Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Duda ODMAWIA udziału w debacie, a Trzaskowski otrzymuje "zaproszenie" z TVP. Internauci: "Trochę jak WEZWANIE DO PROKURATURY"

504
Podziel się

Andrzej Duda nie wyraził zgody na udział w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVN, WP i Onet. "Debata o debacie" trwa w najlepsze...

Duda ODMAWIA udziału w debacie, a Trzaskowski otrzymuje "zaproszenie" z TVP. Internauci: "Trochę jak WEZWANIE DO PROKURATURY"
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - "debata o debacie" trwa (East News)
bCPDYyBh

Wybory prezydenckie to niezwykle intensywny czas w polskim życiu politycznym. Kandydaci już od tygodni przemierzają cały kraj z nadzieją, że uda im się przekonać wyborców do oddania na nich głosu. W zeszłą niedzielę okazało się, że 12 lipca obywatele kolejny raz ruszą do urn, dlatego potencjalni kandydaci niemal od razu ruszyli w trasę, aby przekonać tych niezdecydowanych.

Ostatnie tygodnie były szczególnie trudne dla dwóch kandydatów w walce o najwyższy urząd w kraju: Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Od niedawna wyborcy szczególnie uważnie przyglądają się pierwszemu z nich, a wszystko za sprawą licznych kontrowersji, które ciągną się za nim od kilkunastu dni. Jest to między innymi efektem jego słów o "ideologii LGBT" i potencjalnie problematycznych "wpadek" przychylnej mu TVP.

bCPDYyBj

Istotnym elementem każdych wyborów jest oczywiście poprzedzająca je debata. W pierwszej turze odbyła się ona aż dwukrotnie, a wszystko przez przesunięcie głosowania z powodu pandemii koronawirusa. Nieco gorzej prezentuje się jednak wizja debaty przed drugą turą, bo sztaby kandydatów od kilku dni mają problem z dogadaniem się w tej kwestii.

Organizacji debaty między Dudą a Trzaskowskim chciały się podjąć TVN, Wirtualna Polska i Onet. Niestety rzecznik sztabu kandydata popieranego przez PiS odmówił w niej udziału, choć jego rywal już wcześniej zapowiedział, że chętnie się zjawi. Rafał Trzaskowski skrytykował też konkurenta i zasugerował, że ten zwyczajnie boi się starcia w debacie organizowanej przez kogokolwiek poza Telewizją Polską.

Polacy zasługują na poważną debatę kandydatów na prezydenta. Kilka redakcji złożyło wspólnie taką propozycję. Panie Prezydencie, proszę się nie bać debaty poza TVP. Może tym razem nie będzie Pan znał pytań wcześniej, ale przynajmniej okaże elementarny szacunek wyborcom. (...) Kiedyś nazywał Pan swojego konkurenta cykorem. Dziś tak mówią o Panu młodzi ludzie. Ta debata się Polakom po prostu należy! - apelował Trzaskowski na Twitterze.

bCPDYyBp

Niestety Andrzej Duda nie dał się przekonać i debata tym samym została odwołana. Zamiast tego w czwartkowy wieczór kandydat popierany przez PiS pojawi się w Gościu Wydarzeń telewizji Polsat, a jego konkurent przyjął zaproszenie do Kropki nad i w TVN24. Swoją odmowę Duda argumentował tym, że TVN - utytułowany przez niego "telewizją pana Trzaskowskiego" - "narzucił mu" termin debaty.

A nie że jakaś jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić. Nie! I okazuje się, że pan Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. (...) Nie zgadzam się na to, jestem prezydentem wszystkich Polaków i wszyscy mają mieć równe prawo do obejrzenia i wysłuchania debaty - argumentował Duda, najwyraźniej zapominając, że debata od samego początku miała być ogólnodostępna dla wszystkich.

Co ciekawe, w międzyczasie do swojej debaty próbowała zachęcić Rafała Trzaskowskiego TVP. Treść osobliwego "zaproszenia" ujawnił na Twitterze dziennikarz Konrad Piasecki.

Szanowny Panie, zgodnie z Rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia debat przez TVP S.A. (...) informujemy, że 6 lipca 2020 r. o godzinie 21.00 w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3 w miejscowości Końskie odbędzie się trwająca 80 minut "Debata Prezydencka 2020". Debata emitowana będzie na antenach TVP1, TVP Info oraz TVP Polonia. Uprzejmie proszę o pisemne potwierdzenie uczestnictwa kandydata o planowanej debacie do soboty 4 lipca. O dalszych czynnościach poinformujemy Państwa niezwłocznie w kolejnej korespondencji - wybrzmiewa treść pisma.

bCPDYyBq

Internauci już zwrócili uwagę, że Telewizja Polska nie tylko została potraktowana przez Andrzeja Dudę przychylniej niż pozostałe stacje, ale też zwrócono się do Rafała Trzaskowskiego dość oficjalnie. Niektórzy wprost piszą, że "zaproszenie" TVP wygląda i brzmi jak... "wezwanie do wojska".

"Niemal jak wezwanie na komisariat", "Szkoda, że nie ma dopisku: stawiennictwo obowiązkowe", "Brzmi trochę jak wezwanie do prokuratury" - czytamy.

