Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejny etap znoszenia obostrzeń

198
Podziel się:

Podczas konferencji Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego poznaliśmy szczegóły znoszenia kolejnych ograniczeń związanych z epidemią. Dowiadujemy się m.in., że noszenie maseczek nie będzie już wszędzie obowiązkowe.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejny etap znoszenia obostrzeń
Mateusz Morawiecki ogłosił IV etap znoszenia obostrzeń (East News)
bFdWuQrp

Pandemia koronawirusa zdominowała w ostatnich tygodniach medialną debatę. Choć liczba zakażonych wciąż rośnie, to coraz częściej pojawiają się stwierdzenia, że ostatecznie udało się opanować transmisję wirusa. Z tego powodu też od jakiegoś czasu dochodzi do znoszenia wprowadzonych obostrzeń.


Zobacz: Koronawirus w Polsce. Rząd łagodzi kolejne obostrzenia


W środę Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski zorganizowani konferencję prasową, podczas której ogłosili IV etap łagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. Zgodnie z ich słowami od 30 maja noszenie maseczek nie będzie już konieczne na świeżym powietrzu, a więc na ulicy czy w parkach. Usta i nos trzeba będzie jednak zakrywać w miejscach publicznych, czyli sklepach, środkach komunikacji miejskiej czy urzędach.


Jednocześnie premier podkreślił, że cały czas obowiązuje zasada dystansu społecznego, na przykład w restauracjach. Co więcej, od 6 czerwca otwarte będą kina, siłownie, sale zabaw, baseny, parki rozrywki czy kluby fitness, w których będą jednak obowiązywać wytyczne sanitarne. Wyjątkiem mają być kluby i dyskoteki, aby nie powtórzyć sytuacji, które miały miejsce w innych krajach. Od 6 czerwca będzie też można organizować wesela i uroczystości rodzinne do 150 osób.


Dodatkowo od 30 maja dozwolone będą zgromadzenia na powietrzu, również z limitem do 150 osób. W takim przypadku obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa lub utrzymanie dystansu dwóch metrów. Zniesiono też limit klientów w sklepach, a od najbliższej niedzieli także limit wiernych w kościołach.


Podczas konferencji Mateusz Morawiecki podkreślił też, że w przeliczeniu na milion mieszkańców liczba zgonów w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Miał to być jeden z powodów, które wpłynęły na decyzję o złagodzeniu kolejnych restrykcji.

bFdWuQrr
bFdWuQrS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(198)
Lola
2 lata temu
Cyrki powinny być zamknięte dożywotnio. Jak można propagować okrucieństwo wobec zwierząt wśród najmłpdszych dzieci?
anncov
2 lata temu
Rozumiem, że wirus już nie atakuje na ulicy, tak jak dwa tygodnie temu? :D Poczekajmy jeszcze dwa tygodnie, a wirus zniknie... obłęd.
kiki
2 lata temu
nie rozumiem, wszędzie się mówi o tym, że zarażonych wirusem jest coraz więcej, są "oficjalne" dane, a rząd łagodzi wszystkie restrykcje? wtf?
bFdWuQrT
kik
2 lata temu
Czy to ma sens, to zobaczymy za miesiac
Jakjest
2 lata temu
Jestem już totalnie zdezorientowana! Chorych przybywa, a wszystko ma być otwarte, brak maseczek itp. Może tego wirusa, rzeczywiście nigdy nie było.
Najnowsze komentarze (198)
lilka
2 lata temu
zwierzęta lubią popisywać się i wzbudzać zainteresowanie ludzi (każdy kto ma zwierzaka, zdążył to zauważyć); może to nie dotyczy tych najbardziej dzikich, ale kto wie - tu już przydałaby się opinia psychologa zwierzęcego. myślę, że te, których nie trzeba tresować na bazie lęku, powinny mieć możliwość występów
ania
2 lata temu
a kiedy nas zaszczepicie z czipami?acha po wyborach dz\ieki ZDRAJCY
ania
2 lata temu
ciekawe na jak dlugo?narazie zblizaja sie wybory i chca uspokoic ludzi no ale wkrotce zbliza sie 2 fala tej sciemy pandemi i dopiero ludziom pokaza
mix
2 lata temu
O, doktorzy od biznesologii wzięli się za zdrowie publiczne. Odważne chłopaki. Bez kompleksów w zakresie logicznego myślenia.
Kamila
2 lata temu
Po pierwsze nie wszystkie cyrki wykorzystuja w swoim show zwierzeta. A jesli juz nawet sa zwierzeta to zazwyczaj pieski wykonujace rozne triki. Po drugie, jesli juz mowa o zwierzetach w Zoo, to zazwyczaj sa to zwierzeta juz urodzone w niewoli i gdyby je wypuscic na wolnosc to za dlugo by nie przezyly. Dla wielu z nich wolnosc to kara smierci niestety.
mmm
2 lata temu
Wszystko po to aby tylko odbyły się wybory w czerwcu. MASAKRA .
. Jkl..
2 lata temu
Pandemia, pandemia i po pandemii
gość
2 lata temu
powinien być lek, coś im się nie spieszy z tym.
bFdWuQrL
Beata
2 lata temu
A kiedy przyznają, że to była jedna wielka ściema ?
szalwia
2 lata temu
Dobrze Pudlu, ze wprowadzcie trocze tematow spoleczno=politycznych
666
2 lata temu
cały pis powinien siedziec !!!!!!
hahahah
2 lata temu
pis zarobil na was .. nałozył kagance .. obniżył oprocentowanie zeby bansterzy mogli opływac w luksusy !! zarobil na maseczkach to kpiny !!!!
gość
2 lata temu
A co? Już wystarczająco się dorobili na maseczkach?
Ha ha
2 lata temu
Śmieję się z was, rodacy. Zrobili z was głupków :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdWuQsE
bFdWuQsF
bFdWuQsG
bFdWuQsH
bFdWuQsI
bFdWuQsn