Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Elżbieta Płonka z PiS pogardliwie o posłance opozycji podczas debaty o koronawirusie: "Założę maseczkę, bo pani ZE ŚLĄSKA"

103
Podziel się:

Po tym, jak Monika Rosa z Koalicji Obywatelskiej zaczęła mówić o koronawirusie w swoim regionie, posłanka PiS postanowiła ostentacyjnie zakryć twarz. "Widzę, że pani poseł prewencyjnie wobec mnie ostracyzm stosuje".

Elżbieta Płonka z PiS pogardliwie o posłance opozycji podczas debaty o koronawirusie: "Założę maseczkę, bo pani ZE ŚLĄSKA"
Posłanka PiS o Monice Rosie z KO: "Założę maseczkę, bo ze Śląska" (YouTube.com, East News)
bETlrTSJ

Pandemia koronawirusa na dobre odmieniła naszą codzienność. Choć liczba zakażonych wciąż rośnie, a wraz z nią poziom niepokoju wśród obywateli, to rząd od kilku tygodni zapewnia, że ostatecznie udało się opanować transmisję wirusa. Z tego powodu też dochodzi do stopniowego znoszenia wprowadzonych obostrzeń.


Zobacz: Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejny etap znoszenia obostrzeń

Największym ogniskiem koronawirusa od kilku tygodni pozostaje Śląsk, gdzie doszło do rozprzestrzenienia patogenu wśród górników i ich rodzin. Choć sytuacja w tym regionie jest trudna i wymaga ciągłego monitorowania, to w mijających dniach zamiast słów wsparcia i zrozumienia w kierunku tamtejszych mieszkańców coraz częściej płyną wyrazy niechęci czy oskarżenia od pozostałych obywateli.


Zobacz też: Dorota Szelągowska MIAŁA KORONAWIRUSA? "Tak chora jeszcze nigdy nie byłam"


Co ciekawe, objawy ostracyzmu społecznego związanego z koronawirusem na Śląsku dotarły nawet do Sejmu. We wtorek miało miejsce posiedzenie komisji zdrowia, podczas której dyskutowano między innymi na temat nowych ognisk COVID-19 w tym regionie. Głos w tej sprawie zabrała posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa, która pochodzi właśnie ze Śląska.


Ja bym się chciała skupić na sytuacji na Śląsku. Jak państwo doskonale wiecie, co państwo ministrowie podkreślacie, że "gdyby nie Śląsk, to skończyłby się w Polsce koronawirus". Chciałabym powiedzieć jedną rzecz... - mówiła Rosa, jednak w pewnym momencie jej przerwano.


W tym momencie na sali, na której odbywało się posiedzenie, dało się usłyszeć głos posłanki Prawa i Sprawiedliwości Elżbiety Płonki. Parlamentarzystka PiS (i notabene lekarka z zakresu medycyny chorób wewnętrznych) pozwoliła sobie pod adresem posłanki opozycji na pogardliwy komentarz.


Założę maseczkę, bo ze Śląska - wypaliła Płonka i zaczęła ostentacyjnie zakrywać twarz.


Monika Rosa oczywiście nie puściła tej uwagi mimo uszu.


Widzę, że pani poseł prewencyjnie wobec mnie ostracyzm stosuje - odpowiedziała gorzko.


Zaistniałą sytuację Rosa skomentowała także na łamach Super Expressu, w rozmowie z którym zwróciła uwagę właśnie na niesprawiedliwość, z którą spotykają się w ostatnim czasie mieszkańcy Śląska.


Gdy posłanka PiS dowiedziała się, że jestem ze Śląska, założyła maseczkę. Wzrost zachorowań w województwie śląskim to nie wina mieszkańców, tylko specyfiki pracy w kopalniach i trudno być tu zaskoczonym. Martwi raczej nieprzygotowanie Ministra Zdrowia do tej sytuacji. I zaskakuje (choć może nie?) skala przekłamań, ostracyzmu i hejtu, który nas dotknął - powiedziała.


Też jesteście pod wrażeniem wyczucia posłanki PiS?

