Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)

199
199
Podziel się

Jacek Borkowski, żeby unieważnić pierwszy ślub kościelny, dopuścił się nawet kłamstwa przed sądem biskupim. Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański na decyzję kościoła czekali aż sześć lat.

1
 / 10
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA) (Licencjodawca)
0
0

Nie tylko ślubów wziętych pochopnie i pod wpływem emocji żałują gwiazdy. Jacek Kurski postanowił rozstać się z żoną po 24 latach i po odchowaniu trójki dzieci. Jako uosobienie tradycji oraz poszanowania dla rodziny postanowił starać się o unieważnienie ślubu kościelnego. Sąd biskupi przychylił się do wniosku byłego prezesa TVP oraz jego obecnej żony, Joanny Kurskiej.

O "rozwód kościelny" starał się również Jacek Borkowski, który, aby unieważnić pierwszy ślub kościelny, dopuścił się nawet kłamstwa dotyczącego swojej orientacji seksualnej Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański na decyzję kościoła w sprawie unieważnienia ich ślubu czekali aż sześć lat. Najmniej problemów z całą procedurą mieli Michał Wiśniewski i Mandaryna oraz Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski.

Zobaczcie dlaczego!

2
 / 10
Adam Sztaba i Dorota Szelągowska

Adam Sztaba i Dorota Szelągowska byli parą przez 13 lat, jednak ich małżeństwo trwało zaledwie 3 miesiące. Celebryci postanowili starać się o unieważnienie ślubu kościelnego. Sprawa szczególnie była ważna dla Szelągowskiej. Cała procedura zajęła dwa lata.

Ubolewam, że nie jestem w związku sakramentalnym. Brakuje mi tego, że nie mogę w pełni uczestniczyć w mszy świętej. (...) Wiara była i zawsze będzie dla mnie istotna, ale nie ukrywam, że w obecnej mojej sytuacji to dla mnie trudny temat - mówiła Dorota w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

3
 / 10
Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański

Katarzyna Skrzynecka przez sześć lat walczyła o unieważnienie ślubu kościelnego ze Zbigniewem Urbańskim. To dwa razy dłużej niż trwało ich małżeństwo. Do formalnego unieważnienia małżeństwa przed sądem kościelnym doszło dopiero w 2015 roku.

4
 / 10
Michał Wiśniewski i Mandaryna

Michał Wiśniewski i Mandaryna po bajecznym ślubie na lodowcu wytrzymali razem zaledwie pięć lat. Celebryci po rozstaniu szybko uzyskali unieważnienie małżeństwa, ponieważ przysięgę złożyli w kościele protestanckim.

5
 / 10
Cezary Pazura

Cezary Pazura aż dwukrotnie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego. Jego pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem kościelnym, jednak związek z Weroniką Marczuk pozostał ważny zgodnie z prawem kościelnym.

6
 / 10
Jacek Borkowski

Jacek Borkowski i Elżbieta Jasińska również starali się o unieważnienie ślubu kościelnego. Procedura okazała się na tyle trudna, że aktor musiał skłamać przed sądem biskupim. Pozytywną decyzję uzyskali, ponieważ Borkowski zeznał, że jest gejem.

Pamiętam, że żona zadzwoniła do mnie i zapytała, co może napisać w uzasadnieniu. Stwierdziłem, że może napisać, co chce, a najlepiej niech napisze, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie - wspominał Jacek Borkowski w rozmowie z "Faktem".

7
 / 10
Jacek Kurski

Jacek Kurski po 24 latach małżeństwa z pierwszą żoną Moniką, z którą doczekał się trójki dzieci, uzyskał rozwód kościelny. Po pięciu latach od głośnego rozstania związał się i stanął na ślubnym kobiercu z Joanną Klimek (dziś Kurską), która również doczekała się unieważnienia ślubu kościelnego z poprzednim partnerem.

8
 / 10
Dariusz Kordek

Dariusz Kordek również otrzymał unieważnienie małżeństwa, które zakończyło się w 2008 roku. Wszystkie formalności zajęły aktorowi cztery lata.

9
 / 10
Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska

Małżeństwo Mateusza Damięckiego i Patrycji Krogulskiej trwało jedynie dziewięć miesięcy. Aktor starał się o unieważnienie ślubu kościelnego. Damięcki przekonywał, że jego partnerce zależało wyłącznie na wspaniałej uroczystości, a jemu na aspektach religijnych. Według informacji podanych przez "Fakt" jego wniosek został odrzucony.

10
 / 10
Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski pobrali się w 1994 roku. Podróżnicy nie dopilnowali jednak kluczowych formalności, przez co ich ślub kościelny okazał się nieważny. Kiedy zdecydowali się rozstać, ich ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi.

Choć ślub odbył się w kościele, to dokumenty nie zostały przekazane do urzędu stanu cywilnego. Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi - powiedziała w rozmowie z "Vivą" Beata Pawlikowska.

KOMENTARZE
(199)
Ual
3 miesiące temu
Nikt nie przebije i tak zakłamania Kurskiego...
Robochłop
3 miesiące temu
Tyle warte te śluby, ile się zapłaci za rozwód 👪➡👨👩😭
Kim
3 miesiące temu
Żenada..i hipokryzja ..
Belmondo
3 miesiące temu
Kieckowym, jak i rozwodnikom to nie przeszkadza, ważne, żeby kasa się zgadzała pieniądze💸
Laleczka
3 miesiące temu
Hipokryzja!
Najnowsze komentarze (199)
Prawda
3 miesiące temu
Szelągowska cichodajka przebiła wszystkich, rozwód po 3 miesiącach hehe.
Kościół
3 miesiące temu
będzie prawdziwy tylko w tedy gdy zrezygnuje z wszelkich dotacji będzie istniał tylko z tego co dostanie na mszy .!
Wolak
3 miesiące temu
A wiecie co było powodem stwierdzenia nieważności małżeństwa państwa pisanych przez Ku? - matrimonium non consumatum. Sąd biskupi stwierdził, że doszło do cudownego poczęcia trójki dzieci i nie było zbliżenia. Dobrzy są w te klocki, no nie?
Laufer
3 miesiące temu
Kurski i wszystko jasne. Mamona robi cuda. Co biskupi zrobili trójce dzieci? Ukarali ich szpetną macochą.
Prawda
3 miesiące temu
Za pieniądze każdy dostanie roswód kościelny bo dla kościoła teraz liczy się tylko kasa ,,NIE BÓG"
Hahahah
3 miesiące temu
Dlatego mam kościół szeroko w pizzzzdzie. Wierzę w Boga ale kościół mam w doopie
jarek k.
3 miesiące temu
najwięksi obłudnicy to katolicy,rozwód to kwestia ile zarobi biskup i to wszystko
Vvvvv
3 miesiące temu
Ja rozumiem idee, bo to dla tych co np. wyszli za gościa po kryminale i nie wiedzieli o tym. Ale po co kłamać w zeznaniu? Kościół NIE MA MOCY UNIEWAŻNIĆ. Kościół stwierdza nieważność, czyli jak nakłamiesz to u Boga to małżeństwo dalej jest ważne.
Zzzz
3 miesiące temu
Episkopat naprawdę bardziej ceni srebrniki celebrytów niż wiarę maluczkich? Takie to smutne…
Izi
3 miesiące temu
Jak trwoga to do Boga a jak wygoda to portfela biskupa
Gość
3 miesiące temu
I tam zanika wiara. Żyją w związku 10 29 lat , mają dzieci i ciach koperta klerykówi i i unieważnienie gotowe. Jestem wierzący, nie mogę żyć w grzechu ludzie komu te bajki
Ralf
3 miesiące temu
Wuj WC jest księdzem, więc problemu nie było....
Tomek
3 miesiące temu
Nie rozumiem lub rozumiem ,że ślub kościelny zależy od znajomości i kasy którą chce się przekazać na znachorów katolickich
Hry
3 miesiące temu
Boga nie oszukają te śluby następne to kpina z Boga i wiary ale jak wiadomo kim są celebryci kasa rozwody Romanse i tak w kółko szkoda śliny na nich
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Gwiazdy "Na Wspólnej" świętują 20-lecie serialu: Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Renata Dancewicz i inni (ZDJĘCIA)

Gwiazdy serialu "Na Wspólnej" tłumnie przybyły na obchody 20-lecia serialu. Na jubileuszowej ściance nie zabrakło między innymi wystrojonej w elegancką suknię Sylwii Gliwy, Renaty Dancewicz i Grażyny Wolszczak. Kto wypadł najlepiej?
9.

