Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
|
aktualizacja

Donald Tusk w "DD TVN" ocenia program 500+: "Trzeba mądrzej wydawać pieniądze"

1168
Podziel się:

Tusk w śniadaniówce zmierzył się z kilkoma trudnymi pytaniami dotyczącymi sytuacji w naszym kraju. Odniósł się też do zarzutu, że "zostawił Polskę", gdy zaczęła się jego kariera polityczna w Brukseli.

Donald Tusk w "DD TVN" ocenia program 500+: "Trzeba mądrzej wydawać pieniądze"
(East News/Instagram, East News/Instgaram)
bEKFWkjp

Donald Tusk już od kilku lat na co dzień mieszka w Brukseli, gdzie pracuje. Przez pięć lat pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, a w listopadzie tego roku powierzono mu kierowanie Europejską Partią Ludową. Aktualnie polityk przebywa jednak w Polsce, gdzie promuje swoją książkę "Szczerze", w czym może też liczyć na pomoc rodziny.

bEKFWkjr

Okazuje się, że Tusk wizytę w ojczyźnie wykorzystał również do tego, by pokazać się w śniadaniówce. Były premier w "Dzień Dobry TVN" rozmawiał z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko. Wbrew oczekiwaniom rozmowa nie dotyczyła życia rodzinnego Tuska. Polityk w pierwszej kolejności został spytany o "powrót do rzeczywistości po czasach, gdy odbierał telefony od Obamy".

"Emocjonalnie czas w Brukseli doceniam jako czas pomiędzy. Nie mam poczucia, że wracam do czegoś, co opuściłem, bo nigdy tego nie opuściłem. Emocjonalnie byłem zawsze blisko spraw polskich" - podkreślił Tusk.

Na tym trudne pytania się nie skończyły. Kraśko poprosił polityka, by odniósł się do zarzutu, że nie brał bezpośrednio odpowiedzialności za to, co działo się w jego partii.

"Jeśli nie uczestniczysz bezpośrednio w grze, to się nie wtrącaj - z takiego założenia wychodzę. Za bardzo się napatrzyłam na polskich polityków, którzy nie biorą odpowiedzialności za władzę. Nic tak nie demoralizuje jak pełna władza bez odpowiedzialności" - powiedział, wprost nawiązując do rządów Jarosława Kaczyńskiego.

bEKFWkjx

W dalszej części wypowiedzi Tusk poradził polskim politykom, by zaczęli myśleć w nieco szerszych kategoriach.

"My, jako Polacy, tak bardzo skoncentrowaliśmy na polskiej polityce, ona jest bardzo monotonna, ciągle tylko: "co, kto komu dowali". Nasza polityka jest bardzo peryferyjna, w innych krajach w debacie publicznej rozmawia się w bardziej nowoczesny sposób" - wyznał.

Później wypowiedział się o sytuacji w naszym kraju jeszcze ostrzej.

"To, co się dzieje w Polsce, to zło. Będę się starał to zmienić w rolach, które życie mi dopiero przypisze" - wyznał, nie chcąc jednak konkretnie zdradzić swoich politycznych planów.

bEKFWkjy

Najwięcej emocji wywołało pytanie Rusin o to, czy polityk nie żałuje, że nie obiecał Polakom 500+ w przegranej kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

"Nie, nie żałuję, że nie wprowadziłem 500+, liczyłem wtedy, na co Polskę stać, a na co nie. Polska musi teraz inwestować niewyobrażalne pieniądze w zdrowie, edukację i ochronę środowiska. PiS dokonało wyboru: damy tyle, ile się da, nie bacząc na to, czy za parę lat wystarczy pieniędzy na ochronę zdrowia dzieci. Wiem, że to co teraz mówię, nie jest popularne. Będziemy mieli 500 złotych w kieszeni, ale nie wyleczymy dziecka. Trzeba mądrzej wydawać pieniądze - podsumował.

Liczycie na jego powrót do polskiej polityki?

bEKFWkjz
bEKFWkjS
KOMENTARZE
(1168)
Gość
2 lata temu
Przez tyle lat miał okazję coś zmienić, wykazać się, zrobić coś dobrego dla Polaków. Teraz to nikt nie powinien go pytać o zdanie bo swoją szanse miał i jej nie wykorzystał
Eeeeeee
2 lata temu
Panu już podziękujemy.Krytykowac każdy potrafi,Pan był tyle lat u władzy i co takiego Pan dla Polski zrobił?Pamietam doskonale,jak za tych”złotych czasów”młodzi, zdolni masowo musieli emigrować za praca.
Bulba
2 lata temu
Ciekawe czy Kasia pobiera 500 +? :]
bEKFWkjT
Kampania
2 lata temu
Święty Donald intensywnie ociepla wizerunek... I zaCzyna wyskakiwać z lodówki. Nniestety Polaków już zupełnie nie czuje :D
Fresis
2 lata temu
Najbardziej ciekawe jest to, że Platforma rządziła, a zaczęła upadać i tracić poparcie gdy opuścił je Tusk. Zapewne gdyby o tym wiedział, to nigdy by tego nie zrobił i odrzucił zagraniczne stanowisko. Jednak ludzie nie są jasnowidzami. Teraz może tylko żałować, że jego partia została zrujnowana. Tusk w PO był jak taki Kaczyński w PiSie, ale popełnił ogromny błąd ulegając namowom objęcia stanowiska w Europie.
Najnowsze komentarze (1168)
kuhkuhjo
2 lata temu
jak ja nie trawię tego kolesia
gość
2 lata temu
Fantastyczna kobieta, brawo
gość
2 lata temu
fantastyczna
gość
2 lata temu
Dla mnie Kinga to inspiracja
gość
2 lata temu
no i super
gość
2 lata temu
lubie, jak rusin prowadzi ten program
gość
2 lata temu
jak dla mnie, o rusin i krasko są najfajniejsze prowadzące
gość
2 lata temu
w weekend zawsze oglądam dd
bEKFWkjL
gość
2 lata temu
oglądam dd tylko z Kinią Rusin
gość
2 lata temu
Kinia ma tyle lat, ale świetnie wygląda
gość
2 lata temu
ale Kinia jest urocza!
gość
2 lata temu
Jest Pani CUDOWNA!
gość
2 lata temu
Rusin jest mega!!!!!!!! kocham ją <3
gość
2 lata temu
Niesamowita kobieta o wielkim sercu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKFWkkE
bEKFWkkF
bEKFWkkG
bEKFWkkH
bEKFWkkI
bEKFWkkn