Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Daniel Martyniuk UPOKORZONY W SĄDZIE. "Kara musi być na tyle dotkliwa, żeby pan przeprowadził PROCES MYŚLOWY"

163
Podziel się:

Wyrok niższej instancji, zgodnie z którym Daniel Martyniuk ma 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, został utrzymany w mocy. Na sąd ewidentnie nie podziałały wcześniejsze zapewnienia o przemianie syna "króla disco polo"...

Daniel Martyniuk UPOKORZONY W SĄDZIE. "Kara musi być na tyle dotkliwa, żeby pan przeprowadził PROCES MYŚLOWY"
Daniel Martyniuk skazany (FORUM)

Daniel Martyniuk w odróżnieniu od swojego taty nie dał się poznać za sprawą swojego porywającego tłumy wokalu, a w związku z wyjątkowo niepokorną naturą. Pociecha "króla disco polo" ma na swoim koncie wiele przewinień, dzięki którym od kilku lat jest regularnym bywalcem sądów.

Ostatnio w gmachu wymiaru sprawiedliwości 32-latek pojawia się z powodu kilkukrotnego złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami, za co skazano go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tysięcy złotych grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak można się domyślić, "pasjonatowi aut" nie spodobała się wizja niemożności wsiadania za kółko i zdecydował się ubiegać o złagodzenie kary. Skruszony Martyniuk powołał się na utrudnienia związane z dojazdami z domu do portu i odwiedzaniem córki. Zapewniał także, że przeszedł ogromną przemianę i nie jest już taki jak kiedyś. Pełnomocnik mężczyzny wskazywał zaś na rażącą niewspółmierność kary, argumentując, że w pierwszej instancji skupiono się jedynie na okolicznościach obciążających.

Zobacz także: Martyniuk w końcu się opamięta? Wykazał skruchę

Niestety, przemowa taty Laury i słowa jego przedstawiciela nie zdołały zmiękczyć serca sędziny, która nie przychyliła się do wniosku obrony.

Kwalifikacja prawna czynów i przyjęty przez sąd rejonowy tzw. zbieg przestępstw był prawidłowy, wyrok jest sprawiedliwy i uczciwy - mówiła, uzasadniając orzeczenie, sędzia Marzanna Chojnowska.

Zwróciła także uwagę na wcześniejszą karalność Daniela oraz nie zgodziła się z tym, jakoby w jego sprawie przeważyły okoliczności obciążające. Skomentowała i rzekomą "rażącą niewspółmierność kary":

Sąd odwoławczy absolutnie nie widzi tutaj rażącej niewspółmierności kary, kary niesprawiedliwej - tłumaczyła przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości i dodała, że kara w swojej naturze musi być dla karanego odczuwalna i wywoływać utrudnienia:

Kara to sprawiedliwa odpłata za wyrządzone zło. Proporcjonalna do czynu i winy sprawcy - wyjaśniła, przypominając tłumaczenia patocelebryty, że to ze względu na przyzwyczajenie do "wygodnickiego życia" nie mógł przestawić się na jazdę pociągiem:

I być może będzie pan musiał przyzwyczaić się i do tej nielubianej jazdy pociągiem, ale orzeczony zakaz jest tylko i wyłącznie utrudnieniem w pana przyszłym życiu. Nie uniemożliwia panu dalszego rozwoju zawodowego, nie utrudnia kontaktów z córką, a tylko i wyłącznie będzie wymagał podjęcia większych starań z pańskiej strony i zrezygnowania z komfortu dojazdu samochodem przez siebie kierowanym - kontynuowała sędzina.

Kara musi być na tyle dotkliwa, na tyle przez pana odczuwalna, żeby pan przeprowadził proces myślowy i stwierdził, że dolegliwość i nieuchronność tejże kary musi spowodować to, że pan zmieni swoje postępowanie - zwróciła się do 32-latka i skwitowała:

Nie, ten wyrok nie jest dla pana krzywdzący.

Jak myślicie, co Daniel zrobi szybciej: przyzwyczai się do PKP, czy "przeprowadzi proces myślowy"?

Zobacz także: Dlaczego nie piszemy o Dodzie, Lewandowscy polską dumą narodową oraz gwiazdy bez wykształcenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
Ktos
rok temu
Brawo sąd, ro i to czego nie zrobili rodzice
Olka
rok temu
W punkt mu powiedziała!
ghja
rok temu
"proces myślowy" u Martyniuka to będzie --- "eeeee, coooo, eeee?"
Abc
rok temu
Czyli jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie.
Mah
rok temu
Niech mu proces myślowy mamusia pomoże przeprowadzić, to dopiero będą wnioski że boki zrywać.
Najnowsze komentarze (163)
GPO
12 miesięcy temu
NALEŻAŁO GO WSADZIĆ DO WIĘZIENIA TAK NA PÓŁ ROKU. WTEDY BY NA PEWNO PRZESZEDŁ DROGĘ MYŚLOWĄ.
jfnoajnfoafos...
12 miesięcy temu
"sędziny" - sędzina to zgodnie ze słownikiem języka polskiego żona sędziego ! Sądzi Sędzia ! Nie sędzina ! Czy na Pudelku też biorą dziennikarzy świeżo po maturze, którą zresztą można zaliczyć na 30 % nic nie umiejąc ?
Trwam dalej
12 miesięcy temu
Homo raptus? Dlaczego sąd musi wychowyać a nie rodzice?
Olka
12 miesięcy temu
Co na to wszystko Danusia?
Omg
rok temu
Brawo!
aaaaaaa
rok temu
bardzo mądry Sąd
Tekla
rok temu
W zawieszeniu? Sąd nad wyraz łaskawy.
Adik
rok temu
Przecież on ten ''proces myślowy'' przegra :D
3 2 5 Zero
rok temu
Wbrew opiniom wygłaszanym przez ministra zero Polskie Sądy nie mają się najgorzej! Nie tylko sąd najwyższy i pani profesor ma coś sensownego do powiedzenia panie pOśle!
xxx
rok temu
Niech się cieszy, że nie siedzi w więzieniu a co na to mamusia.
Jaaa
rok temu
W pociągu będzie miał więcej czasu na myślenie.
Maja
rok temu
Proces myślowy to wynik ewolucji. Niestety ten Pan utknął w mrokach średniowiecza Nawet oświecenie do Niego Nie dotarło
Zaaz
rok temu
Proces myślowy?Jakim sposobem?Do tego wszak potrzebne jest odpowiednie narzędzie,a tego brak.
myślę
rok temu
Dla Sądu wielkie brawa . Nie niestety Daniel nie jest raczej w stanie przeprowadzić żadnych procesów myślowych . U niego zwoje mózgowe już są w zaniku .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie