Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Dziennikarka TVN24 miała atak śmiechu na wizji. Rada Etyki Mediów reaguje na SKARGI. "Została zaskoczona informacją o uderzeniu kością z zupy"

105
Podziel się:

W kwietniu Anna Seremak zaliczyła wpadkę, wybuchając na antenie śmiechem. Dziennikarkę TVN24 rozbawiła relacja o przemocy domowej wobec mężczyzny uderzonego przez kobietę w głowę "kością z zupy". Nie wszystkim spodobała się jej reakcja.

Dziennikarka TVN24 miała atak śmiechu na wizji. Rada Etyki Mediów reaguje na SKARGI. "Została zaskoczona informacją o uderzeniu kością z zupy"
Dziennikarka śmiała się na wizji. Złożono na nią skargi (X)

Na początku kwietnia w mediach było głośno o powyborczym incydencie określanym jako "kość niezgody". Chodzi oczywiście o sytuację, do której doszło w jednym z domów w położonych w województwie warmińsko-mazurskim Bartoszycach. 44-letnia kobieta miała uderzyć swojego partnera wyjętą z garnka kością, na której gotowała zupę. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Nie obyło się bez szycia. Jak się później okazało, para była pod wpływem alkoholu i jak ujawniono, pokłóciła się o wyniki wyborów. Co więcej, wkrótce wyszło na jaw, że na agresorce ciąży wyrok za stosowanie przemocy wobec wspomnianego wyżej mężczyzny.

Wpadka na wizji. Dziennikarka TVN24 wybuchła śmiechem

Zdarzenie wyjątkowo rozbawiło prowadzącą wydanie TVN24, w którym poinformowano o sprawie, Annę Seremak. Dziennikarka, słysząc o tym, co stało się w Bartoszycach, wybuchła na wizji niekontrolowanym śmiechem.

W żartobliwy sposób odniosła się do sytuacji także później w serwisie X.

Tak było, przyznaję! - napisała rozbawiona, reagując na krążące po sieci nagranie ze sobą w roli głównej i odniosła się do zaangażowanych w materiał kolegów:

Mariusz, mistrz opowieści. Piotr - świetny reporter, który pomocną dłoń potrzebującemu (tu - pani ze studia) poda!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpadka Martyny Wojciechowskiej

Do Rady Etyki Mediów wpłynęły skargi na śmiejącą się na wizji Annę Seremak

Choć mogłoby się wydawać, że po ponad miesiącu sprawa już ucichła, nic bardziej mylnego. Jak podają Wirtualnemedia.pl, do Rady Etyki Mediów wpłynęły skargi ze strony trzech osób, w tym Jakuba Chabika, przewodniczącego Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn. W piśmie do REM zwrócił się on z apelem o podjęcie dalszych kroków. Mężczyzna zasugerował bowiem, że zachowanie Seremak "lekceważy" przemoc wobec mężczyzn.

Do mediów całej Polski powinno z Państwa strony wyjść jasne, mocne przesłanie: przemoc wobec mężczyzn jest realnym zjawiskiem, i nie wolno jej lekceważyć i wyszydzać, a ofiary tej przemocy zasługują na pomoc i wsparcie. (...) O mężczyznach można, a gdzieniegdzie nawet wypada, pisać negatywnie - nieomal codziennie widzimy generalizujące, krzywdzące opisy: mężczyźni są "przemocowi" i "agresywni", a w najlepszym razie "niezdarni", "zagubieni". W naszej ocenie w większości wynikają one ze stereotypu i pragnienia popularności i "klikalności" materiałów. Jasne wytyczne w tej sprawie ze strony Rady Etyki Mediów bardzo by w tym pomogły - przekonywał Chabik.

Rada Etyki Mediów reaguje na skargi na dziennikarkę TVN24

Przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn doczekał się odpowiedzi od swojego odpowiednika w Radzie Etyki Mediów. W przesłanej do portalu Wirtualnemedia.pl odpowiedzi Ryszard Bańkowicz nie zgodził się z aż tak surową oceną zachowania dziennikarki TVN24.

W ocenie przewodniczącego REM "dziennikarz świadomie wykpiwający w swoich publikacjach akty przemocy rodzinnej - niezależnie od tego, czy jej sprawcą jest mężczyzna, czy kobieta, a ofiarą mężczyzna, kobieta, czy dziecko - narusza dwie zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady: obiektywizmu, oraz szacunku i tolerancji". Tym razem nie mieliśmy jednak do czynienia z takim przypadkiem. Bańkowicz podkreśla, że prezenterka TVN24 mogła w momencie relacjonowania zdarzenia nie wiedzieć o przeszłości sprawczyni ataku. Dziś już wiadomo, iż ciąży na niej wyrok za stosowanie przemocy wobec mężczyzny, którego teraz pobiła, lecz wtedy jeszcze ta wiedza nie była powszechna. Tymczasem dziennikarka (w opinii REM) została zaskoczona informacją o uderzeniu kością z zupy i po prostu zareagowała na nią jak na "dowcip nie pierwszego sortu" - czytamy na Wirtualnemedia.pl

Odniesiono się również do propozycji, by stawiać dziennikarzom "jasne wytyczne" dotyczące omawiania tematów z przemocą w tle. Przedstawiciele REM dali jasno do zrozumienia, że nie dostrzegają takiej konieczności. Co więcej, dostrzeżono pewne niebezpieczeństwa związane z takim stawianiem sprawy.

