Dramatyczny apel dzieci po przeszczepach: "Panie ministrze - ja chcę żyć!" Radziwiłł podwyższył im ceny leków o… 1300 ZŁOTYCH!

239
Podziel się

"Człowiek sprzeda wszystko, pójdzie na ulice żebrać, najważniejsze jest zdrowie dziecka. Syn może umrzeć bez tych leków" - mówią zrozpaczeni rodzice.

"Panie ministrze - ja chce żyć" - z takim dramatycznym apelem do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła zwracają się dzieci po przeszczepach. Za leki, które do tej pory kosztowały kilka złotych, ich rodzice będą musieli zapłacić dużo więcej, a niektórych z nich nie będzie na to stać. Jeden z medykamentów, gdy był refundowany, można było kupić za około 3 złote - dziś jego cena to aż 1300 złotych.

Kacper ma trzy lata, jest już po przeszczepie serca. Rodzice na leki wydają miesięcznie ponad 1200 złotych. Mama Kacpra ze smutkiem stwierdza, że nie wie, jak długo będzie w stanie płacić takie kwoty za leczenie.

Człowiek sprzeda wszystko, pójdzie na ulice żebrać, najważniejsze jest zdrowie dziecka. On może umrzeć, jeżeli nie będzie przyjmował tych leków.

Ministerstwo zdrowia poleca tańsze zamienniki leków. Tymczasem lekarze mają co do nich sporo wątpliwości.

Nie wszystkie zamienniki są idealne. One są standaryzowane, to nie znaczy, że identycznie działają - doktor Szymon Pawlak

Przypomnijmy, że tylko na komisję smoleńską Polska wydaje rocznie ponad 3,5 miliona złotych. Czy naprawdę państwa nie stać na to, by refundować leczenie chorych dzieci po przeszczepach?

KOMENTARZE
(239)
gość
3 lata temu
Radziwilll to czlowiek bez serca..... Obronca nienarodzonych i niestworzonych jeszcze dzieci, a te co juz istnieja i sie urodzily skazuje na taki los. No noz sie w kieszeni otwiera.
gość
3 lata temu
Rozdają 500+ patologii, żeby się reprodukowała, ale jak potem któreś z tych spłodzonych zachoruje, to wyrok. Bo kasa musi się zgadzać.
gość
3 lata temu
po co te komisje???? ... chyba tylko po to żeby brali za to dodatkową kasę, a chorzy??? a co tam...niech umierają...ważne ze oni mają swoją pajdę!
gość
3 lata temu
NASZ KRAJ JEST CHORY ZŁODZIEJE JEDNI
gość
3 lata temu
Boże jakie to przykre :( dlaczego ten Smoleńsk jest ważniejszy niż życie małych dzieci...? Współczuję szczerze rodzicom!!!!
Najnowsze komentarze (239)
gość
3 lata temu
Jak można narażać dzieci na śmierć!to nie jest tak że pójdę sobie do apteki i pani zamiast tego syropu da mi inny.Kazda zmiana leku po przeszczepie jest bardzo ryzykowna.Malo tego wszystkiego zaczyna się od początku.Biopsje ,sterydy mnóstwo badan ,kłucie i ból.A tak naprawde ryzyko odebrania życia,bo po co zmieniać leki skoro dają,normalność zycia .Każde dziecko ma prawo cieszyć się dzieciństwem ,a nie cierpieć bo tak pan minister chcę.Chory człowiek !Niezasluguje by być ministrem,bo ta funkcja coś wymaga!
gość
3 lata temu
Pier.....a cenzura!!!
gość
3 lata temu
Złodziejki kraj
gość
3 lata temu
Niech pan minister sam sobie bierze zamienniki zobaczymy jak na tym wyjdzie!!!
gość
3 lata temu
💓..przeszczepy są ważne nigdy niewiadoma kto z nas będzie go potrzebować,trzeba walczyć by bylo stać człowieka na to by żyć.
człowiek
3 lata temu
Panie ministrze i pan mianuje się LEKARZEM - a zna pan to NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE oby pana nie dotknęły te wszystkie choroby bo jak mówią OLIWA NIERYCHLIWA ALE SPRAWIEDLIWA i tego panu życzymy My wszyscy chorzy i ich rodziny / a wybory też nadejdą i wtedy wszyscy WAM odpowiednio , według zasług i osiągnięć podziękujemy!!!!/
gość
3 lata temu
To jest właśnie PIS .Ludzie obudzcie się ,tylu nauczycieli nie bedzie miało pracy a przecież nikogo mieli nie zwolnic,teraz leki podwyzszają dla osób bardzo chorych,nie chcą uchodzców ,nawet gdy księża o to prosza. Skandal !
gość
3 lata temu
❤💓💗😍
gość
3 lata temu
Chory kraj
gość
3 lata temu
Ej, chciałam sie zapytać czy ta reklama faktycznie oburzyła internautów? https://youtu.be/ZLR5CQldoZU
gość
3 lata temu
jak można oszczędzać i eksperymentować na życiu dzieci :(
Wojciech Kono...
3 lata temu
To nie Radziwił podwyższył tylko firma nie zgodziła się zejść z ceny. Nieprawdą jest że leki generyczne nie działają tak samo. Działają!!!! Oczywiście substancje dodatkowe którymi różnią się leki mogą np. powodować uczulenia. JEśli więc matki kochają swoje dzieci to niech przestaną słuchać konowałów którzy o lekach wiedzą tyle ile im przedstawiciel powie. Niech idą do najbliższej apteki i zapytają magistra farmacji który przez 5,5 roku uczy się jedynie o lekach i o ich wpływie na organizm który generyk jest za 3 zł. I niech przestaną biadolić.
gość
3 lata temu
R****k znowu dostał ponad 20 milionów od pis- u, a na dzieci chore nie ma. Złodzieje w sejmie i w kościele. Jakie oni mają sumienie i czy w ogóle je mają.
gość
3 lata temu
S***********o, Rydzykowi więcej niech dają albo swoim przydupasom w spółkach skarbu państwa!
...
Następna strona