Myślicie, że w końcu doczekamy się debaty zamiast "debaty o debacie"?

bCPDYyBr
bCPDYyBs
bCPDYyBK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(504)
Lilua
miesiąc temu
Dobre. Duda mówi, że TVN to prywatna telewizja Trzaskowskiego. To ja się pytam, czynne takim razie jest dla Dudy TVP? Hahahaha
Ola
miesiąc temu
Pan Duda miał szansę udowodnić, że jest prezydentem wszystkich Polaków, bo sam tak twierdzi, i skoro debata w TVP już była, mógł pojsc do TVN-u, gdzie prawdopodobie większość widzów go nie popiera. Tchórz
Muł
miesiąc temu
Bo duda bez wcześniejszej znajomosci pytań, zwyczajnie nie będzie umiał na nie odpowiedzieć, musi uzgodnić odpowiedzi z przełożonym.
bCPDYyBL
Ehh
miesiąc temu
PAN MORAWIECKI STWIERDZIL ZE WIRUS JUZ NAM NIE ZAGRAZA ( a dziś zakażeń na poziomie ok 382 ) WIEC STARSI TŁUMNIE MOGA RUSZAC NA WYBORY. PANIE MORAWIECKI SKORO NIC NAM JUZ NIE ZAGRAZA I TAK PAN MOBILIZUJE WYBORCOW 50+ DO POJSCIA NA WYBORY CZAS ZNIESC WSZYYYYYYSTKIE OGRANICZENIA, MASECZKI W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, SKLEPACH ITD. DAC ZIELONE SWIATLO NA FESTIWALE I KONCERTY. SKORO TEN WIRUS JUZ NAM NIE ZAGRAZA..... A MOZE PAN NARAZA JEDNAK ZDROWIE I ZYCIE TYSIECY STARSZYCH LUDZI TYLKO DLATEGO ZEBY WESPRZEC KOLEGE PARTYJNEGO W WYBORACH NA PREZYDENTA ??? OKROPNOSC! NIE ZAGLOSUJE NA DUDE I NASZCZESCIE MOJA RODZINA TEZ ZMIENILA ZDANIE W CIAGU OSTATNICH DNI :)
Bożena
miesiąc temu
Dzień bez polityki dniem straconym.. . Dajcie juz spokój i tak każdy bedzie głosował jak bedzie chciał a nie to co pudel zaszczeka
Najnowsze komentarze (504)
Wojtek
miesiąc temu
Duda Podpisał ustawę gdzie 2000000000 zł poszło na rządową telewizję zamiast pójść na służbę zdrowia na onkologię żenada
cdosdbhj
miesiąc temu
Morawiecki nawet kosztem ludzi ich zyciem i zdrowiem namawia polakow na glosowanie Pisowcy zrobia wszystko zeby utrzymac sie przy korycie
svhuevh
miesiąc temu
Duda boi sie innych stacji telewizyjnych bo tylko TVP dziennikarze pisowscy zadaja Dudzie takie pytania jakie mu pasuja
Wojtek
miesiąc temu
Czy mi się wydaje bo ja dzisiaj dużo telewizję oglądałam oczywiście tej normalnej autentycznej i raczej widzę Chyba że się mylę ale wydaje mi się że ci z pis-u trzęsą portkami oni popadli w panikę
Zośka
miesiąc temu
Brawo Trzaskowski świetnie odpowiada dałeś u Moniki Olejnik na pytania też internautów rzetelność i fachowość brawo
Mniszek
miesiąc temu
To niech Polsat zorganizuje tę debatę.
Laik
miesiąc temu
Jakiś gamoń napisał, że Duda odrzucił ileśtam ustaw Pisu. Ha, ha, ha...To kłamstwo, gdyż wszystkie ustawy Pisu są przecież jedynie słusznie.
Laik
miesiąc temu
Jakiś gamoń napisał, że Duda odrzucił ileśtam ustaw Pisu. Ha, ha, ha...To kłamstwo, gdyż wszystkie ustawy Pisu są przecież jedynie słusznie.
bCPDYyBD
Bobas
miesiąc temu
Morawiecki ogłosił koniec pandemii..... do wyborów! Potem zacznie się na nowo!
Wyborca
miesiąc temu
Jak Duda obieca jeszcze gruszki na wierzbie, to na niego zagłosuję!
Mola
miesiąc temu
Dudek...
Nijaki Jaki
miesiąc temu
Duda trzęsie portkami przed niewygodnymi pytaniami, więc nigdy nie polazł by na debatę do TVN. Woli wydukać przygotowany tekst w TVPisie.
Młoda
miesiąc temu
Duda wcale nie musi iść na żadną debatę. Ludzie głosujcie na Niego zobaczycie co się stanie jak przegra. Elita będzie miała, a my duże G..
True
miesiąc temu
Będziecie płakać jak wam dziecko z przedszkola przyjdzie do domu, powie, że chce zmienić płeć i zacznie się mastru*bować. Te lekcje obowiązują w Warszawie, a teraz on chce wprowadzić w całej Polsce. I w jego ustawie te zajęcia są OBOWIĄZKOWE. Właśnie dla tego Duda stworzył kartę rodziny, aby rodzice mogli SAMI decydować o zajęciach dla swoich dzieci ! Wstyd mi za rodziców, którzy się pod trzaskiem podpisują. Jednak jak zabierze wam 300 zł na wyprawkę dla dziecka i 500 zł dla dziecka to będziecie szczęśliwi :) Przynajmniej nasze podatki idą DLA OBYWATELI, a nie do kieszeni Tuska itp.
...
Następna strona
bCPDYyCf