Dziennikarzom nie potrzeba "wytycznych" nakazujących, jak mają pisać i mówić o chłopcach i mężczyznach, tak jak nie potrzeba mediom instrukcji o przedstawianiu dziewcząt i kobiet, lekarzy i prawników, wojskowych i cywili, rolników i rybaków, nauczycieli i uczniów. A gdyby stowarzyszeniom reprezentującym te wszystkie środowiska udało się skutecznie przymusić media do przestrzegania zestawu takich "standardów", to zanim byśmy się wszyscy obejrzeli stałyby się one szkieletem nowego systemu cenzury - wyjaśnił przewodniczący Rady Etyki Mediów.

Co myślicie o całej sytuacji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(105)
Ech
6 dni temu
No mnie też to rozbawiło przez kość z zupy a nie wspieram żadnego rodzaju przemocy
🤪🤪🤪
6 dni temu
Ten, kogo to nie śmieszy niech pierwszy rzuci kamieniem
Karola
6 dni temu
Serio? Przecież jej nie rozbawiła przemoc tylko narzędzie tej zbrodni. Oczywiście zachowanie naganne ale zanim człowiek pomyśli to śmiech jest pierwszy. To się nazywa impuls. Proponuję wyluzować ale debata na temat przemocy potrzebna jak najbardziej.
Really
6 dni temu
No bez przesady. Sama sie z tego smialam. I pewnie zareagowala bym tak samo jak prowadzaca
Sorry
5 dni temu
Tez się z tego śmiałam. Bo wyobraziłam sobie co to była za kość... Matko jedyna. Sami frustracji... Już nic zrobić ani powiedzieć nie można.
Najnowsze komentarze (105)
Kinia
4 dni temu
Kobieta mężczyznę - zabawne fhui. Mężczyzna kobietę - sprawa jest poważna. Podwójne standardy. Jako kobieta nie godzę się na to.
gość
4 dni temu
wychodzą takie indywidua jak morawiecki ,kaczyński, buda i kłamią na potęgę to dlaczego wtedy nie ma reakcji
UlkaKot
4 dni temu
Przemoc nigdy nie jest zabawna. Zachowanie prowadzącej było nieprofesjonalne, powinna publicznie za nie przeprosić.
Olga
5 dni temu
Jakie to jest chore… kobietę rozbawiła sytuacja a nie fakt przemocy kobiety nad mężczyzna. Co za chory świat, już niedługo będą się przypier***** się do wszystkiego.
Hipokryzja
5 dni temu
Doskonale pamiętam wysyp komentarzy, kiedy pierwszy raz o tym napisaliście. Wtedy narracja była zgoła odmienna i wiele osób potępiło zachowanie dziennikarki, przede wszystkim brak profesjonalizmu i empatii. Teraz zostało to usankcjonowane. REM stwierdza zatem, że można na żywo wyśmiać stosowanie przemocy. Gdyby kobieta uderzyła dziecko, też by to było śmieszne w odczuciu dziennikarki? Bo kość z zupy? To nie pierwsza taka wpadka tej osoby w tej stacji. I zobaczcie, jaki podwójny standard - jak Daga była u nich w siostrzanej stacji, skargi do Rady nie leciały. Poszła do konkurencji i od razu skandal. Czy ich były dyrektor programowy nie jest tam na zasadzie sabotażu? Czy w mediach jest jeszcze gdziekolwiek obiektywizm? Bo wy też tu próbujecie kreować po czyjej stronie się opowiadać. Jeśli w waszych oczach poprzedni artykuł generujący komentarze krytykujące taką postawę ma zostać zrównoważony obecnym i uważacie to za obiektywizm, to w Pl nadal nie ma dziennikarstwa.
Bbb 25
5 dni temu
Śmieszne to bylo i jak ona się tak śmiała to i reszta ludzi oglądających też się cieszy. To było naturalne i zabawne 🙂 że też znajdą się takie osoby co im nawet takie coś przeszkadza.
Karolina
5 dni temu
Ja się oplułam zupą jak to usłyszałam, więc nie dziwię się prezenterce, że się śmiała.
Niestety śmie...
5 dni temu
Jeszcze ten pasek: Wyborcza kość niezgody xD
Miekiszony
5 dni temu
Bo to było śmieszne. A miękiszony już płaczą i skargi do rady etyki mediów piszą, absurd.
Gosc
5 dni temu
Totalny brak profesjonalizmu. Swoje emocje niech zostawi sobie po pracy.
Gosc
5 dni temu
Trochę głupio to wyglądało.
Gosc
5 dni temu
Jakby kobieta została uderzona kością z zupy to by współczucie lało się strumieniem szczególnie jakby jej zniszczył fryzurę
Świat sie koń...
5 dni temu
Pobiło sie dwóch patoli po pijoku i lans na biednej dziennikarce, która zareagowała jak zwykły człowiek. Gdyby dobrze pomyśleć to teraz nie należy śmiać się z niczego. Blondynka nie obraza kobiet, seksizm, żarty o małżonkach przemoc, o dzieciach wyrabianie traumy, ew. przemoc, grupy zawodowe poniżanie, szufladkowanie wyolbrzymianie i można by to mnożyć. Pan Chabik to chyba ma jakiś problem z upatrywaniem wszędzie przemocy wobec mężczyzn niedługo to jak chłop za mną torby z marketu będzie niósł to pewnie złoży doniesienie do prokuratury wniesie.
Imperator
5 dni temu
Tak, śmieszny jest poziom tych wiadomości. Reakcja adekwatna.
...
Następna strona