Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Ekipa Friza traci SZEŚCIU CZŁONKÓW! "Wydawało nam się, że jesteśmy PRZYJACIÓŁMI! Relacje przestały być priorytetem"

149
Podziel się:

Wygląda na to, że szumnie zapowiadany rozłam Ekipy Friza właśnie stał się faktem. Aż sześciu twórców, w tym Tromba Bomba i Mini Majk, nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z holdingiem Ekipy. Będziecie tęsknić?

Ekipa Friza traci SZEŚCIU CZŁONKÓW! "Wydawało nam się, że jesteśmy PRZYJACIÓŁMI! Relacje przestały być priorytetem"
Ekipa Friza rozpada się (fot. Instagram)

O tym, że w szeregach Ekipy Friza nie dzieje się najlepiej, mówiło się już od miesięcy. Nawet olbrzymi komercyjny sukces lodów na patyku firmowanych znaczkiem zespołu internetowych twórców nie był najwyraźniej w stanie zapobiec kryzysowi. Coraz więcej spekulowano o tym, kto z Ekipy najprawdopodobniej odejdzie, a kto może pozostanie jeszcze częścią paczki. W końcu sprawa się "rypła". Aż sześciu twórców związanych do tej pory z Frizem wypowiedziała umowy Ekipie Holding.

W ostatni czwartek Ekipa Holding podała do wiadomości, że do twórców, którzy zapragnęli wypowiedzieć umowę, zaliczają się Marcysia, Murcix, Tromba Bomba, Patec, Mini Majk i Poczciwy Krzychu. Youtuberzy tym samym zasygnalizowali, że dłużej nie chcą, aby Ekipa zarządzała ich wizerunkami i decydowała w sprawie umów sponsorskich. Rozwiązanie współpracy nie będzie jednak łatwe, bowiem holding uznał wypowiedzenia za "całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michele Morrone pyta Kardashianki, czy się zgubiła oraz nowa dziewczyna Fabijańskiego

Wyżej wspomniana szóstka nie zamierza jednak tak łatwo się poddać. Twórcy wydali wspólne oświadczenie, w którym jasno określili, że dogadać się ze spółką polubownie. Dopiero gdy to się nie udało, sięgnięto po rozwiązanie umów.

Nie uznajemy reprezentacji EKIPA Holding SA ani podmiotów powiązanych z tą spółką. Mimo podejmowanych prób polubownego rozwiązania spornych kwestii, napotkaliśmy na opór władz spółki. Wypowiedzenie umów, jest konsekwencją nie przyjęcia propozycji porozumienia, jaką złożyliśmy zarządowi spółki - czytamy w oświadczeniu.

W międzyczasie jeden z akcjonariuszy spółki, Łukasz Wojtyca, stwierdził publicznie, że "przychody z działalności influencerskiej grupy sześciu twórców, którzy weszli w spór z firmą, są dla Ekipa Holding marginalne". Jak można było się spodziewać, tego typu deklaracje jeszcze bardziej rozsierdziły grupę.

Słowa Łukasza Wojtycy, określające nas jako marginalną dla biznesu część Ekipy, dowodzą stosunku i charakteru naszej dotychczasowej współpracy i relacji. (…) Przez lata pracowaliśmy na wspólny sukces, nagrywaliśmy content na kanał Karola, wykładaliśmy prywatne środki na wynajem domów. Tak powstała EKIPA, jeszcze nie jako spółka akcyjna. Nie jako brand marketingowy, a grupa ludzi, która wierzyła, że może zrobić coś inaczej - uderzają w rzewne tony członkowie Ekipy, po czym zaraz dodają - Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, stworzyliśmy markę, której produkty sygnowane jej logotypem, dosłownie, znikały z półek.

Najwyraźniej więc aspekt marketingowy wcale nie był aż tak nieistotny.

Wydawało nam się, że jesteśmy grupą przyjaciół. W miarę rosnącego sukcesu czuliśmy jednak coraz większy dyskomfort. Relacje przestały być priorytetem. Atmosfera ulegała stopniowemu pogorszeniu. Sygnalizowaliśmy nasze spostrzeżenia, próbowaliśmy naprawić sytuację, rozmawiać, niestety bez rezultatów. My także uwierzyliśmy w tę przyjaźń - pisze szóstka youtuberów.

Smutne?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(149)
Rozbawiony
2 lata temu
Zarobili na waszych dzieciach
Ania
2 lata temu
Pięć minut sławy zawsze kiedyś się kończy. Zwłaszcza jeśli ma się do ofiarowania światu niewiele więcej niż lody, które zalegają teraz w każdej sklepowej lodówce.
Adam
2 lata temu
„ ekipa jest jak rodzina ” polskie rodziny już tak maja ;) kasa wszystko zniszczy
Marianek
2 lata temu
Fura, kasa i kiełbasa. W szołbizie nie ma przyjaźni
Życie
2 lata temu
Smutne jak kasa zmienia ludzi
Najnowsze komentarze (149)
Kolega
rok temu
Dopóki friz płacił za pierwszy dom było ok. Jak za następny już trzeba płacić to już źle. Najlepiej tylko zarabiać i nie wydawac
Qwas
2 lata temu
Swoje zarobili
Rrff
2 lata temu
Straszny typ który nie umie się uśmiechać . Przerażający . Do horroru idealny. Co to i kto to ekipa. Coś dla gimbazy ?
Gok
2 lata temu
Uff! W końcu!!
Ciara
2 lata temu
Many many many
Gość
2 lata temu
Przyjaźń nie moze byc biznesem.
aswqg
2 lata temu
zobczylem tytul na szcecie nie wiem kto to sa xd i nie czytam kontentu bo to jakies krolicze bobki
Lena
2 lata temu
Co mieli zarobić to zarobili. Nie muszą już nic robić do końca życia. Mieli pomysł (niekoniecznie własny bo to kopia z USA), mieli odwagę, i mieli swoje 5 minut, które wykorzystali.
jutubek
2 lata temu
nie tęsknimy, mega sztuczność a trzymały ich przy nim tylko pieniądze Fritza
Gosc
2 lata temu
Jednych błaznów mniej, kasa leci i przyjaciele tez odlatują 🤣
Lolek
2 lata temu
Gdyby nie friz to by na maku pracowali dali. To on ma łeb do biznesu i internetu. Teraz niech ładnie podziękują i za pol roku mogą szukać pracy na etacie gdzieś
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍...
2 lata temu
Wiadomo było już dawno ,każda ekipa się kiedyś kończy..... wzbogacili się i odnieśli sukces na małolatach.....
kas
2 lata temu
Ten rak na szczęście sam zniknie.
arnold
2 lata temu
to absolutnie druzgocąca informacja. kto to jest ?
...
Następna strona