Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|
aktualizacja

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW ZŁOTYCH na walkę z koronawirusem

551
Podziel się

"Teraz bardziej niż kiedykolwiek los pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy - wygramy" - komentuje prezes fundacji Kulczyk Foundation.

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW ZŁOTYCH na walkę z koronawirusem
Dominika Kulczyk (East News, East News)
bDTjokjp

Koronawirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, a przy tym zbiera coraz większe żniwo. Na ten moment w Polsce liczba osób z potwierdzoną obecnością wirusa wynosi już 367. Pięć osób zmarło. Niestety, jak podkreśla minister zdrowia, w najbliższych dniach czeka nas wzrost zakażeń.

W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Przywrócono granice, zamknięto szkoły, galerie handlowe, ośrodki kultury. Wprowadzono też zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Rząd apeluje również do wszystkich, którzy mają taką możliwość, by czas "społecznej kwarantanny" spędzili w domach. Do akcji #zostajewdomu licznie włączają się też gwiazdy, apelując do swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa.

bDTjokjr

W tym trudnym momencie dla całego społeczeństwa z ogromnymi problemami zmaga się przede wszystkim polska służba zdrowia. W szpitalach już teraz brakuje podstawowego sprzętu i środków ochronnych. W sieci powstają pierwsze zbiórki pieniężne na niezbędne wyposażenie powstających oddziałów zakaźnych i pozostałych placówek medycznych zaangażowanych do walki z koronawirusem. Jak dowiedział się portal Plejada, w pomoc włączyła się także Dominika Kulczyk, która przekazała na cel Fundacji Lekarze Lekarzom 20 milionów złotych.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! - komentuje prezes fundacji Kulczyk Foundation.

Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, materiały ochronne dla personelu medycznego tj. maski z filtrem N95, kombinezony ochronne oraz na środki antyseptyczne.

Gest Kulczyk skomentował również prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

bDTjokjx

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy, bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy - mówi prof. Andrzej Matyja.

Myślicie, że inni milionerzy pójdą w ślady Dominiki?

bDTjokjy
bDTjokjS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(551)
Ania
rok temu
Super dziękujemy
Ola
rok temu
Brawo dla Pani Dominiki!! Dziekujemy!!
Reda
rok temu
Miło z jej strony
bDTjokjT
Kkk
rok temu
Super, dziękujemy!
WHy ?
rok temu
A dlaczego nie napiszecie że Kuba Błaszczykowski też przekazał 400 tys ? Wrzucacie bez przerwy zdjęcia Robcia i Ann jak siedzą na siłowni i krzyczą zostań w domu. Ann będzie nas uczyć gotować, chociaż nie bardzo wiemy czy w przyszłym miesiącu będzie w ogóle co do gara włoży. Błagam niech oni zniknął chociaż na czas tej okropnej epidemii z naszego życia. Kuba, Dziękujmy! Jesteś Wielkim Człowiekiem !
Najnowsze komentarze (551)
gabriela
rok temu
Pani Dominika osoba o wielkim sercu! Szanuje jej podejście do tego problemu
wiola
rok temu
wielkie dziękuję dla Dominiki!
weronika
rok temu
bardzo dobry gest! Tak trzymać!
adam
rok temu
super z jej strony!
kalimakk
rok temu
Przepiękny gest❤️❤️❤️ BRAWO
darina
rok temu
Cudowna kobieta o szlachetnym sercu... brawo
Sylwi
rok temu
Coś pięknego... brawo
olga
rok temu
Dominika Kulczyk najlepsza!
bDTjokjL
gość
rok temu
Szacunek Pani Dominiko! jest Pani cudowną osobą
Dori
rok temu
Brawo👏👏👏 Tak wiele osób potrzebuje pomocy! Jest Pani wielka
weronika
rok temu
Bardzo dobra inicjatywa z jej strony! Brawo dla Pani!
Shame
rok temu
Ohydne komentarze, Dominika wsparła, a wy piszecie coś takiego... Wstydźcie się
Xxxxccccccc
rok temu
A Pan Owsiak ile przekazał?
Zus
rok temu
Nie przekazała tylko oddała cześć tego co jej rodzina ukradła państwu podczas transformacji!!!
...
Następna strona
bDTjokkn