Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Demi Lovato ogłasza: "Jestem osobą NIEBINARNĄ"!

464
Podziel się:

Demi Lovato wyznaje, że nie identyfikuje się z żadną z płci. "To efekt uzdrawiającej pracy nad sobą i autorefleksji" - wyjaśnia. W komentarzach fani gratulują Demi odwagi.

Demi Lovato ogłasza: "Jestem osobą NIEBINARNĄ"!
Demi Lovato jest osobą niebinarną (Getty Images)

W środę rano Demi Lovato zaskoczył/a wszystkich, publikując na Instagramie film, w którym ogłasza, że jest osobą niebinarną, a więc nie identyfikuje się z żadną z płci.

Każdego dnia budzimy się, mając kolejną okazję i szansę bycia tym, kim chcemy i marzymy, aby być. Spędziłam/em (w języku polskim nie ma neutralnych zaimków, dlatego pisząc o Demi, będziemy używać obu końcówek) większość życia, dorastając na waszych oczach. Widzieliście moje wzloty, upadki i wszystko pomiędzy. Moje życie było nie tylko moją podróżą. Żyłam/em też dla tych, którzy są po drugiej stronie aparatów i kamer.

Dziś jest dzień, w którym tak bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z wami wszystkim czymś więcej z mojego życia - z dumą informuję, że identyfikuję się jako osoba niebinarna. To efekt uzdrawiającej pracy nad sobą i autorefleksji, którą wykonałam/em. Wciąż się uczę i zaglądam w siebie - wyznaje.

Zobacz także: Atak na osoby LGBT. Ryszard Czarnecki zajął bardzo mocne stanowisko

Demi poinformował/a, że do określania siebie będzie od teraz używać neutralnych płciowo zaimków "they/them".

Czuję, że to najlepiej oddaje płynność, jaką odczuwam w mojej ekspresji płciowej i pozwala mi poczuć się najbardziej autentycznie wobec osoby, którą jestem i którą wciąż odkrywam - wyjaśnia.

Lovato dodaje, że swoim wyznaniem chce pomóc innym osobom niebinarnym i ośmielić je do życia w zgodzie ze sobą.

Dzielenie się tym z wami to dla mnie wkroczenie na kolejny poziom odkrywania swoich słabości. Robię to dla tych, którzy dotąd nie byli w stanie podzielić się tym, kim naprawdę są, ze swoimi bliskimi. Proszę, żyjcie dalej w swojej prawdzie i wiedzcie, że przesyłam wam wiele miłości - kończy Lovato.

W komentarzach fani wysyłają Demi wyrazy wsparcia.

Kochamy cię, Jesteś inspiracją, Jesteśmy z ciebie dumni, Gratulacje, Nareszcie! - piszą.

Pudelek ma swoją grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(464)
Tosia
3 lata temu
Nie wiem jak to skomentować. Za dużo dragów, nowa moda, wiekszy rozgłos. W ogóle jej nie wierzę.
aaa
3 lata temu
Jestem krzesłem
Wiki
3 lata temu
Niestety, ale zaczynam mieć wrażenie, że to się zrobiło modne.
lola
3 lata temu
To się robi nudne. Ja nawet nie wiem co te binarne, niebinarne queer itd oznaczają. Za dużo i niepotrzebne.
Lola
3 lata temu
O matko bosko... 🤣
Najnowsze komentarze (464)
Gbf
3 lata temu
No dobra to chyba juz wszystko w tym świecie było... Czy będzie jeszcze coś nowego?!
Ada
3 lata temu
"Wysyłam wam mnóstwo miłości " 🤣
Polka
3 lata temu
Co za bzdury
Prawda
3 lata temu
To już się nudne robi. Intelektem lepiej zabłyśnij, a nie fabrykowaniem tożsamości płciowej bo to modne i wszyscy koledzy po fachu tak robią. Wcale nie pomagasz osobom niebinarnym, a tylko im robisz pod górkę.
Prawda
3 lata temu
Jakim ona jest słabym człowiekiem, skoro bez używek czuje się nieszczęśliwa.
Monika
3 lata temu
"Czuję, że to najlepiej oddaje płynność, jaką odczuwam w mojej ekspresji płciowej" - sorry ale nie. Ekspresja płciowa to jest to, w jaki sposób prezentujemy się wizualnie, dzięki czemu patrzący na nas ludzie od razu wiedzą, z jakiej płci człowiekiem mają do czynienia. A akurat jej ekspresja płciowa jest mocno kobieca. Kiecki z dekoltem do pępka, makijaż, biżuteria. To, że teraz opitoliła sobie łeb na pół łyso to jeszcze nie zmienia percepcji. Osoby niebinarne raczej dążą do tego, by wygląd mieć również w miarę neutralny płciowo. Mocno niewiarygodna postać. Za jakiś czas "dojrzeje" do tego, by ogłosić światu, że jednak się myliła i że cały czas była kobietą.
Prawda
3 lata temu
I to mówi osoba, która swego czasu nagrała piosenkę o słowach "But you make me wanna act like a girl".
Aga
3 lata temu
Jestem drzewem
Oesu
3 lata temu
Co będzie następne? Otherkin?
Goś
3 lata temu
Jakiej pracy nad sobą? Za moment znowu zacznie ćpać. Słaba z niej jednostka i tyle. Udaje nie wiadomo kogo i myśli, ze ludzie się nabiorą. Na siłę chce udowodnić, że jest tak silna i tak bardzo kocha siebie - a prawda jest zupełnie inna. Człowiek kochający siebie nie robi wokół siebie sensacji, bo do niczego nie jest mu to potrzebne.
Misia
3 lata temu
Tak, to na pewno uzdrowienie... 😂😂😂
Gość
3 lata temu
Kto da więcej?
gość
3 lata temu
I po co to wszystko? Tak na dobrą sprawę to każdy z nas mógłby być trochę niebinarny, są np. kobiety o męskich zainteresowaniach i na odwrót. Tyle, że przeciętny człowiek nie zastanawia się nad tym i nie czyni ze swej tożsamości płciowej priorytetu. Ja sama mam wykształcenie i zawód w stereotypowo męskich kierunkach i nie zawsze lubię być wymalowana i wystrojona, ale co z tego? Domyślnie i z aktu urodzenia jestem kobietą i tyle. Nie roztrząsam tego, nie zastanawiam się nad tym. Mam inne priorytety i poważniejsze rzeczy do roboty.
Aga
3 lata temu
Z całym szacunkiem, ale wszystko, co ona robi, jest tylko na pokaz. Wmawia światu, że już się ogarnęła, a chwilę później wychodzi na jaw, że cały czas ćpała. Już ogłosiła światu, że jest biseksualna, teraz niebinarna, a za rok pewnie dołączy do jakiejś społeczności typu furry. Nie wie jak zabłysnąć, to gada, co akurat modne a kontrowersyjne.
...
Następna strona