Trwa ładowanie...
Merlot
Merlot
|

Celebryci, którzy zamarzyli o karierze w polityce. Iwona Pavlović, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Adamek... (ZDJĘCIA)

27
Podziel się:
27
Podziel się:

Wiele gwiazd show-biznesu porzuciło ścianki i salony na rzecz realnej władzy. Większość próbowała bezskutecznie, ale niektórzy z nich do dziś sprawują państwowe stanowiska. Sprawdźcie, kto zapragnął brylować na sejmowych korytarzach.

1
 / 11
Celebryci, którzy zamarzyli o karierze w polityce. Iwona Pavlović, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Adamek... (ZDJĘCIA)
Celebryci, którzy zamarzyli o karierze w polityce. Iwona Pavlović, Otylia Jędrzejczak, Tomasz Adamek... (ZDJĘCIA)
Polityczne kariery rodzimych celebrytów (AKPA)
0
0

Celebryci za sprawą swojej rozpoznawalności mają często większy posłuch niż początkujący politycy czy aktywiści. Przekonane o swoim wpływie gwiazdki niekiedy pragną wejść do polityki. W większości przypadków kończy się to fiaskiem.

Jednakże istnieją osobistości, które zaczynały na ściankach, a dziś zajmują państwowe stanowiska. O większości prób podjęcia kariery politycznej przez celebrytów zapomnieliśmy.

Okazuje się, że niektórzy należą dziś do Prawa i Sprawiedliwości, inni założyli własne kluby poselski. Zdarzają się również przypadki, że gwiazda została posłem lub radnym. Nie brakuje również kandydatów na prezydenta.

Celebrytów, którzy ze ścianek zamarzyli trafić aż do ław sejmowych, na przestrzeni lat było całkiem sporo. Romansu z polityką, z lepszym lub gorszym skutkiem, próbowali m.in. Paweł Kukiz, Szymon Hołownia, Iwona Pavlović, czy Otylia Jędrzejczak.

Zobaczcie, komu udało się uszczknąć władzy, a kto wrócił na okładki brukowców.

2
 / 11
Pawel Kukiz

Paweł Kukiz zasłynął jako wokalista i lider grupy Piersi, ale dziś znany jest głównie jako polityk. W 2015 r. brał udział w wyborach prezydenckich i założył klub poselski Kukiz’15.

3
 / 11
Liroy

Liroy zdobył sławę jako raper. W 2015 r. został posłem VIII kadencji Sejmu, a trzy lata później ubiegał się o stołek prezydenta Kielc.

4
 / 11
Dominika Chorosińska

Dominika Chorosińska zasłynęła z roli Ewy w serialu "M jak miłość". Od 2018 r. należy do Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno było o niej głośno w związku z wypowiedzią dotyczącą dzietności w Polsce.

5
 / 11
Szymon Hołownia

W latach 2008–2019 Szymon Hołownia wraz z Marcinem Prokopem współprowadził w telewizji TVN programy "Mam talent!". Po odejściu z telewizji kandydował na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020. W tym samym roku powołał stowarzyszenie Polska 2050 i założył partię o tej samej nazwie.

6
 / 11
Otylia Jędrzejczak

Pływaczka Otylia Jędrzejczak w 2014 r. bezskutecznie ubiegała się o mandat w województwie kujawsko-pomorskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

7
 / 11
Iwona Pavlović

Iwona Pavlović w 2010 r. wystartowała w wyborach do rady gminy Dywity koło Olsztyna. Nie zdobyła mandatu.

8
 / 11
Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski w 2005 r. zdobył mandat senatora VI kadencji w okręgu lubelskim, a 10 lat później kandydował do Senatu.

9
 / 11
Tomasz Adamek

Bokser Tomasz Adamek w 2014 r. startował do Parlamentu Europejskiego, ale bez powodzenia.

10
 / 11
Dorota Zawadzka

Dorota Zawadzka w 2014 r. próbowała sił w polityce, startując w wyborach samorządowych na radną warszawskiego Śródmieścia. W 2020 r. przystąpiła do Partii Zieloni.

