Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Bronisław Wildstein kpi z protestu kobiet: "Istnienie Marty Lempart najpoważniejszym argumentem NA RZECZ ABORCJI"

1015
Podziel się:

Obrzydliwe słowa publicysty wywołały burzę na Twitterze. "Święte oburzonko?" - dolewa oliwy do ognia dziennikarka TVP.

Bronisław Wildstein kpi z protestu kobiet: "Istnienie Marty Lempart najpoważniejszym argumentem NA RZECZ ABORCJI"
Bronisław Wildstein kpi z protestu kobiet (East News)

Od dwóch tygodni w Polsce trwają protesty po szokującym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który zadecydował, że kobiety będą musiały rodzić ciężko i nieodwracalnie uszkodzone płody.

Uczestniczki i uczestnicy marszów zapowiadają, że będą protestować do skutku, tymczasem rząd zdaje się bagatelizować sprawę, a Mateusz Morawiecki radzi ludziom, żeby... przenieśli się do internetu.

Zobacz także: Strajk kobiet w Warszawie. Reporter WP relacjonuje akcję z "zadymiarzami"

Lekceważący stosunek do protestujących to nie tylko domena rządzących, ale również prawicowych publicystów. Bronisław Wildstein w swoim najnowszym artykule w tygodniku Sieci nazwał protestujących "motłochem" i wyjątkowo obrzydliwie odniósł się do liderki Strajku Kobiet, Marty Lempart.

Wprawdzie obserwacja wspomnianego motłochu każe zastanowić się nad sensownością aborcji, a istnienie Marty Lempart jest najpoważniejszym argumentem na jej rzecz, ale funkcjonowanie osób, które stanowią antypody ludzkiej godności, nie powinno prowadzić do jej odrzucenia - napisał.

Słowa Wildsteina wywołały burzę na Twitterze.

Są takie momenty, gdy człowiek sto razy sprawdza, czy coś naprawdę nie jest fejkiem. Niestety, ten cytat z Bronisława Wildsteina (to prawicowy publicysta wspierający PiS) jest prawdziwy - pisze dziennikarz Janusz Schwertner.

Nie mogłam uwierzyć i sprawdziłam w sklepie na własne oczy - on to napisał a oni mu to wydrukowali - dodaje blogerka Kataryna.

Tymczasem dziennikarze TVP jeszcze dolewają oliwy do ognia.

Święte oburzonko? Kto wojnę ogłosił? Kto bruka świątynie, włazi do kościołów? Teraz oburzonko, bo Wildstein plaskaczem odpowiedział? - napisała Marzena Paczuska.

Marta Lempart póki co nie skomentowała słów Wildsteina.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1015)
jaki
4 lata temu
Szkoda, że dziennikarze nie są oburzeni tym, że aż 70 % ojców porzuca swoją rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko
dzik
4 lata temu
A ty, WildSchwein, jesteś Prawdziwym Polakiem, jak sądzę.
haji
4 lata temu
Szkoda, że panowie dziennikarze nie są oburzeni tym, że aż 70 % ojców porzuca swoją rodzinę, kiedy rodzi się niepełnosprawne dziecko.
dr inż.
4 lata temu
Kali może kraść, Kalemu nie wolno, jak u Sienkiewicza
Mama Bronka
4 lata temu
Bronek załóż maskę i nigdy jej nie zdejmuj
Najnowsze komentarze (1015)
Bet
rok temu
Mądre słowa Pana Wildsteina
BARABASZ
2 lata temu
JAK JA CZESŁAW SŁOWIANIN LUBIĘ TAKIEGO REŻYSERA ŻYDA PANA Z ANGLI I TO TY NAWET NIE WIESZ TOJEST LEIGH WIELKI REŻYSER I FAJNY CZŁOWIEK A TY PEWNIE LUBISZ TAKICH JAK KO'' MACIE
Przyjaciel
3 lata temu
Partia PO i podobne lemppart są warci Nie dziwię się że mężczyźni coraz mniej interesują się kobietami
terapeuta
4 lata temu
tutaj mamy przyklad efektu lustra - on widzi siebie, jako osobe, ktra powinna byla byc abortowana, ale ta wiedze jest dla niego za ciezka i spycha ja do podswiadomosci a pozniej projektuje to na Lempart. terapia dla Wildsteina powinna mu pomoc.
Azr
4 lata temu
Szkoda ze w Polsce nie ma OMONU bo tej pani to by się przydało parę pałek Zaraz będzie paraliż służby zdrowia a ona protesty urządza
Pytam?
4 lata temu
Jak można szanować kobietę, która sama się nie szanuje? Czy wszystkie te wrzeszczące i przeklinające kobiety i dziewczyny stosują zasadę "gościnnego krocza", a później domagają się aborcji na rządanie?
Ela
4 lata temu
Wydal pan o sobie
Basia
4 lata temu
Mój Syn mówi co Pan Wildsztajn, cieszę się, źe wychowałam wspaniałego męźczyznę
onka
4 lata temu
Nie ma to jak piękne aniołki z PIS. Tam same ideały piękna. A pan to o wyglądzie raczej się wypowiadać nie powinien bo jak ten kocioł co garnkowi przygania.
Mamuska
4 lata temu
Komentarz Lampert na zarzut o napadach na kościoły, księży, wulgaryzmach... "tak, ludzie mają prawo robić i mówić to co czują" A pan Wildstein nie ma takiego prawa oczywiście. Wg hipokrytow.
Retoryczne
4 lata temu
A co można powiedzieć o Lampert która w pandemii świadomie wyprowadza ludzi na ulicę gdy na CAŁYM świecie obowiązuje zasada: DYSTANS DEZYNFEKCJA MASECZKA.
IrenkaM.
4 lata temu
Dopóki w psndemii nie wyprowadzala kobiet, młodzieży, dzieci na ulicę nie komentowałam Marty Lampert. Teraz gdy ti stado dzień w dzień od dwóch tygodni zaraza sie nawzajem i przenosi to na rodzinę, kolegów, sąsiadów uwazam ze jest osobą niepoczytalna lub świadomym zabójcą.
Sylwester
4 lata temu
Ta lampart napewno kobieta nie jest, u tego coś nie ma cech kobiecych
olo
4 lata temu
Cóż, nieładne sformułowanie ale...być może to przyszłość ludzkości, być może w przyszłości nauka pozwoli wybadać u płodu potencjalną zdolność do empatii i i możliwy do osiągnięcia wskaźnik inteligencji dorosłego człowieka, ludzie pokroju pani Lempart i wielu wam podobnych się nie załapie na życie.
...
Następna strona