Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Dominika Chorosińska wciąż NIE WIE, ilu posłów zasiada w Sejmie? Przypominamy pamiętny wywiad nowej minister kultury (WIDEO)

111
Podziel się:

W poniedziałek Dominika Chorosińska została zaprzysiężona na ministra kultury w rządzie Mateusza Morawieckiego. Kilka lat temu posłanka zaliczyła potężną gafę, nie potrafiąc odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące funkcjonowania krajowej polityki. Pamiętacie ten wywiad?

Dominika Chorosińska wciąż NIE WIE, ilu posłów zasiada w Sejmie? Przypominamy pamiętny wywiad nowej minister kultury (WIDEO)
Dominika Chorosińska skompromitowała się w wywiadzie. Ale wtopa! (AKPA, East News)

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego, który zgodnie z przewidywaniami ekspertów będzie funkcjonował w obecnym kształcie zaledwie dwa tygodnie. Wśród składu Rady Ministrów pojawiło się kilka zaskoczeń, m.in. silna reprezentacja kobiet. Najbardziej zadziwiające okazało się chyba jednak to, kto objął urząd ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Rola ta przypadła bowiem nie komu innemu, jak Dominice Chorosińskiej, która ma za sobą karierę aktorską, liczne wpadki i kilka głośnych skandali na koncie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przetakiewicz szczerze o wyborach. Mówi o Tusku, Hołowni i liczy na zmiany w Polsce

Dominika Chorosińska miała dość show biznesu. Do polityki wdarła się już kilka lat temu

Przyglądając się życiorysowi nowej minister kultury, można zauważyć, że grywanie w serialach i pozowanie na ściankach musiało stać się dla niej w pewnym czasie mało satysfakcjonujące. Rozpisywanie się kolorowych portali na temat skandali ze zdradą męża w tle z pewnością również zmotywowało Dominikę Chorosińską do życiowych zmian. Przyszedł więc czas na podbój sceny politycznej, który dla niegdysiejszej gwiazdy "M jak miłość" rozpoczął się w 2018 roku, kiedy to została radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z kolei już rok później Chorosińska zasiadła w ławie poselskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Skompromitowała się na oczach całej Polski. Skandaliczny wywiad Dominiki Chorosińskiej

Właśnie w roku uzyskania pierwszego mandatu poselskiego, Dominika Chorosińska udzieliła pamiętnego wywiadu, w którym "popisała" się wiedzą na temat kraju. Dziennikarka Radia Zet postanowiła przepytać aspirującą polityczkę z podstawowych zasad funkcjonowania rodzimego systemu politycznego. Posłanka PiS nie potrafiła odpowiedzieć m.in. na pytanie, jaką liczebność ma w Polsce Sejm oraz Senat.

Yyyy, eeeeee... Nie powiem pani - odparła z uśmiechem na twarzy.

Równie słabo Dominika poradziła sobie z pytaniem o próg wiekowy, zezwalający na start w wyborach prezydenckich. Posłanka nie zrozumiała pytania i wspomniała o wieku 70 lat. Następnie strzeliła, że wystarczy być pełnoletnim, co oczywiście nie jest prawdą. Kolejną gafą była próba wskazania pierwszego, niekomunistycznego premiera kraju. Chorosińska z niepewnością w głosie stwierdziła, że był nim Jan Olszewski. Beata Lubecka wyjaśniła, że chodziło o Tadeusza Mazowieckiego, po czym Chorosińska wypaliła, że jest to "sprawa dyskusyjna".

Myślicie, że szefowa Ministerstwa Kultury poprawiła już stan swojej wiedzy na temat systemu politycznego w Polsce? Poniżej nagranie z pamiętnego wywiadu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(111)
Ula
5 miesięcy temu
Ale na pewno dokładnie policzyła ile kasy jej się będzie należeć za 2 tygodnie urzędowania
Śmiech to zdr...
5 miesięcy temu
A ja czekam, bo właśnie wyczytałam u konkurencji, że w przyszłym roku, pod koniec stycznia, odbędzie się pierwsza rozprawa pewnego muzyka, oskarżanego od lat o zło na nieletnich. I tak dumam, kiedy Pudel o tym napisze bo według mnie, to jest warta przekazania informacja.
Eee
5 miesięcy temu
Oj, ma pudel radochę z tej kobity, ale bronic tu nie ma czego. Zobaczymy kandydatury za 2 tygodnie, czy też bedziecie tacy skorzy do krytyki ministra kultury Sienkiewicza🙃
12mqzi
5 miesięcy temu
Dominika w ogóle niewiele wie. Wstydziłaby się przyjmować taką funkcje.
Livia22
5 miesięcy temu
Tak sie darla ze Holownia ma talent. A ona ma talent ukryty czy co ?
Najnowsze komentarze (111)
Bacha
5 miesięcy temu
No cóż, nic dodać nic ująć, jeżeli na ministrów nominuje się ludzi typu pani Chorosińskiej to świadczy tylko o panu premierze Morawieckim, ale od zawsze wiadomo jest , że ciemnym ludem łatwiej rządzić. to już Bolesław Prus pisał w Faraonie.
mod
5 miesięcy temu
jaki rząd, tacy ministrowie, oby juz w końcu odeszli i to zawszwe, oni ciagle uwazaja ze konkuruja, przegraliscie i juz koniec. im wiewcej krzycza i obrazaja w tym sejmie tym bardziej im sie nie wierzy
Olek
5 miesięcy temu
dobrze, że Kołodziej Trzak wszystko wie. Jeżeli jesteś w PO jesteś nietykalny. Pamiętaj
Aktor
5 miesięcy temu
aktorka, każdy i każda najlepiej potrafi posługiwać się cudzym tekstem. Jak mówił Kowalski Marian - to otwarzacze. A pani Chorosińska dostała tekst i zagrała "polską posłankę". No cóż, tacy opni są, bo są przedstawicielami polskiego społeczeństwa. A jak mówił C.K. Norwid - Polacy są wspaniałym narodem ale beznadziejnym społeczeństwem.
Alla
5 miesięcy temu
Wyrazy współczucia dla dzieci tej kobiety. Wiedziała Dominisia pchając się na afisz/przyjmując taką funkcję /, że będzie hejt, że będą wywlekane ciężkie brudy z przeszłości, ale ma to gdzieś, tylko kasa się liczy a rodzina teraz cierpi. Wstyd i hańba, ale dzieciaków szkoda
Gosc
5 miesięcy temu
460 i o 460 za dużo.
Bim Bim
5 miesięcy temu
Zero wstydu pazerności za dziesięciu
Parytety i
5 miesięcy temu
Uważam, że pokrzywdzili Zenka Martyniuka.
Yahoo
5 miesięcy temu
Spytajcie Kołodziejczaka, pewnie będzie wiedział 🤣🤣🤣
zosia
5 miesięcy temu
To że ona parę lat temu chciała iść w politykę jeszcze mogę zrozumieć,ale do licha ciężkiego kto na nia głosował,chyba taki sam jak ona.
hehe
5 miesięcy temu
A co ją to obchodzi. Ona nie jest zwykłym posłem, tylko panią minister. Był taki film "Pani minister tańczy"
Gustaw
5 miesięcy temu
Naprawdę ta pani nikt jest ministrem? Ludzie co dzieje się na tym świecie
oj tam
5 miesięcy temu
Wendzikowska, znawczyni filmu, nie wiedziała kim był Grotowski oraz chciała robić wywiad ze zmarłym Charlesem Bukowskim
hit
5 miesięcy temu
Dobrze,ze nie powiedziała jak p. Kopacz,że ludzie rzucali kamieniami w dinozaury
...
Następna strona