11
 / 11
Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz w 2014 r. została radną sejmiku wielkopolskiego. Zrezygnowała z posady podobno dlatego, że nie mogła ujawnić swojego wynagrodzenia za grę w serialu "Lekarze".

KOMENTARZE
(27)
😱😱😱
rok temu
Paweł Kukiz... artysta, idealista, kreującyc poprzez dobrą muzykę poglądy, sposób patrzenia na świat. Polityk, chorągiewka, tandeciarz... moje największe polityczne rozczarowanie...
Aaa
rok temu
Nie wiem, jakoś nie potrafię traktować celebrytów zabierających się za politykę na poważnie. Wiadomo, że większość polityków ogólnie ma wszystko gdzieś i idzie w to po kasę, ale że i oni się tak pazernie pchają to mnie trochę śmieszy już.
orangutan
rok temu
Nigdy nie głosujecie na ludzi związanych ze sportem, oni nic nie ogarniają i są beznadziejnymi włodarzami. Ci związani ze sztuką też nie lepsi.
Wszyscy do po...
rok temu
Wszyscy do polityki. Bo wiadomo Kasa.
Kropka
rok temu
Ronald Reagan był aktorem i mężem stanu
Najnowsze komentarze (27)
Doda
rok temu
Ahh podobno. Wiarygodne źródło
Kola
rok temu
Many,many,many 🤮
Kukizik 💸
rok temu
Celebryci, którzy zamarzyli o karierze w polityce... Najlepszy jest ten uliczny grajek-dalton który nawet nie rozróżnia guzika zielonego od czerwonego 🤣 przecież on powinien wrócić na ulicę i rzępolić gdzieś w bramie lub pod mostem zbierając moniaki do beretu a nie decydować o losach Polski.
Mamracje
rok temu
Kaczyński kocha Tuska
Dana
rok temu
A kariera Omeny dziś zablokowana !!
Dona
rok temu
Szybkie i łatwe pieniądze. Kariera pomału się kończy a tu trzeba ż czegoś żyć.
kAla
rok temu
Żyją oderwani od rzeczywistości za ogromne gaże. W czym oni mogą pomoc przeciętnemu człowiekowi, kiedy nie znają jego potrzeb i problemów NIE DLA CELEBRYTÓW NA LISTACH
Gosc
rok temu
Jacy politycy, taki kraj?
katarzyna
rok temu
Uczciwy Polityk To Oksymoron
Ana
rok temu
A Iwona Guzowska? Jako poseł zrobiła wiele dobrego.
gość
rok temu
IKONOWICZ NA PREZYDENTA!
asica
rok temu
PO już miało na listach celebrytów, wtedy zadziałało, bo Tusk powiedział my to światowcy, a PiSowcy ciemnota, Polska B, gorsi, biedniejsi, wieśniaki, obrzydliwcy wręcz odrażający, nie to co my tacy piękni z wielkich miast ci lepsi, celebryci, w sumie do tej pory taki obraz partii mają najwięksi fanatycy Platformy, a wszystko dzięki celebrytom na listach, nic wiec dziwnego ze powtarzają tego samograja
R..e
rok temu
Lepiej zagłosujcie na bajkę sąsiedzi.
Jaga
rok temu
Mamba niech spróbuje jeszcze raz bo Miszczak może ją "odświeżyć" na dobre✈
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Zrelaksowana Agnieszka Dygant łapie promienie słońca na plaży w Juracie. Towarzyszyła jej Daria Widawska (ZDJĘCIA)

Agnieszka Dygant skorzystała z pięknej pogody i wybrała się z bliskimi jej osobami na plażę w Juracie. Towarzyszyła jej między innymi Daria Widawska, z którą przyjaźni się od lat i wielokrotnie synchronizowały już wakacyjne urlopy.
9.

Jennifer Lopez "przyłapana" z INNYM mężczyzną. Wiadomo, z kim się spotkała (ZDJĘCIA)

Plotki o kryzysie w małżeństwie Jennifer Lopez nie cichną. Gwiazda i jej (jeszcze) mąż sprzedali już wspólną willę. Teraz do sieci trafiły zdjęcia celebrytki, na których widać, jak spędza czas z innym mężczyzną.
8.

Dawno niewidziana Nelly Furtado maszeruje ulicami Londynu w obcisłej sukience. Bardzo się zmieniła? (ZDJĘCIA)

Swego czasu Nelly Furtado zasilała grono najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Po dość długiej przerwie 45-letnia gwiazda szykuje się do wielkiego muzycznego powrotu. Mamy jej najnowsze zdjęcia z wizyty w Londynie.
7.

61-letnia Ewa Skibińska prezentuje boską sylwetkę w bikini. Fani pieją z zachwytu: "Ależ pani piękna" (ZDJĘCIA)

Ewa Skibińska spędza błogie chwile na słonecznej Krecie. 61-letnia aktorka pochwaliła się w sieci nagraniem z wakacji, na którym pręży się w dwuczęściowym kostiumie kąpielowym. Petarda?
6.

Marina Łuczenko załatwia sprawunki na mieście i mknie do luksusowego auta. Uzbroiła się w torbę Chanel za 30 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Nieco ponad dwa tygodnie temu Marina Łuczenko po raz drugi została mamą. Tymczasem paparazzi "przyłapali" piosenkarkę na mieście. Ukochana Wojtka Szczęsnego dopełniła codzienną stylizację luksusowymi dodatkami.
5.

Nikodem Rozbicki BALUJE z nowymi koleżankami w LA po rozstaniu z Julią Wieniawą (ZDJĘCIA)

Nikodem Rozbicki od kilku miesięcy układa sobie życie w Los Angeles. Między zajęciami na studiach znajduje czas na zacieśnianie więzi z nowymi przyjaciółmi. Ostatnio miał okazję bawić się na imprezie urodzinowej w kobiecym gronie.
4.

Tak Katarzyna Bosacka zmieniała się na przestrzeni lat. W ostatni rok zrzuciła 15 kg (ZDJĘCIA)

19 lipca swoje 52. urodziny obchodzi Katarzyna Bosacka. Specjalnie na tę okazję zebraliśmy dla Was zbiór zdjęć jubilatki z czasów, gdy była jeszcze żoną Marcina Bosackiego. Po brutalnym rozstaniu z mężem dziennikarka zaliczyła sporą metamorfozę. Bardzo się zmieniła na przestrzeni lat?
3.

Odziana w jasne fatałaszki Monika Olejnik zmierza do apteki w sandałkach Chanel za 8 TYSIĘCY. Powiało luksusem? (ZDJĘCIA)

Monika Olejnik znów została przyuważona w okolicach Placu Zbawiciela w Warszawie. Widać, że upały doskwierają, bo zrezygnowała z fikuśnych zestawów i odziała się w jasne i luźne ubrania. Nie zapomniała oczywiście o drogich dodatkach.
2.

Eva Longoria w pomarańczowym bikini eksponuje talię klepsydry, uskuteczniając "plażing" z mężem (ZDJĘCIA)

Eva Longoria niewątpliwie zwyciężyła w loterii genów. Mimo prawie 50 lat na karku aktorka wciąż może pochwalić się młodzieńczą aparycją. Amerykanka odsłoniła godną pozazdroszczenia sylwetkę podczas rodzinnych wakacji w Hiszpanii.
1.

Rzadki widok: Piotr Żyła i młodsza o 11 lat Marcelina Ziętek relaksują się na plaży w Sopocie (ZDJĘCIA)

Piotr Żyła nie należy raczej do osób, których fotoreporterzy nie odstępują na krok. Jego pojawienie się w Sopocie ze znacznie młodszą partnerką wzmogło jednak ich czujność. Nawet kapryśna pogoda nie była w stanie pokrzyżować im planów miłego spędzenia czasu nad morzem.