Trwa ładowanie...
Przejdź na
Papawera
|

Dziennikarze WP ujawnili MAJĄTEK Szymona Hołowni. Willa pod Warszawą, mieszkania, własna przystań...

221
Podziel się:

Szymon Hołownia z byłej gwiazdy TVN zamienił się w czynnego polityka. Jesteście ciekawi, jaki ma majątek? Dziennikarze WP ujawnili kilka szczegółów o jego nieruchomościach, których były gwiazdor TVN nie chce jednak komentować.

Dziennikarze WP ujawnili MAJĄTEK Szymona Hołowni. Willa pod Warszawą, mieszkania, własna przystań...
Majątek Szymona Hołowni ujawniony (East News)

Szymon Hołownia pod koniec 2019 roku oficjalnie zrezygnował z pracy w telewizji i poświęcił się polityce. Od tamtego czasu kilka razy usiłowano dowiedzieć się, jakimi zasobami majątkowymi operuje była gwiazda TVN. Jednak Hołownia unikał odpowiedzi. Osoby pełniące funkcje publiczne są zobowiązane do przedstawiania oświadczeń majątkowych, ale Hołownia do niech jeszcze się nie zalicza, żadnych wyborów przecież jeszcze nie wygrał.

Zgodnie z prawem Szymon Hołownia nie musi więc publicznie "spowiadać się" z posiadanego majątku jak jego polityczni konkurenci. Korzysta z tego, póki może. A jego sztab tłumaczy to pokrętnie fałszywymi reklamami, które w 2020 roku zaczęły pojawiać się w sieci. Artykuły nielegalnie wykorzystywały wizerunek byłego prowadzącego "Mam Talent!" i namawiały naiwnych do zakupu kryptowalut. Czy to wystarczający powód?

Zobacz także: Szymon Hołownia odpowiada na zaczępkę Prokopa. Zazdrości mu

Dziennikarze WP Szymon Jadczak i Patryk Słowik postanowili na własną rękę zbadać sprawę majątku Hołowni. Czego się dowiedzieli? Były prezenter TVN wraz z żoną Urszulą (pilotką myśliwców) i córką Manią mieszkają na zamkniętym osiedlu w Otwocku. Podwarszawski dom małżonkowie nabyli wspólnie w 2015 roku za 2 miliony złotych.

"Newsweek" pisał kiedyś, że w posiadłości tej religijny Hołownia posiada nawet prywatną kaplicę. Willa ma ponad 200 mkw. i znajduje się na ponad 15 arowej działce!

Dziennikarze WP ustalili, że kiedy ją kupowali, przyszły polityk sprzedał za 1,7 mln złotych 90-metrowe mieszkanie na warszawskim Powiślu (tuż obok Centrum Nauki Kopernik) oraz 100-metrowe mieszkanie w bloku w warszawskiej dzielnicy Wawer. Trzy lata później za 940 tys. złotych kupili jednak jeszcze apartament na warszawskim Powiślu, które byłemu dziennikarzowi służyło jako pracownia.

Oprócz wspomnianych wyżej współwłasności pochodzący z Białegostoku Hołownia sam posiada jeszcze swoją przystań na Podlasiu. Na 1,6 hektarowej działce nad brzegiem rzeki Sidry ma 120-metrowy dom oraz zabudowania gospodarcze. Rzeczoznawca wycenił tę posiadłość na 900 tys. złotych.

Dziennikarze korzystając z legalnie dostępnych źródeł są w stanie sprawdzić, jakie Hołownia posiada nieruchomości w Polsce. Dopóki nie poznamy oświadczenia majątkowego, nie możemy nic stwierdzić np. o majątku posiadanym w gotówce czy na koncie bankowym. Jedyne, co udało się wyciągnąć WP bezpośrednio od Hołowni, to to, że choć jest właścicielem ziemi, nie jest płatnikiem KRUS.

Z doniesień medialnych wiadomo natomiast, że była gwiazda TVN jeździ BMW 530d Touring.

Na swój pokaźny majątek (na podstawie doniesień WP szacowany na 3,84 mln złotych) Hołownia pracował od 1997 roku jako dziennikarz. W roku 2007 został dyrektorem programowym stacji Religia.tv. A rok później wspólnie z Marcinem Prokopem zaczął prowadzić "Mam Talent!", który zapewne przyniósł mu najwięcej pieniędzy i rozpoznawalności.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(221)
Genia
5 miesięcy temu
A tak płakał do kamer i żebrał kasę ,że taki biedny i potrzebuje pieniędzy.Patrzcie i zapamietajcie jak was robią w konia,politycy,celebryci i inni co na kasie śpią.Sponsorujcie ich dalej
Dobrodziej
5 miesięcy temu
Święty płaczliwy i co nam teraz powiesz
Świty Hamowni...
5 miesięcy temu
Kasa się liczy a ludzie 😂😂😂 niech sobie radzą sami
error
5 miesięcy temu
Nie ma co lekceważyć tych zarobków z religia.tv tam może być niezła kasa
Dynia
5 miesięcy temu
Ale ma wielką głowę
Najnowsze komentarze (221)
Bidna
5 dni temu
TVN mega dobrze płaci. Chętnie się tam zatrudnię. Mam studia ukończone, miła aparycje, dobra dykcje i znam kilka języków obcych
Ella
5 dni temu
Dla mnie ten facet jest kompletnie nie wiarygodny
alfa
5 dni temu
miał być księdzem - i rozdaj wszystko ubogim...ha, ha, ha
Beata Sz.
4 miesiące temu
I te pieniądze się mu po prostu należały!
po rozum
4 miesiące temu
dziennikarzyno 200m i + to ma willa salon a nie cały dom i 1h dzialki a nie 1500m to jest normalny standart - jaką ty szkołe kończyłeś
Ann
4 miesiące temu
Pudel, jak dla was dom 200 mkw na 15 arach to willa to ile wy tam zarabiacie w redakcji? Najniższą krajową ze nie widzieliście nic oprócz klitek na Żoliborzu?
Pio
5 miesięcy temu
Niech ma nie mam z tym problemu natomiast skąd ma mam już ogromny🖕
kinganova
5 miesięcy temu
No kolejny, który kreuje się na ,,szarego'' człowieka, który pochodzi z ludu i zwykły lud pcha go do władzy, bo jest taki jak my. Jak ktoś ma tyle kasy co on to nigdy nie powinien mieć jakiejkolwiek władzy.
ZKAŚ
5 miesięcy temu
Bardzo zły człowiek
ZKAŚ
5 miesięcy temu
Bardzo zły człowiek
Ary64
5 miesięcy temu
Już się politycznie opłacane hieny rzuciły na chlopakanapiszcie parę książek popilotujcie myśliwca poprowadźcie dowcipnie program w tej "Szczujni TVN " to pogadamy. Ja jestem przy paru moich kumplach którzy takie majątki to pierd. - jestem biedakiem ale nikomu nie zazdroszczę nawet jakiejś tam Halejcio czy innej tego typu . A o urodzie Kaczora też nic nie powiem bo po co?
bolo
5 miesięcy temu
Do tego dojdzie jeszcze, 10,20,50 zlotych! No,no!! Bedzie nad czym siasc i poplakac!!
Pudel
5 miesięcy temu
Wszyscy chcą do korytka o Polakach pamiętają przed wyborami.
sąsiad
5 miesięcy temu
Nie podoba mi się jeżeli ktoś opisuje czyjś majątek tylko z tego co mu ktoś powie. Sprawdźcie dokładniej i nie piszcie głupot np na temat wartości domku nad Sidrą który stoi w ruinie i jaka to przystań do której nikt nie dopływa i nikt nie cumuje. Ja będąc na miejscu Hołowni podał bym was do sądu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie