Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Daniel Martyniuk UPOKORZONY W SĄDZIE. "Kara musi być na tyle dotkliwa, żeby pan przeprowadził PROCES MYŚLOWY"

163
Podziel się:

Wyrok niższej instancji, zgodnie z którym Daniel Martyniuk ma 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, został utrzymany w mocy. Na sąd ewidentnie nie podziałały wcześniejsze zapewnienia o przemianie syna "króla disco polo"...

Daniel Martyniuk UPOKORZONY W SĄDZIE. "Kara musi być na tyle dotkliwa, żeby pan przeprowadził PROCES MYŚLOWY"
Daniel Martyniuk skazany (FORUM)

Daniel Martyniuk w odróżnieniu od swojego taty nie dał się poznać za sprawą swojego porywającego tłumy wokalu, a w związku z wyjątkowo niepokorną naturą. Pociecha "króla disco polo" ma na swoim koncie wiele przewinień, dzięki którym od kilku lat jest regularnym bywalcem sądów.

Ostatnio w gmachu wymiaru sprawiedliwości 32-latek pojawia się z powodu kilkukrotnego złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami, za co skazano go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tysięcy złotych grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak można się domyślić, "pasjonatowi aut" nie spodobała się wizja niemożności wsiadania za kółko i zdecydował się ubiegać o złagodzenie kary. Skruszony Martyniuk powołał się na utrudnienia związane z dojazdami z domu do portu i odwiedzaniem córki. Zapewniał także, że przeszedł ogromną przemianę i nie jest już taki jak kiedyś. Pełnomocnik mężczyzny wskazywał zaś na rażącą niewspółmierność kary, argumentując, że w pierwszej instancji skupiono się jedynie na okolicznościach obciążających.

Zobacz także: Martyniuk w końcu się opamięta? Wykazał skruchę

Niestety, przemowa taty Laury i słowa jego przedstawiciela nie zdołały zmiękczyć serca sędziny, która nie przychyliła się do wniosku obrony.

Kwalifikacja prawna czynów i przyjęty przez sąd rejonowy tzw. zbieg przestępstw był prawidłowy, wyrok jest sprawiedliwy i uczciwy - mówiła, uzasadniając orzeczenie, sędzia Marzanna Chojnowska.

Zwróciła także uwagę na wcześniejszą karalność Daniela oraz nie zgodziła się z tym, jakoby w jego sprawie przeważyły okoliczności obciążające. Skomentowała i rzekomą "rażącą niewspółmierność kary":

Sąd odwoławczy absolutnie nie widzi tutaj rażącej niewspółmierności kary, kary niesprawiedliwej - tłumaczyła przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości i dodała, że kara w swojej naturze musi być dla karanego odczuwalna i wywoływać utrudnienia:

Kara to sprawiedliwa odpłata za wyrządzone zło. Proporcjonalna do czynu i winy sprawcy - wyjaśniła, przypominając tłumaczenia patocelebryty, że to ze względu na przyzwyczajenie do "wygodnickiego życia" nie mógł przestawić się na jazdę pociągiem:

I być może będzie pan musiał przyzwyczaić się i do tej nielubianej jazdy pociągiem, ale orzeczony zakaz jest tylko i wyłącznie utrudnieniem w pana przyszłym życiu. Nie uniemożliwia panu dalszego rozwoju zawodowego, nie utrudnia kontaktów z córką, a tylko i wyłącznie będzie wymagał podjęcia większych starań z pańskiej strony i zrezygnowania z komfortu dojazdu samochodem przez siebie kierowanym - kontynuowała sędzina.

Kara musi być na tyle dotkliwa, na tyle przez pana odczuwalna, żeby pan przeprowadził proces myślowy i stwierdził, że dolegliwość i nieuchronność tejże kary musi spowodować to, że pan zmieni swoje postępowanie - zwróciła się do 32-latka i skwitowała:

Nie, ten wyrok nie jest dla pana krzywdzący.

Jak myślicie, co Daniel zrobi szybciej: przyzwyczai się do PKP, czy "przeprowadzi proces myślowy"?

Zobacz także: Dlaczego nie piszemy o Dodzie, Lewandowscy polską dumą narodową oraz gwiazdy bez wykształcenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
Ktos
2 lata temu
Brawo sąd, ro i to czego nie zrobili rodzice
Olka
2 lata temu
W punkt mu powiedziała!
ghja
2 lata temu
"proces myślowy" u Martyniuka to będzie --- "eeeee, coooo, eeee?"
Abc
2 lata temu
Czyli jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie.
Mah
2 lata temu
Niech mu proces myślowy mamusia pomoże przeprowadzić, to dopiero będą wnioski że boki zrywać.
Najnowsze komentarze (163)
GPO
2 lata temu
NALEŻAŁO GO WSADZIĆ DO WIĘZIENIA TAK NA PÓŁ ROKU. WTEDY BY NA PEWNO PRZESZEDŁ DROGĘ MYŚLOWĄ.
jfnoajnfoafos...
2 lata temu
"sędziny" - sędzina to zgodnie ze słownikiem języka polskiego żona sędziego ! Sądzi Sędzia ! Nie sędzina ! Czy na Pudelku też biorą dziennikarzy świeżo po maturze, którą zresztą można zaliczyć na 30 % nic nie umiejąc ?
Trwam dalej
2 lata temu
Homo raptus? Dlaczego sąd musi wychowyać a nie rodzice?
Olka
2 lata temu
Co na to wszystko Danusia?
Omg
2 lata temu
Brawo!
aaaaaaa
2 lata temu
bardzo mądry Sąd
Tekla
2 lata temu
W zawieszeniu? Sąd nad wyraz łaskawy.
Adik
2 lata temu
Przecież on ten ''proces myślowy'' przegra :D
3 2 5 Zero
2 lata temu
Wbrew opiniom wygłaszanym przez ministra zero Polskie Sądy nie mają się najgorzej! Nie tylko sąd najwyższy i pani profesor ma coś sensownego do powiedzenia panie pOśle!
xxx
2 lata temu
Niech się cieszy, że nie siedzi w więzieniu a co na to mamusia.
Jaaa
2 lata temu
W pociągu będzie miał więcej czasu na myślenie.
Maja
2 lata temu
Proces myślowy to wynik ewolucji. Niestety ten Pan utknął w mrokach średniowiecza Nawet oświecenie do Niego Nie dotarło
Zaaz
2 lata temu
Proces myślowy?Jakim sposobem?Do tego wszak potrzebne jest odpowiednie narzędzie,a tego brak.
myślę
2 lata temu
Dla Sądu wielkie brawa . Nie niestety Daniel nie jest raczej w stanie przeprowadzić żadnych procesów myślowych . U niego zwoje mózgowe już są w zaniku .
...
Następna strona