Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Dominika Kulczyk rozprawia o filantropii i tłumaczy: "Jeśli ktoś chce pomagać po cichu, niech tak to robi. Ja mówię o tym w mediach"

344
Podziel się:

Miliarderka, która deklaruje przekazanie 20 milionów złotych na walkę z pandemią, przyznaje, że nie można nikogo zmuszać, by pomagał w ten lub inny sposób. "Ja robię to po swojemu" - dodaje.

Dominika Kulczyk rozprawia o filantropii i tłumaczy: "Jeśli ktoś chce pomagać po cichu, niech tak to robi. Ja mówię o tym w mediach"
(East News)

Dominika Kulczyk, córka zmarłego w 2015 roku miliardera, Jana Kulczyka, po jego śmierci odziedziczyła fortunę i stała się najbogatszą Polką. Jej majątek szacowany jest na około dziewięć miliardów złotych. Kulczykówna jest prężnie działającą bizneswoman oraz angażuje się w akcje charytatywne. Miliarderka spełnia się też w roli dziennikarki i podróżniczki - jest autorką cyklu reportaży pt. Efekt Domina.

W piątek Dominika zadeklarowała przekazanie 20 milionów złotych na walkę z epidemią koronawirusa.

Zobacz także: Kulczyk ucieka przed fanką. Gdzie jej altruizm i zrozumienie?

Miliarderka udzieliła długiego wywiadu Plejadzie, w którym opowiedziała m.in. o tym, jak ważne jest dla niej pomaganie. Aktualnie jest zaangażowana w akcję "Żółty talerz", która na celu pomoc dzieciom, które z powodu epidemii koronawirusa straciły dostęp do ciepłych posiłków w szkołach i świetlicach.

(...) koordynatorzy Kulczyk Foundation, wychowawcy szkolni i pracownicy placówek przygotowują paczki żywnościowe. Dostarczane są one pod drzwi potrzebujących dzieci i ich rodzin - z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa - zapewniła.

Bizneswoman wyznała, że "poza macierzyństwem, pomaganie to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakiej przyszło jej w życiu doświadczać".

Każdy kolejny gest, każdy kolejny krok niesie mnie dalej i wyżej w moim poczuciu spełnienia i człowieczeństwa - mówi.

Kulczykówna uczy, jak należy pomagać.

(...) z prawdziwym zaangażowaniem, ale też z poczuciem, że się nie poświęcamy, tylko coś dajemy. (...) Jeśli ktoś czuje, że należy zająć się misiami koala w Australii, niech to zrobi. Jeśli ktoś chciałby pomóc podopiecznym domów dziecka w Polsce, również niech to zrobi. (...) Nie można więc nikogo zmuszać do tego, żeby pomagał tak czy inaczej. (...) ja robię to po swojemu, bo mam głębokie przekonanie, że to, za co się zabieram, jest ważne - tłumaczy.

Miliarderka uważa, że jako społeczeństwo jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli będziemy działać wspólnie.

Sytuacja z koronawirusem pokazuje, jak jesteśmy wzajemnie połączeni, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. To dla nas wszystkich ogromny sprawdzian naszego człowieczeństwa, empatii, współpracy i wzajemnej troski - uważa.

Dominika jest zdania, że nie ma nic złego w nagłaśnianiu tego, że się pomaga.

Jeśli ktoś chce pomagać po cichu, niech tak to robi. Każdy niech wybierze swój model. Ja mam poczucie, że należy o tym rozmawiać, żeby uświadomić sobie wzajemnie pewne rzeczy i zrozumieć, że idzie za tym zmiana. Dlatego ja mówię o tym w mediach, bo są one narzędziem, które pozwala najmocniej dotrzeć do największej liczby osób - wyjaśnia.

Zgadzacie się, że nie ma nic złego w chwaleniu się filantropią?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(344)
Nat
2 lata temu
Szanuje, ze dzieli sie swoimi pieniedzmi, mimo wszystko nagłasnianie tego jest pozytywnym bodzcem dla innych bogatych ludzi
ell
2 lata temu
No i bardzo Pani dziękujemy. Pani ojciec byłby z Pani dumny.
Ptr
2 lata temu
Jak nie da to lincz ze nie dała jak da to narzekacie ze się chwali. Zdecydujcie się
Monika
2 lata temu
Zgadzam się. Niech się celebryci (i zwykli ludzie) prześcigają w ‚chwaleniu’ na pomaganie, to lepsze niż chwalenie się ma mieszkaniem, wakacjami itd. Pomagającym nie robi to różnicy.
Ania
2 lata temu
Wspaniałe!
Najnowsze komentarze (344)
amanda
2 lata temu
Dominika najlepsza, bardzo szanuję to co ona robi
luuk
2 lata temu
ale ma żółte zęby
Dani
2 lata temu
Skromnosc to zaleta tylko naprawde wielkich ludzi.
Normalny
2 lata temu
.. w tym przypadku pomaganie innym to świetny marketing dla swojej działalności biznesowej
Maria
2 lata temu
Dlaczego politycy lekarze nie założyli jeszcze fartuch KOPACZ itd WSTYD
Magda
2 lata temu
Lubię Dominka ale mądrzej by powiedziała ze pomaga ale nie będzie mówić ile . Ze można było to bez JA załatwić
Awqa
2 lata temu
Ma rację . Pomaga w taki sposób jaki uważa za stosowny .
Turysta
2 lata temu
Kulczykowie od lat pomagaja róznym ldziom, społęcznościom, kulturze, naukowcom, fundują stypendia zdolnym młodym ludziom, o tym nie mówią, ale można poczytać jesli sie chce, mnie gest P. Kulczyk cieszy jak również państwa Lewandowskich, ,nagłaśniać nalezy ,żeby sie włączyli inni. A najlepiej jakby ktos ściągnął z Chin transport tego czego brakuje w szpitalach.
UBK
2 lata temu
Ryydzyyk w czerwonych okularach ile dał ze słoika?
oszusci
2 lata temu
Fałszywa gęba śmieje się nam w twarz... nakradli miliardy polakom, a teraz chce się jeszcze wybielić pieniędzmi... gdzie zarobiła 20 Milionów w jaki sposób ???
oszusci
2 lata temu
oszusci... nakradli miliardy polakom, a teraz chce się jeszcze wybielić pieniędzmi... gdzie zarobiła 20 Milionów w jaki sposób ???
scs
2 lata temu
Pomaga za nasza kase ;) no normlanie cud miód baba
Żaba
2 lata temu
Ogromny gest dobroci w obliczu upadku ludzkości tylko czy to coś zmieni a właściwie czy pieniądze tu coś pomogą, nie mamy pomysłu ani lekarstwa a co za tym idzie super bohatera który uratuje świat. Ale jest mała szansa że te pieniądze pójdą na badania naukowe w kierunku takich epidemii a nie na suplementy diety jak praktykuje się obecnie ,pytanie czy życie nadal będzie takie samo lekkie i beztroskie jak dotychczas
PABLOER1
2 lata temu
FAJNIE ,ŻE POMAGASZ ! ALE NIE CHWAL SIĘ TYM ! BO ZA 20 MLN ,TO TY SOBIE KUP ODKURZACZ DO TEJ WILLI CO ZA 300 MLN KUPIŁAŚ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie