Trwa ładowanie...
Przejdź na
Spinner
Spinner
|
aktualizacja

Brat wyjawił ostatnią wolę Tomasza Komendy. Miał prośbę dotyczącą pogrzebu

196
Podziel się:

Tomasz Komenda zostanie pochowany 26 lutego. Mężczyzna spodziewał się, że nowotwór może go pokonać, dlatego w ostatnich dniach życia podzielił się z bliskimi życzeniem dotyczącym właśnie pogrzebu.

Brat wyjawił ostatnią wolę Tomasza Komendy. Miał prośbę dotyczącą pogrzebu
Tomasz Komenda (East News)

Tomasz Komenda zmarł 21 lutego 2024 roku, w wieku 47 lat. Od dłuższego czasu wiadomo było, że borykał się z chorobą nowotworową płuc. O śmierci Komedy poinformował w mediach społecznościowych jego brat Gerard.

Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata, po dwuletniej walce z nowotworem, zgasło - poinformował.

Tomasz Komenda podzielił się ostatnią wolą przed śmiercią

Brat wyjawił też szczegóły pogrzebu Tomasza. Ostatnie pożegnanie 47-latka odbędzie się 26 lutego na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu (Psie Pole). I to właśnie z pogrzebem jest związana ostatnia prośba Komendy. Już przed śmiercią poprosił najbliższych o to, aby na ceremonii nie zjawiały się media.

Powiedział, że nie chce, aby były tam kamery, żeby ktoś nagrywał i czerpał z tego zysk. Nie chciał kolejnej porcji cierpienia dla najbliższych. Jednocześnie prywatnie może przyjść każdy - przekazał Gerard Komenda w rozmowie z salon24.pl.

W tym samym wywiadzie brat zmarłego opowiedział nieco więcej o ostatnich dniach Tomasza. Mężczyzna cierpiał, ale do końca był otoczony czułością i opieką bliskich. Gerard był przy nim niemal całą dobę. Pomagała mu rodzina i przyjaciele.

Tomasz Komenda zmarł w domu. Nie chciał być hospitalizowany.

Być może dlatego, że znajdowałby tam podobieństwa z więzieniem - tłumaczył Gerard.

Tomasz Komenda zostawił po sobie ogromny spadek

Historią Tomasza Komendy żyła cała Polska. Został skazany za zabójstwo 15 latki i skazany na 25 lat więzienia, z którego wyszedł po 18, bo jak się okazało, był niewinny. Tragedia ta została pokazana w filmie z Piotrem Trojanem w roli głównej.

Ale nawet po wyjściu z więzienia Komenda nie mógł do końca cieszyć się spokojem. Jeszcze kilka tygodni temu jego prawnik ogłosił, że będzie walczył o wskazanie, kto odpowiada za niesłuszne skazanie jego klienta.

Wiele kontrowersji w przestrzeni publicznej wzbudzało też odszkodowanie i zadośćuczynienie, jakie Komenda otrzymał po wyjściu na wolność. Mowa o kwocie prawie 13 milionów zł.

Zapytany o to, co stanie się ze spadkiem po bracie, Gerard wstrzymał się od większych komentarzy. Podkreślił, że to przede wszystkim "sprawa rodzinna".

Wierzę, że nie dojdzie do żadnych niepotrzebnych emocji w tym zakresie - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(196)
Iza
2 miesiące temu
Oszalale media! Uszanujcie ostatnia wole tego czlowieka. Dosc zycie doswiadczylo jego samego i cala jego rodzine! Dajcie mu w spokoju przejsc na druga strone.
Kaka
2 miesiące temu
No, i pewnie pierwsi z pudla będziecie na pogrzebie cykać foty, nie? Albo w najgorszym wypadku opublikujecie te zrobione przez kogoś innego. Hajs i kliknięcia się muszą zgadzać.
Klara
2 miesiące temu
Ostatnia wola jest święta.Należt ją bezwzględnie uszanować.Niech spoczywa w pokoju.
Gość
2 miesiące temu
Skoro myślał o pogrzebie, to testament także spisał. Nie ma co się emocjonować i pytać mecenasów „co z kasą?!”
Jarekikot
2 miesiące temu
"Poprosił aby na ceremoni pojawiły się media" Wy chociaż czytacie to co napisaliście?
Najnowsze komentarze (196)
Mateusz
2 miesiące temu
Historia Tomka pokazuje jak niesprawiedliwe jest życie. Sędzia który go skazał zniszczył mu życie. Zabrano mu jego młodość, zdrowie.. Ile w Polsce nadal jest takich spraw gdzie nadal zapadają niesprawiedliwe wyroki na podstawie pomówień I fałszywych oskarżeń? Konieczna jest gruntowna reforma sądownictwa. Tusk powinien się tym zająć a nawet jak trzeba to powinien zwolnić niektórych pracowników sądowych..
fasdf
2 miesiące temu
Jakakolwiek by nie była ta kobieta, co mu dzieciaka urodziła i motywy którymi się kierowała przynajmniej jego matka ma wnuka/wnuczkę.
helka
2 miesiące temu
Ten człowiek był nieszczęśliwy, bo tylko on sam znał prawde o sobie
Rewident zakł...
2 miesiące temu
Jak czytam o tym człowieku, to łza mi się w oku kręci. Jaką karę poniósł sędzia, który skazał niewinnego człowieka , czy nadal jest sędzią? Sama mam sprawę w Sądzie i teraz dopiero widzę, że ta Instytucja jest tak samo chora jak NFZ czy ZUS i w ogóle wszystko w tym kraju, w którym od 35 lat kolejne partie rządzenie rozpoczynają od ustawienia siebie i swoich rodzin.
Kto za.
2 miesiące temu
Immunitet nie dla śędziów.
ddesed
2 miesiące temu
wkońcu jest szczęśliwy co to miał za życie
rety
2 miesiące temu
nie jestem za świeckimi pogrzebami. W jakiejkolwiek wierze powinien być pogrzeb ...
An-Jay
2 miesiące temu
Ale co z forsą?
genJP2
2 miesiące temu
Myślę, ze Jan Paweł II mocno Pana Tomasza przytulił w domu Ojca. Wreszcie będzie Pan szczęśliwy po tej Drugiej Stronie. Z Bogiem!
Zenia
2 miesiące temu
Koszmarne miał życie RIP ...
Hmmm
2 miesiące temu
Skoro to odszkodowanie było dla niego z państwowych pieniędzy to czy po jego śmierci reszta pieniędzy,która została nie powinna wrócić do państwowej kasy?
bez bezkarnoś...
2 miesiące temu
Żądam ukarania Sędziów i Prokuratorów i ludzi z "dochodzeniówki", czyli śledczych z Policji. To są przestępcy. Zbrodniarze. Prawo ząda udowodnienia winy "ponad wszelką wątpliwość". Skoro sędziowie tak uznali, że wina jest udowodniona ponad wszelką wątpliwość, to znaczy, że się nad sprawa się nie pochylili. KK - niedopełnienie obowiązku. Sędziów i Prokuratorów - skierować bezpośrednio do więzienia. No excuse ! Są winni.
wybitny prawn...
2 miesiące temu
Lepiej uniewinnić winnego, niż skazć niewinnego. To koszmar naszego Państwa i potrzeba demonstracji. Wymier sprawiedliwości to tzw. "sędziowie" ale bez kwalifikacji prawniczych i moralnych. To są śmiecie. Są
Taka ja
2 miesiące temu
Boże daj mu wieczny odpoczynek i uspokój jego utrapioną duszę.. Tak bardzo mi żal tego chłopaka po tym co przeszedł i ile wycierpiał będąc Bogu ducha winnym, to aż sama mam ochotę dorwać winnych ( a zwłaszcza tego policjanta i prokuratora, którzy jako pierwsi go przesłuchiwali i katowaniem zmusili do przyznania się do winy) i tak im dać w kość żeby na własnej skórze poczuli to, co zafundowali temu biednemu chłopakowi... Jak takie kanalie mogą jeszcze chodzić po tym świecie..?
...
Następna strona