Kulisy premiery "Pokusy". Piotr Stramowski w objęciach Natalii, kosmiczna Joanna Liszowska, groźna córka Englertów (ZDJĘCIA)

Wydarzenia zza kulis kinowej premiery "Pokusy" okazały się co najmniej tak ciekawe, jak sama fabuła filmu. Piotr Stramowski wprowadzał na salony nową ukochaną, Helena Englert rzucała groźnymi spojrzeniami, a po wszystkim ekipa wybrała się na balety.
8.

Celebryci brylują na pokazie Deni Cler: Małgorzata Ohme, Joanna Racewicz, Maciej Orłoś z Pauliną Koziejowską... (ZDJĘCIA)

Oprócz premiery filmu "Pokusa" w czwartek odbyła się jeszcze inna impreza, na której nie zabrakło reprezentantów show biznesu. Pokaz marki Deni Cler oglądali m.in. Małgorzata Ohme, Joanna Racewicz czy Maciej Orłoś z Pauliną Koziejowską. Zobaczcie, kto jeszcze bawił się na wydarzeniu.
7.

Premiera filmu "Pokusa": elegancki Piotr Stramowski, Maria Sadowska w męskim wydaniu, dawno niewidziana Joanna Liszowska... (ZDJĘCIA)

Premiera erotycznego thrillera w reżyserii Marii Sadowskiej przyciągnęła na salony kilka znanych twarzy. Na ściance pozowali Piotr Stramowski, Helena Englert czy Joanna Liszowska. Kto jeszcze pojawił się na evencie?
6.

Poznajcie dziedziczki WIELOMILIONOWYCH fortun: Dominika Kulczyk, Natalia Lesz, Julia Starak i inni (ZDJĘCIA)

Dominika Kulczyk i Natalia Lesz to spadkobierczynie ogromnych majątków. Celebrytki od lat zaplecze finansowe wykorzystują m.in. do pomocy innym oraz rozwijaniu kolejnych biznesów.
5.

Nie tylko Paris Hilton. Cristiano Ronaldo, Kim Kardashian i inne gwiazdy, które wynajęły surogatkę (ZDJĘCIA)

Kilka dni temu Paris Hilton ogłosiła, że została mamą. W sieci rozgorzała dyskusja dotycząca celebrytów, którzy zdecydowali się na powiększenie rodziny z pomocą surogatek.
4.

Najkrótsze narzeczeństwa w show biznesie. Nie tylko Filip Chajzer rozstał się tuż po ogłoszeniu zaręczyn (ZDJĘCIA)

Zaręczyny nie zawsze prowadzą do szczęśliwego i długiego małżeństwa. Przekonała się o tym Katarzyna Nosowska oraz Jennifer Lopez z Benem Affleckiem. Zobaczcie, kto jeszcze zaręczył się, a wkrótce potem zakończył związek.
3.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski relacjonują kolejny dzień w Jordanii: "Było OBŁĘDNIE" (ZDJĘCIA)

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski udali się na wspólne podziwianie wschodu słońca na pustyni Wadi Rum. Nie zapomnieli o zrobieniu szeregu pamiątkowych zdjęć i nagrań.
2.

Rita Ora eksponuje zabójcze mięśnie brzucha na ulicach Londynu (ZDJĘCIA)

Promująca swój najnowszy singiel Rita Ora została "przyłapana" przez paparazzi, kiedy pędziła do siedziby BBC Radio One. Tego styczniowego dnia piosenkarka zdecydowała się pokazać nieco gołego ciała. Niska temperatura kompletnie jej nie przeszkadzała.
1.

Edyta Herbuś cieszy się romantycznymi wakacjami z ukochanym w Wietnamie: "IDEALNIE NIEDOPASOWANI" (ZDJĘCIA)

Edyta Herbuś wypoczywa aktualnie w Wietnamie, skąd raczy instagramową publiczność szeregiem zdjęć i nagrań. Pod najnowszą publikacją z partnerem postanowiła opowiedzieć, jak bardzo się od siebie różnią.