Zobacz także: Monika Rosa - Komisja Zdrowia z dnia 2 czerwca 2020 roku (12:40)
bETlrTSL
bETlrTSR
bETlrTTm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(103)
jezu
rok temu
Wiecie jaki jest prawdziwy problem tego świata? Chamstwo i totalny brak szacunku dla drugiego człowieka. Nie różnice polityczne, rasowe, czy między płciami. Gdyby ludzie się szanowali to nie byłoby problemu, że jeden jest czarny, drugi jest biały a trzeci niebieski. Chamstwo sprawia, że starcia są teraz wszędzie. Teraz dokopanie komuś czy upokorzenie go to powód do dumy.
SAS
rok temu
Tak oglądałam i ta pani PŁONKA /JEST LEKARZEM/FAKTYCZNIE SIE TAK ZACHOWAŁA.TO BYŁO BARDZO NIEGRZECZNE I WRĘCZ PROSTACKIE,A JEJ WYSTAPIENIE NA POZIOMIE NIŻSZYCH KLAS SZKOLY PODSTAWOWEJ,NATOMIAST JUŻ TEJ 'LAURKI 'DLA SZUMOWSKIEGO NIE MOŻNA BYŁO SŁUCHAC..SKĄD TAKI DOBÓR LUDZI W TYM PiS?
Pozdro
rok temu
Pani Płonka nie zna pani dnia ani godziny nie trzeba na Śląsk jechać. Zresztą proszę się nawet nie fatygować bo nikt tu pani nie chce widzieć
bETlrTTn
Ewjona
rok temu
Ludzie na Śląsku potrzebuja naszej pomocy i wspracia, a nie idiotycznych komentarzy. Wstyd.
BABKA KIEPSKA
rok temu
Naród wybrał toto. Coz się spodziewać. Tera tylko na Anzeja zagłosować trza!!Biedny, polski naród,znów niedługo wybierze PiS Kiedy wreszcie przejrzycie na oczy!!!!!
Najnowsze komentarze (103)
haka
rok temu
Znacie wypowiedź M. Rosy o radnym Kałuży:" Nie przeproszę tego c....". Kropki, bo post jest usuwany. To jest dopiero ordynarna i chamska wypowiedź. A teraz rozbierzemy na czynniki pierwsze wypowiedź posłanki PiS, zmieszanej z błotem przez większość z was. I przebijacie ją chamstwem na głowę. 1. To osoba starsza o śmiertelnym zagrożeniu w przypadku zetknięcia z wirusem.2. Czy obraża MR fakt, że jest ze Śląska? 3. Czy posłanka PiS każe jej wyjść, robi MR wyrzuty, że ta nie nosi maseczki, bo może przechodzić zakażenie bezobjawowe. Też nie, sama zakłada maseczkę. Co najwyżej niefortunnie formułuje swoją wypowiedź. Nic poza tym. A M.Rosa rozdziera szaty, jakby była nie wiem jak napastowana, a wy za nią. Wstyd. Komisja etyki? Śmiech na sali i szukanie dziury w całym tam gdzie jej nie ma.
śląsk
rok temu
PiS, po prostu PiS - a to właśnie przez nich Śląsk jest obecnie szczuty; od razu mogli zakomunikować że chcą kopalnie zamknąć a nie robić z nas zarazę. Wiadomo jak "testy" są robione ... mam nadzieję że w swoim czasie odpowiedzą przed sądem !!!
ANTYPIS
rok temu
Zachowanie posłanki PIS to jest dno dna
Piotr
rok temu
Boże, daj nam takiej mowy nienawiści. To co mówią z PO i PSL i komuniści to jest mowa nienawiści. A to? To pikuś. Kuksaniec.
ania
rok temu
Jak posłanka z Po coś walnie to nic się nie stało no ale niech z pis coś powie głupiego no to już zaczynamy od nowa ...
Zenia
rok temu
Oby Adrian przegrał wówczas PIS nabierze pokory!!!
Asia
rok temu
Tu wychodzi skrywana nienawiść "niektórych" Polaków do Śląska dzięki wirusowi spadły maski przyjaźni i uprzejmości... Żadne inne województwo nie zostało tak napiętnowane to mówi samo za siebie...
asd
rok temu
Od kiedy to założenie maseczki jest wyrazem ostracyzmu czy pogardy? Czy tej pani ze Śląska jakaś krzywda się stała bo ta druga założyła maseczkę?
bETlrTTf
Jan
rok temu
To jest dopiero dno
Gość
rok temu
Może napiszcie o tym, że Płonka załatwiła swojej córeczce ciepłą posadkę w ministerstwie. Przy mamusi z koneksjami córeczka Magdalena Mycek nie zginie. Gorzów wstydzi się za Was...
Skandal
rok temu
ABSTRAHUJĄC OD SYTUACJI NA ŚLĄSKU W ŚWIĘTOKRZYSKIM, A KONKRETNIE W STARACHOWICACH W ZAKŁADZIE ANIMEX FOODS JUŻ 84 PRACOWNIKÓW JEST CHORYCH NA COVID-19. W TYM 10 OSÓB WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z FIRMĄ. NA KWARANTANNIE PRZEBYWA OKOŁO 630 OSÓB. ALE PO CO BADAĆ PRZESIEWOWO WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW, WYSŁAĆ WSZYSTKICH NA KWARANTANNĘ.
Mama
rok temu
Wielki wstyd PiS, bardzo wielki, mam nadzieje że niedługo was nie będzie
Pozdro
rok temu
Pani Płonka nie zna pani dnia ani godziny nie trzeba na Śląsk jechać. Zresztą proszę się nawet nie fatygować bo nikt tu pani nie chce widzieć
Pudelklamca
rok temu
Odwracacie kota ogonem. To PO szczuje cały czas na Śląsk,bo tam zakażenia. Ale jak przodowala Warszawa ,to była cisza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlrTTY
bETlrTTZ
bETlrTUa
bETlrTUb
bETlrTUc
bETlrTTH