Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Czego można dowiedzieć się ze "Szkoły z TVP"? "Para to coś, w czym są dwie rzeczy, dwie osoby. Jedenaście jest liczbą nieparzystą, bo ktoś nie ma pary"

268
Podziel się:

Oprócz mglistego tłumaczenia różnicy między liczbami parzystymi i nieparzystymi, jedna z prowadzących pomyliła średnicę okręgu z obwodem... Lepiej, żeby uczniowie objęci kwarantanną tego nie oglądali?

Czego można dowiedzieć się ze "Szkoły z TVP"? "Para to coś, w czym są dwie rzeczy, dwie osoby. Jedenaście jest liczbą nieparzystą, bo ktoś nie ma pary"
TVP (East News, East News)
bEUZmzLV

Telewizja publiczna w obliczu pandemii koronawirusa zaczęła emitować lekcje dla uczniów szkół podstawowych. Program nazywa się Szkoła z TVP i ma pomóc nauczycielom i uczniom w realizacji programu nauczania w okresie zamknięcia placówek.

Lekcje te są, mówiąc delikatnie, na nie najwyższym poziomie... Hitem internetu stał się zwłaszcza odcinek o liczbach parzystych i nieparzystych. Aby zrozumieć o co chodzi nauczycielkom, trzeba bowiem mieć naprawdę wysokie IQ, sporą wiedzę matematyczną i mieć smykałkę do rozwiązywania zagadek.

Co to znaczy, że liczba jest parzysta? To chyba znaczy, że ma parę. Co to jest para? To coś, w czym są dwie rzeczy, dwie osoby - oznajmia enigmatycznie "nauczycielka". To teraz pomyślmy, które liczby są parzyste. Sprawdzimy czy dana liczba, jeśli ją rozłożymy ma parę. Dziesięć jest liczbą parzystą, bo ma parę. Jedenaście jest liczbą nieparzystą, bo ktoś nie ma pary.

bEUZmzLX

Na odnotowanie zasługuje też odcinek, w którym prowadząca pomyliła średnicę okręgu z jego obwodem. I tak dowiadujemy się, że:

Gniazdo jest zbudowane z gałązek, suchych traw, jest kolistego kształtu i osiąga nawet dwa metry średnicy. Pokażę wam na mojej taśmie o co chodzi z tą średnicą gniazda - mówi prowadząca i pokazuje stworzony z papieru obwód okręgu. Nasze gniazdo będzie miało taką średnicę. Nawet ja mogłabym się do tego gniazda zmieścić.

Gdybyście nie znali liczb parzystych albo definicji obwodu, to czy lekcje TVP pomogłyby wam w nauce?

