer.

Zobacz także: "The Crown": Czwarty sezon hitu Netfliksa to popis majstersztyku kostiumografki!
bDIDzODb

Martwię się, że ludzie zobaczą ten program i zapomną, że to jedynie fikcja. Tak wiele osób zakłada pewne rzeczy, w szczególności obcokrajowcy. Niektórzy Amerykanie powiedzieli mi, że oglądali "The Crown" jako pewnego rodzaju lekcję historii. Cóż, nie udało im się to - skomentował hrabia podczas wizyty w programie Love Your weekend with Alan Titchmarsh.

Zdaniem brata księżnej Diany, twórcy hitu Netfliksa pozwolili sobie na wyjątkowo swawolne podejście do materiału, jak na tak trudny temat, którym się zajmują.

To wszystko jest bardzo zagmatwane, dużo tam domysłów i tworów wyobraźni scenarzystów, czyż nie? Opierają opowieść na niektórych faktach, ale wszystko pomiędzy nimi nie jest prawdą - zapewniał Charles Spencer.

bDIDzODh

Dodatkowo hrabia skorzystał z okazji bycia przed kamerami, aby zaznaczyć, że nie boi się stawać w obronie pamięci swojej siostry.

Czuję, że moim obowiązkiem jest zareagować, kiedy tylko mogę. Diana powierzyła mi sprawowanie opieki nad jej synami, myślę więc, że mi ufała. Spędziliśmy razem całe dzieciństwo. Kiedy z kimś dorastasz, wiesz, że to dalej jest ta sama osoba, nieważne, co się z nią stało.

Rozumiecie oburzenie hrabiego Spencera?

bDIDzODi
bDIDzODj
bDIDzODk
bDIDzODC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(74)
Emka
3 miesiące temu
A gdzie on był jak siostra żyła i potrzebowała pomocy?!!!
History
3 miesiące temu
Ta rodzina straciła swoją legitymację do panowania w 1918 roku, gdy świadomie skazala na śmierć swoich kuzynów rodzinę carską nie udzielając im azylu po rewolucji. Woleli nie wchodzić w drogę swoim sponsorom Rotschildom, którzy też maczali palce w zaprowadzaniu w Rosji nowego porządku. Windsorowie (nazwisko zmyslone na potrzeby odgrywanej farsy) to sprzedajni uzurpatorzy. Zrobią wszystko dla własnego zysku.
Grażyna
3 miesiące temu
Bardzo mi się ten serial podoba - właśnie w tej chwili oglądam
bDIDzODD
Gość
3 miesiące temu
Ludzie którzy pracują dla kogoś latami, wiedzą o swoich pracodawcach więcej niż oni sami o sobie. Myślę więc że wiele dialogów i scen została przez scenarzystów złagodzona, żeby ludzie szoku nie doznali
Anka
3 miesiące temu
Fikcja pewnie i jest bo Elzżbieta II wybielona w tym filmie niczym cloroxem.
kola
3 miesiące temu
To nie ważne, co on mówi, ludzie będą oglądać i wierzyć, że to 100% prawda.
klos
3 miesiące temu
spoko z całej famili jest Filip
wwww
3 miesiące temu
diana dobrze wiedziała na co sie pisze
monika
3 miesiące temu
jasne że fikcja w rzeczywistości było i jest jeszcze gorzej
gość
3 miesiące temu
Takich ludzi utożsamiających życie z filmem jest więcej. Wychodzą z założenia,że kino wszystko im przedstawi.Są niemile zaskoczeni,że jest inaczej niż widzieli w tv.
Patriotka 54
3 miesiące temu
Najstarszy syn księżnej Kate bardzo podobny do brata Diany. Skóra zdarta z niego.
Jaaaaaa
3 miesiące temu
Mały Jureczek - przyszły następca tronu, to skóra zdjęta z brata Diany! Nawet ta sama mimika! Geny to taki fascycujący temat
Gosc
3 miesiące temu
Brat I cała rodzina Diany chyba niezbyt się nią interesowali. Może się wyplakiwala na jego ramieniu, ale on nic z ty nie robił. Niestety pieniądze, sława, monarchia dla tych ludzi są najważniejsze, co pokazuje końcówka 4 serialu i chyba tak też jest w ich prawdziwym życiu.
bDIDzODv
eae323
3 miesiące temu
Jestem w trakcie kuracji z suplementem figurena. 4 tygodnie i spadek wagi o 5kg. Wydaje się to świetnym rezultatem. Odczuwam to co większość, blokadę głodu / łaknienia oraz przyśpieszoną przemianą materii. Super środek za małe pieniądze.
...
Następna strona
bDIDzODX