Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Dlaczego Kate Middleton i Meghan Markle NIE WZIĘŁY UDZIAŁU w pochodzie za trumną królowej Elżbiety? Tradycja przewiduje tylko jeden wyjątek...

60
Podziel się:

Kate Middleton i Meghan Markle przybyły osobno do Westminster Abbey, nie biorąc udziału w procesji za trumną z Westminster Hall. Tak nakazywała ponoć wieloletnia tradycja, której nie podlega jednak pewien członek królewskiego rodu.

Dlaczego Kate Middleton i Meghan Markle NIE WZIĘŁY UDZIAŁU w pochodzie za trumną królowej Elżbiety? Tradycja przewiduje tylko jeden wyjątek...
Dlaczego Kate Middleton i Meghan Markle nie wzięły udziału w procesji za trumną Elżbiety II (fot. Getty)

Msza pogrzebowa królowej Elżbiety II z udziałem rodziny królewskiej i liderów państw świata dobiegła końca. Trumna monarchini została przetransportowana do Westminster Abbey pod okiem króla Karola, księżniczki Anny, książąt Edwarda i Andrzeja oraz Williama i Harry'ego. Publika odnotowała, że w procesji udziału nie wzięły księżna Kate i Meghan Markle. Dlaczego tak się stało?

KateMeghan przybyły na teren opactwa w osobnych limuzynach. Tam wyczekiwały przybycia mężów wraz z procesją. Same nie mogły w niej towarzyszyć, bo (jak nakazuje tradycja) trumna monarchy może być eskortowana wyłącznie przez męskich członków rodziny królewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Byli premierzy wspominają królową. Theresa May: "Byłam ogromnie uprzywilejowana"

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest naturalnie księżniczka Anna, która w mundurze towarzyszyła braciom podczas przemarszu. To nie pierwszy raz, kiedy córka królowej Elżbiety brała udział w tego typu wydarzeniach. Anna maszerowała również za trumną swojego ojca księcia Filipa oraz swojej babci - królowej matki w 2002 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(60)
Meg
2 miesiące temu
To nie jest procesja, tylko kondukt żałobny!
sad life
2 miesiące temu
Życie jest bardzo niesprawiedliwe. Niektóre kobiety rodzą się księżniczkami, a niektóre wychodzą za księcia, a niektóre rodzą się w Pl i skazane są na sebixów, Januszy i przeciętne życie. Można się zapłakać na śmierć. God, why?
Kokokoko
2 miesiące temu
Księżniczka Anna klasa, przypomina matkę z charakteru
hmm
2 miesiące temu
czasami widzę, że Meghan nadal jest tytułowana księżną, która przecież już chyba nie jest?
Derrucja
2 miesiące temu
Nie mogę pojąć, dlaczego nie uszanujcie powagi pogrzebu, nie ma znaczenie czy jest to Królowa, czy zwykły śmiertelnik, bezdomny, a może i samobójca. Śmierć wymaga powagi, oddania hołdu w skupieniu, rozmyślaniu, wszak jesteśmy wszyscy równi przed Bogiem.
Najnowsze komentarze (60)
o, tak, tak
2 miesiące temu
w kondukcie mogą brać udział mężczyźni lub osoby związane z armią. Anna otrzymała tytuły wojskowe w 2020r z okazji swoich 70.urodzin, co jest tradycją w rodzinie królewskiej. Ani Kate, ani Meghan, ani Kamila nie są związane z armią, dlatego nie mogły brać udziału w kondukcie.
Gość
2 miesiące temu
Ale macie problemy a u nas zimno
Anna Maria
2 miesiące temu
Srudelek odkrywa tajemnice krolestwa! Nie szly, bo wszystkie kobiety wlacznie z nowa krolowa jechaly samochodem tym kondukcie.
Aska
2 miesiące temu
Kobieta ksiezniczka Anna szla za trumna ubrana w mundur a zony wnukow mialy wysokie szpilki nie nie bylyby w stanie pokonac tylu kilometrow pieszo wiec jechaly samochodem.Staruszka Camila tez nie mogla pokonac takiej trasy pieszo.
Jestem royal ...
2 miesiące temu
Ja mam podkładki pod talerz jak meghan kapelusz
koronka
2 miesiące temu
dwie twarze a jedna sztywna jakby zamrożona a druga ciepła i ludzka .....no ale ta pierwsza ma tylko kroczek do korony....ale historia lubi być przewrotna ...poczekamy zobaczymy...
Prawda
2 miesiące temu
Mamy 21wiek i to jest dyskryminacja jawna kobiet i to w Europie,ze nie moga dtac za trumna musza przebierac sie za faceta.I to sie dzieje w cyeilizowanej Angli.Wstyd
Vdjdb
2 miesiące temu
Wyobraźcie sobie dowolną osobę wystrojona w taka wyrazista biżuterię jak Kate na pogrzebie. Groteska. Ta ich etykieta to jest jedno wielkie nieporozumienie. Nie mogą pomalować paznokci ale mogą się świecić jak choinka biżuterią, łącznie z archaicznymi tiarami.
Renata G.
2 miesiące temu
A królowi Karolowi to rozpaczliwe kłania się dentysta i fryzjer.
Polka
2 miesiące temu
Czym tu się oburzać. Pospólstwo jedynie co potrafi to krytykować.
Wika
2 miesiące temu
Skonczcie ten cyrk
Też Anna
2 miesiące temu
A to one nie mogly też mundurów założyć jak Anna? Czy Elżbieta specjalnie dała taka możliwość tylko jedynej córce?
gość
2 miesiące temu
Daleko by nie zaszły w tych szpilkach i to jeszcze w tempie.
mój nick
2 miesiące temu
Powód zgoła prozaiczny: ciężko jest maszerować na długim dystansie w szpilkach, na dodatek w takt marsza żałobnego. Księżniczka Anna mogła założyć mundur wojskowy i wygodne buty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie