Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)

199
Podziel się:
199
Podziel się:

Jacek Borkowski, żeby unieważnić pierwszy ślub kościelny, dopuścił się nawet kłamstwa przed sądem biskupim. Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański na decyzję kościoła czekali aż sześć lat.

1
 / 10
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA)
Cezary Pazura, Michał Wiśniewski i Dorota Szelągowska. Tym gwiazdom udało się UNIEWAŻNIĆ ślub kościelny! (ZDJĘCIA) (Licencjodawca)
0
0

Nie tylko ślubów wziętych pochopnie i pod wpływem emocji żałują gwiazdy. Jacek Kurski postanowił rozstać się z żoną po 24 latach i po odchowaniu trójki dzieci. Jako uosobienie tradycji oraz poszanowania dla rodziny postanowił starać się o unieważnienie ślubu kościelnego. Sąd biskupi przychylił się do wniosku byłego prezesa TVP oraz jego obecnej żony, Joanny Kurskiej.

O "rozwód kościelny" starał się również Jacek Borkowski, który, aby unieważnić pierwszy ślub kościelny, dopuścił się nawet kłamstwa dotyczącego swojej orientacji seksualnej Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański na decyzję kościoła w sprawie unieważnienia ich ślubu czekali aż sześć lat. Najmniej problemów z całą procedurą mieli Michał Wiśniewski i Mandaryna oraz Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski.

Zobaczcie dlaczego!

2
 / 10
Adam Sztaba i Dorota Szelągowska

Adam Sztaba i Dorota Szelągowska byli parą przez 13 lat, jednak ich małżeństwo trwało zaledwie 3 miesiące. Celebryci postanowili starać się o unieważnienie ślubu kościelnego. Sprawa szczególnie była ważna dla Szelągowskiej. Cała procedura zajęła dwa lata.

Ubolewam, że nie jestem w związku sakramentalnym. Brakuje mi tego, że nie mogę w pełni uczestniczyć w mszy świętej. (...) Wiara była i zawsze będzie dla mnie istotna, ale nie ukrywam, że w obecnej mojej sytuacji to dla mnie trudny temat - mówiła Dorota w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

3
 / 10
Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański

Katarzyna Skrzynecka przez sześć lat walczyła o unieważnienie ślubu kościelnego ze Zbigniewem Urbańskim. To dwa razy dłużej niż trwało ich małżeństwo. Do formalnego unieważnienia małżeństwa przed sądem kościelnym doszło dopiero w 2015 roku.

4
 / 10
Michał Wiśniewski i Mandaryna

Michał Wiśniewski i Mandaryna po bajecznym ślubie na lodowcu wytrzymali razem zaledwie pięć lat. Celebryci po rozstaniu szybko uzyskali unieważnienie małżeństwa, ponieważ przysięgę złożyli w kościele protestanckim.

5
 / 10
Cezary Pazura

Cezary Pazura aż dwukrotnie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego. Jego pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem kościelnym, jednak związek z Weroniką Marczuk pozostał ważny zgodnie z prawem kościelnym.

6
 / 10
Jacek Borkowski

Jacek Borkowski i Elżbieta Jasińska również starali się o unieważnienie ślubu kościelnego. Procedura okazała się na tyle trudna, że aktor musiał skłamać przed sądem biskupim. Pozytywną decyzję uzyskali, ponieważ Borkowski zeznał, że jest gejem.

Pamiętam, że żona zadzwoniła do mnie i zapytała, co może napisać w uzasadnieniu. Stwierdziłem, że może napisać, co chce, a najlepiej niech napisze, że jestem gejem, to od razu dadzą nam ten rozwód. Dobrze to załatwiła, skutecznie - wspominał Jacek Borkowski w rozmowie z "Faktem".

7
 / 10
Jacek Kurski

Jacek Kurski po 24 latach małżeństwa z pierwszą żoną Moniką, z którą doczekał się trójki dzieci, uzyskał rozwód kościelny. Po pięciu latach od głośnego rozstania związał się i stanął na ślubnym kobiercu z Joanną Klimek (dziś Kurską), która również doczekała się unieważnienia ślubu kościelnego z poprzednim partnerem.

8
 / 10
Dariusz Kordek

Dariusz Kordek również otrzymał unieważnienie małżeństwa, które zakończyło się w 2008 roku. Wszystkie formalności zajęły aktorowi cztery lata.

9
 / 10
Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska

Małżeństwo Mateusza Damięckiego i Patrycji Krogulskiej trwało jedynie dziewięć miesięcy. Aktor starał się o unieważnienie ślubu kościelnego. Damięcki przekonywał, że jego partnerce zależało wyłącznie na wspaniałej uroczystości, a jemu na aspektach religijnych. Według informacji podanych przez "Fakt" jego wniosek został odrzucony.

10
 / 10
Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski

Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski pobrali się w 1994 roku. Podróżnicy nie dopilnowali jednak kluczowych formalności, przez co ich ślub kościelny okazał się nieważny. Kiedy zdecydowali się rozstać, ich ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi.

Choć ślub odbył się w kościele, to dokumenty nie zostały przekazane do urzędu stanu cywilnego. Oficjalnie w polskich dokumentach jestem i zawsze byłam panną. Dlatego potem nie było rozwodu, a ślub został po prostu anulowany przez sąd biskupi - powiedziała w rozmowie z "Vivą" Beata Pawlikowska.

KOMENTARZE
(199)
Ual
rok temu
Nikt nie przebije i tak zakłamania Kurskiego...
Robochłop
rok temu
Tyle warte te śluby, ile się zapłaci za rozwód 👪➡👨👩😭
Kim
rok temu
Żenada..i hipokryzja ..
Belmondo
rok temu
Kieckowym, jak i rozwodnikom to nie przeszkadza, ważne, żeby kasa się zgadzała pieniądze💸
Laleczka
rok temu
Hipokryzja!
Najnowsze komentarze (199)
Prawda
rok temu
Szelągowska cichodajka przebiła wszystkich, rozwód po 3 miesiącach hehe.
Kościół
rok temu
będzie prawdziwy tylko w tedy gdy zrezygnuje z wszelkich dotacji będzie istniał tylko z tego co dostanie na mszy .!
Wolak
rok temu
A wiecie co było powodem stwierdzenia nieważności małżeństwa państwa pisanych przez Ku? - matrimonium non consumatum. Sąd biskupi stwierdził, że doszło do cudownego poczęcia trójki dzieci i nie było zbliżenia. Dobrzy są w te klocki, no nie?
Laufer
rok temu
Kurski i wszystko jasne. Mamona robi cuda. Co biskupi zrobili trójce dzieci? Ukarali ich szpetną macochą.
Prawda
rok temu
Za pieniądze każdy dostanie roswód kościelny bo dla kościoła teraz liczy się tylko kasa ,,NIE BÓG"
Hahahah
rok temu
Dlatego mam kościół szeroko w pizzzzdzie. Wierzę w Boga ale kościół mam w doopie
jarek k.
rok temu
najwięksi obłudnicy to katolicy,rozwód to kwestia ile zarobi biskup i to wszystko
Vvvvv
rok temu
Ja rozumiem idee, bo to dla tych co np. wyszli za gościa po kryminale i nie wiedzieli o tym. Ale po co kłamać w zeznaniu? Kościół NIE MA MOCY UNIEWAŻNIĆ. Kościół stwierdza nieważność, czyli jak nakłamiesz to u Boga to małżeństwo dalej jest ważne.
Zzzz
rok temu
Episkopat naprawdę bardziej ceni srebrniki celebrytów niż wiarę maluczkich? Takie to smutne…
Izi
rok temu
Jak trwoga to do Boga a jak wygoda to portfela biskupa
Gość
rok temu
I tam zanika wiara. Żyją w związku 10 29 lat , mają dzieci i ciach koperta klerykówi i i unieważnienie gotowe. Jestem wierzący, nie mogę żyć w grzechu ludzie komu te bajki
Ralf
rok temu
Wuj WC jest księdzem, więc problemu nie było....
Tomek
rok temu
Nie rozumiem lub rozumiem ,że ślub kościelny zależy od znajomości i kasy którą chce się przekazać na znachorów katolickich
Hry
rok temu
Boga nie oszukają te śluby następne to kpina z Boga i wiary ale jak wiadomo kim są celebryci kasa rozwody Romanse i tak w kółko szkoda śliny na nich
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Zendaya w komplecie od Alexandra McQueena z 1999 roku promuje drugą część "Diuny". Ikona? (ZDJĘCIA)

Zendaya po raz kolejny udowodniła, że pretenduje do tytułu ikony mody. Aktorka podczas trasy promującej drugą część filmu "Diuna" zaprezentowała się w komplecie od Alexandra McQueena, zaprojektowanym dla Givenchy w 1999 roku.
9.

Amanda Seyfried w koronkowej sukni ZACHWYCIŁA na Berlinale 2024 (ZDJĘCIA)

Amanda Seyfried pojawiła się na tegorocznej edycji Berlin International Film Festival. Amerykańska aktorka olśniewała na czerwonym dywanie w stylowej czarnej sukni.
8.

Naturalna Angelina Jolie z ODMIENIONĄ fryzurą "przyłapana" na ulicach Nowego Jorku. Udana metamorfoza? (ZDJĘCIA)

Od jakiegoś czasu Angelina Jolie unika show biznesu i na próżno szukać jej zdjęć na ściankach. Aktorka jest zajęta prowadzeniem działalności charytatywnej oraz zagłębianiem się w przemysł modowy. Tym razem jednak fotoreporterzy "złapali" gwiazdę przed swoim atelier.
7.

Bella Thorne w ODWAŻNEJ KREACJI przybywa na pokaz w Mediolanie. Przesadziła? (ZDJĘCIA)

Bella Thorne pojawiła się ostatnio na pokazie marki Diesel w ramach Tygodnia Mody w Mediolanie. 26-letnia celebrytka na wydarzenie wybrała odważną kreację, która nie pozostawiała zbyt wiele dla wyobraźni.
6.

Małgorzata Foremniak DWUKROTNIE parkuje w niedozwolonym miejscu. Nie boi się mandatów? (ZDJĘCIA)

Małgorzata Foremniak to już "recydywistka", jeśli chodzi o parkowanie na zakazie. Ostatnio paparazzi znowu przyłapali ją na parkowaniu w niedozwolonym miejscu. Mandaty jej niestraszne?
5.

Gwiazdy paradują w najmodniejszych sneakersach na wiosnę. Maffashion, Mucha, Pisarek… (ZDJĘCIA)

Temperatury sukcesywnie rosną, a to oznacza, że pora wybrać się na poszukiwanie butów na wiosnę. Niezmiennie najlepszą inspiracją do zakupów okazują się social media polskich celebrytów, którzy w tym roku jednomyślnie stawiają na jeden typ obuwia: wygodne – i najlepiej markowe – sneakersy.
4.

ZAMASKOWANY Kanye West poszedł z żoną na mecz. Dobry strój na podziwianie sportowych rozgrywek? (ZDJĘCIA)

Kanye West i Bianca Censori potrafią wywołać wokół siebie niezłe zamieszanie. Muzyk wie, jak wyróżnić się w tłumie i często kombinuje ze stylizacjami. Tym razem pokazał się w czarnej masce. Widział przez nią cokolwiek?
3.

Krzysztof Ibisz relacjonuje EGZOTYCZNY urlop z żoną i synkiem, dopytując: "Czy odpoczynek na wakacjach z dzieckiem jest możliwy?" (ZDJĘCIA)

Krzysztof Ibisz razem z żoną i najmłodszym synem poleciał na Bali. Prezenter skrzętnie dokumentuje rodzinną podróż w mediach społecznościowych, gdzie pochwalił się zdjęciami Borysa. Ależ on już duży!
2.

RZADKI WIDOK: Dakota Johnson i Chris Martin odpoczywają na plaży w Puerto Vallarta (ZDJĘCIA)

Dakota Johnson i Chris Martin zostali "przyłapani" przez fotoreporterów na plaży w Puerto Vallarta w Meksyku. Zakochani spędzali romantyczne chwile na plaży. Nie zabrakło drobnych czułości i wodnych swawoli.
1.

Dzień z życia Wojtka Goli i Sofi: kurtka za 30 tysięcy, czułości przy Złotej 44 i zakupy w centrum handlowym (ZDJĘCIA)

Wojciech Gola i młodsza od niego o 16 lat Sofi dość nieoczekiwanie stali się jedną z gorętszych par rodzimego show-biznesu. Ostatnio zakochani mieli okazję załatwiać codzienne sprawunki w towarzystwie paparazzi.