bEUZmzMy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(268)
Średnica
2 lata temu
Straszne, naprawdę straszne. Jest tyle nauczycieli z pasją, można było stworzyć naprawdę super cykl, a tu coś takiego. Oglądanie może tylko skrzywdzić dziecko.
Monia
2 lata temu
Puścili by dzieciom serie było sobie życie i spółkę to by się czegoś wartościowego dowiedziały
Jaja
2 lata temu
Masakra, więcej można się nauczyć z bajek typu Blaze i Mega maszyny niż z tego...
bEUZmzMz
Jaaaaa
2 lata temu
Boziu widzisz i nie grzmisz:)
Kompromitacja
2 lata temu
Przecież to nie było na żywo! Nikt nie zauważył, że Pani tłumacząca definicję średnicy się kompromituje, wprowadza widzów w błąd i że może warto nagrać to jeszcze raz czy coś...? :/
Najnowsze komentarze (268)
Ktoś
2 lata temu
Mnie najbardziej bawi to ze nauzczycielki mówią o tym jaki to hejt na nie spada jaki stres im towarzyszy ze nie maja możliwości przygotowania i tu pojawia się hipokryzja z odpytywaniem dzieci na lekcji bez zapowiedzi przed cała klasa i karcenie ich negatywnymi ocenami za zła odpowiedz
kkk
2 lata temu
TVP z tego co widziałem blokuje filmy na YouTube z właśnie wpadkami nauczycieli. Według mnie ich zachowanie jest żałosne. Uważają się za władców świata, a tak naprawdę to waleni narcyzi z telewizji (Ostro się zrobiło)
Ok 👌
2 lata temu
Pamietacie Państwo, był w TVP kiedyś teleturniej dla dzieci - prowadził go Kamel: dzieciak na pytanie o postacie historyczne w hymnie Polskim odpowiedział dobrze wymieniając Kościuszko (5 zwrotka hymnu) oczywiście uznano jego odpowiedź za niepoprawną - kalmuki które układały pytania nie znały całego hymnu i prowadzący też nie. Skrzywdzili dzieciaka, dzisiaj tymi lekcjami też robią dużo złego - czyli w TVP constans wszystko po staremu--byle jak i po łebkach
Mama
2 lata temu
Stop hejt, ludzie te kobiety mają uczucia, rodzine
pisior
2 lata temu
czyż ta nauczycielka nie uczyła się przypadkiem o obwodzie i średnicy w... peowskim gimnazjum???
jarrow
2 lata temu
I co z tego że panie się pomyliły. Dla mnie i tak największy analfabetyzm panuje w Anglii. Prosty przykład: podchodzisz do pierwszego lepszego brytola i zadajesz proste pytanie jego odpowiedź brzmi: 1. - What? 2. - What did you say?,3- Could you repat it ,please? , 4.- Can you spell it, please?, 5- Could you pronounce a bit slowly?, 6- What you mean? 7- sorry? Polak po pierwszym pytaniu dopytuje się czy masz jakiś problem - Polacy sa bardziej uprzejmi i rozumieją juz po pierwszym pytaniu
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍...
2 lata temu
Ja bym to lwpiej poprowadizla. Za dobra z matmy niw bylam, ale do TvP bym soe lepiej nadala niz te dwie gwiazdy ✨ para gwiazd. 😂
Olcia95
2 lata temu
Przez całe moje życie (mam 20 lat) nie spotkałam nauczyciela/nauczycielki z pasją. I piszę to szczerze, bez złośliwości. Czuję jedynie żal bo od nastawienia nauczyciela tak wiele zależy, może gdyby moja nauczycielka w podstawówce nie obrażała nas i nie groziła telefonem do rodziców przez to że nie wiedzieliśmy jak rozwiązać jakieś zadanie, lubiłabym matematykę. Bo niestety, w placówkach oświaty pełno osób które mają na twarzy wypisaną nienawiść i smutek co bardzo przekłada się na jakość ich pracy. To od nauczyciela zależy czy dziecko będzie chciało dalej uczyć się przedmiotu. Ja niestety nie chciałam, za bardzo bałam się odezwać na lekcji gdy czegoś nie rozumiałam. Nie pozdrawiam wicińskiej z Góry św Małgorzaty
bEUZmzMr
Ilonka
2 lata temu
No i takich obywateli potrzebuje PiS. Ciemnego, pustego narodu bo tylko tacy na niego głosują.
Monia
2 lata temu
I Coż sie takiego stało. Nikt z nas nigdy się nie pomylił.
Mocca
2 lata temu
Co to za pokemony?
Mała
2 lata temu
Szkoda mi tych nauczycielek, maja już po pracy. W szkole koleżanki nie dadzą im żyć. Uczniowie swoje też dołożą.
No
2 lata temu
Masło maślane
Mamo
2 lata temu
W taki właśnie sposób tłumi się i marnuje od lat, potencjał nasz i naszych dzieci... Smutne i straszne. Szkoła to jest taki skostniały twór, co pożera kreatywność, zabija indywidualizm i sprawia, że młody człowiek, który dostał pałę sam czuje się jak pała. A pały to siedzą w tym całym KENie i MENie, i na TVP i w TVN, i na tych wszystkich, niskiej klasy uniwersytetach pedagogicznych, co to ich jest jak grzybów po deszczu..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUZmzNk
bEUZmzNl
bEUZmzNm
bEUZmzNn
bEUZmzNo
bEUZmzMT