Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. ZNAMY OFICJALNE WYNIKI

290
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o pełnych wynikach I tury wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020. ZNAMY OFICJALNE WYNIKI
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - oficjalne wyniki wyborów prezydenckich (East News)

W minioną niedzielę odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Zgodnie z prognozami, 12 lipca dojdzie do "dogrywki". W walce o fotel prezydenta zmierzą się obecna głowa państwa Andrzej Duda oraz kandydat na to stanowisko z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Przypomnijmy, że pierwszy sondaż exit poll, opublikowany zaraz po zamknięciu lokali wyborczych, wskazywał na ponad 10-procentową przewagę Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. Po podliczeniu kolejnych cząstkowych wyników I tury (z ponad 99% komisji wyborczych) przewaga obecnej głowy państwa jeszcze nieznacznie wzrosła.

W nocy z poniedziałku na wtorek na konferencji prasowej Polska Komisja Wyborcza poinformowała o oficjalnych wynikach I tury wyborów.

Andrzej Duda zdobył 8 450 513 głosów ważnych, co daje 43,5 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 5 917 340 osób, co daje mu 30,46 proc. głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 13,87 proc. (2 693 397 głosów), czwartym Krzysztof Bosak - 6,78 proc. (1 317 380 głosów). Piąty był Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 proc. (459 365 głosów). Ostatnie miejsce z czołówki kandydatów zajął Robert Biedroń z wynikiem 2,22 proc. (432 129 głosów).

Pozostali kandydaci uzyskali mniej niż 1 proc. głosów: Stanisław Żółtek - 0,23 proc., Marek Jakubiak 0,17 proc., Paweł Tanajno 0,14 proc., Waldemar Witkowski 0,14 proc., Mirosław Piotrowski 0,11 proc.

Frekwencja wyniosła 64,51 proc. W I turze poprzednich wyborów prezydenckich głosowało 48,96 procent uprawnionych osób.

Pudelek chce Was zachęcić do równie licznego udziału w II turze wyborów. Oddajcie swój głos 12 lipca, bo każdy głos ma znaczenie.

#DAJGŁOS - WYBORCZA AKCJA PUDELKA: JAK ZAGŁOSOWAĆ W II TURZE WYBORÓW?

Jeśli nie złożyłeś wniosku o dopisanie do spisu wyborców w pierwszym terminie (do 23 czerwca), przed II turą możesz złożyć wniosek do 7 lipca. Jeśli jednak taki wniosek złożyłeś przed I turą wyborów, to prawo do głosowania w innej gminie rozciąga się również na II turę wyborów.

Jeśli podczas I tury wyborów znajdowałeś się poza miejscem zamieszkania, ale na czas II tury zdążysz wrócić do miejsca, w którym mieszkasz, możesz wyrazić chęć głosowania w "swojej" gminie. Taka możliwość istnieje jednak wyłącznie po uzyskaniu z urzędu gminy zaświadczenia o prawie do głosowania. Musisz pamiętać, że zaświadczenie można uzyskać tylko w gminie, w której zostaliśmy wpisani do spisu wyborców.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców składa się w gminie, w której chcemy oddać głos do dnia 7 lipca.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(290)
Tylko Duda
2 lata temu
Tylko Pan Prezydent Duda
Beautiful
2 lata temu
Tylko Duda!!! Nie ma innej opcji
łodzianka
2 lata temu
Tylko Prezydent DUDA. To jest gwarancja spokoju i równowagi w Polsce. Procesy legislacyjne będą realizowane w spokoju. Trzaskowski - to chaos i nienawiść,
Aaa
2 lata temu
Tylko Duda!
Dorka
2 lata temu
Błagam tylko nie głosujcie na Trzaska on nam zamrozi kraj na następne lata. Będzie wszystko odrzucał byleby zrobić na złość pisowi bez względu na to czy coś będzie dla nas korzystne czy nie.
Najnowsze komentarze (290)
Adek
2 lata temu
Duda!!!!!!!!!!
Gość
2 lata temu
Prezydent Trzaskowski ❤️
Joanna
2 lata temu
Andrzej Duda. Amen.
Polak
2 lata temu
Kandydat Trzaskowski nadaje się jedynie do zdalnego sterowania i kierowania ale nie Polską
Viki
2 lata temu
Rafał Trzaskowski Prezydentem przyszłości .
Dzidek
2 lata temu
Trzaskowski nic nie zrobił żeby zlikwidować szczury w Warszawie że w tym roku jest ich więcej niż mieszkańców, ale za to była strefa relaksu którą odwiedziło że trzy osoby
Mama
2 lata temu
Boże spraw żeby Trzaskowski wygrał
Edek
2 lata temu
Co mam napisać nie będę wylewał jak inni ale jak widzę zawsze jesteśmy mądrzy po szkodzie albowiem to cechuje pis w drodze do najwyższego przykłady Smoleńsk ,powodzie jacyś inni tylko nie my.
K2000
2 lata temu
Po komentarzach widać, że większości marzy się 2 Ukraina lub Korea pn. Ludzie , zacznijcie myśleć! . Dzięki Dudzie i podobnym Polska jest na dobrej drodze do wyjścia z UE. Za niedługo zabiorą wam paszporty i wprowadza oboeiazek chodzenia do kościoła. Prawo aborcyjnej będzie jak w Salwadorze a wasze dziecię będą się uczyć że Kaczyński jest największym z Polakow. Polska dziś to rasizm, homofobia i zasciankowosc. Edukacja jest jedna z najgorszych w Europie po rrformie pani Z. 500+ to nie wszystko. Tak naprawdę to 500+ zabierają wam w coraz wyższych podatkach i drozejacej żywności. Zobaczycie co za parę lat PiS zrobi z Polską. Będą masowe emigrację ( tak jak teraz w Serbii) gdzie 40% młodych ludzi wyjechało. Trzaskowski nie jest cudownym kandydatem ale przynajmniej w miarę normalny i demokratyczny i przyzwoity.
gość
2 lata temu
Tylko Trzaskowski musi wygrać Bóg mu pomoże
emerytka
2 lata temu
Trzaskowski musi wygrać modlę się za Niego musi by jedna Polska a nie podzielona jak teraz
Janek dlugi
2 lata temu
Dwie największe kradzieże po transformacji to za Balcerowicza a druga za PO-PSL Takich kradzieży na taką skalę tylko oni dokonali i ludzie jeszcze chcą na nich głosować
Janek dlugi
2 lata temu
Jeden jedyny prawdziwy prezydent który dba o interesy Polski i Polaków Za rządów PO kasy nima i nie będzie a teraz ich boli że kasa idzie z powrotem do narodu a nie do ich kieszeni Za ich rządów Polaków oskubali na ponad 2-4 bilionów złotych więc dla siebie mieli kasę i mają
Janek dlugi
2 lata temu
Rafał to taki prawdomówny jak całe PO po trupach do władzy i kasy Najlepiej jemu wychodzi wyciąganie kasy od warszawiaków dla kolesi i siebie bo o inwestycjach to nie ma bladego pojęcia To taki niby gamoń ale wie jak wyciągnąć kasę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie