Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|

Emil S. pozostanie w areszcie. Prokuratura komentuje decyzję sądu. "Do dnia 2 września 2023 roku"

48
Podziel się:

Według najnowszych informacji, sąd podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztu dla Emila S. Producent usłyszał ponad 90 zarzutów w sprawach dotyczących przywłaszczenia mienia o łącznej wartości blisko 5 mln zł. W mediach pojawił się komentarz Prokuratury Rejonowej.

Emil S. pozostanie w areszcie. Prokuratura komentuje decyzję sądu. "Do dnia 2 września 2023 roku"
Prokuratura przedłużyła areszt Emila S. (AKPA)

Zła passa Emila S. wciąż trwa. Producent niemal dwa latea temu roku usłyszał 45 zarzutów, które dotyczyły działania na szkodę ponad czterdziestu inwestorów. Były mąż Doroty Rabczewskiej miał założyć również spółkę z siedzibą na Malcie i przenieść tam wart 12 milionów złotych majątek, by uniknąć egzekucji zobowiązań wierzycieli. Mężczyzna został zatrzymany w lutym tego roku, a niedługo później usłyszał kolejnych 50 zarzutów - głównie w sprawie przywłaszczenia powierzonego mienia w postaci środków pieniężnych przeznaczonych na produkcję filmu w kwocie około 4,7 miliona złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler wspomina: „Ścigała mnie mafia!”

Sąd przedłużył tymczasowy areszt Emila S. Znane są szczegóły

Okazuje się, że tymczasowy areszt Emila S. został przedłużony do 2 września 2023 r. Informację o decyzji sądu przekazali dziennikarze Plotka, którzy skontaktowali się w tej sprawie z rzecznikiem prokuratury.

31 maja 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył do dnia 2 września 2023 r. stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Emila S. Sąd podzielił argumentację Prokuratury, że dalsze stosowanie tego najsurowszego środka zapobiegawczego jest konieczne z uwagi na zaplanowane w sprawie czynności procesowe oraz z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, oraz obawę matactwa procesowego z jego strony. Sąd wskazał także, że materiał dowodowy zebrany w tej sprawie przez Prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych czynów przez podejrzanego. Postanowienie to nie jest prawomocne - powiedział Szymon Banna, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Rejonowej.

Przedstawiciel prokuratury przypomniał również o 95 zarzutach Emila S., które przesądziły o przedłużeniu tymczasowego aresztu producenta.

Warto przypomnieć, że w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Warszawie podejrzany Emil S. usłyszał ponad 90 zarzutów. (...) Z ustaleń śledztwa wynika, że Emil. S., działając jako prezes spółki, pomimo zawartych umów inwestycyjnych o finansowanie produkcji filmowej oraz upływu zawartych w umowach terminów, nie wyprodukował i nie wprowadził do dystrybucji dzieła filmowego, a środków pieniężnych nie zwrócił inwestorom, lecz przetransferował na rachunek bankowy spółki maltańskiej. Dodatkowe zarzuty obejmują działalność przestępczą dokonaną na szkodę ponad 40 osób - przypomniał Banna w rozmowie z Plotkiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(48)
sting
5 miesięcy temu
Ten ślub z Dodą był w jednym celu - żeby nie zeznawali przeciwko sobie, taka sama ściema, jak rozwód Pyżalskich, pieniadze są dla nich wszystkim.
Ola
5 miesięcy temu
Doda o wszystkim wiedziała i to ona była mózgiem całej operacji. Wierzycie, że ta kobieta o niczym nie wiedziała. To nie pierwszy facet i osoba, którego przerobiła.
True
5 miesięcy temu
Nie zapominajcie jak dobrze finansowo powodziło się Dodzie podczas tego małżeństwa, biżuteria cartier, torebki hermes. Nie odnosiła wtedy sukcesów w muzyce, nie miała programów. Mężowi tak dobrze w firmie się powodziło? Czy było coś na rzeczy?
Sylwia
5 miesięcy temu
Nosi torba jak obiecał, że nie da skrzywdzić byłej już żonki nawet przekręty wziął na siebie a ta odegrała ofiarę przemocy domowej, depresję nawet sfilmowali bach kasa jej wpadła. Z kolejnym kochasiem pojechała na Sri Lankę gdzie WYKORZYSTYWANIE KOBIET JAKO NIEWOLNIC SEKSUALNYCH JEST NORMĄ. Wstyd że takie kobiety jak Doda są promowane w mediach do tego dostała nagrodę za bycie kobietą biznesu, wstyd dla organizacji bo promuje krętactwa, nie uczciwość, zakłamanie.
Jak
5 miesięcy temu
Ale prasa pisała że ta spółka na Malcie była zarejestrowana ma Dodę, to jak w końcu było ?
Najnowsze komentarze (48)
Polak
5 miesięcy temu
A dodon gdzie tez powinien siedziec
Lottoto
5 miesięcy temu
I słusznie latem popływa sobie w celi to przemysli czy warto być uczciwym
Julia
5 miesięcy temu
niemal dwa latea temu roku?? Kto to pisze????
X men
5 miesięcy temu
Doda przeszła przez niego piekło tak jak śpiewa w piosence....
Dodaaaa
5 miesięcy temu
Gdzie są teraz feministki i ta równość? Czemu doda nie jest z nim skoro była prezesem spółki?
Jaaa
5 miesięcy temu
Wziął się znikąd, bo pojawił się z Doda. Ślub i rozwód. Dziwne to wszystko. Ale widać tak się robi kase
Danka
5 miesięcy temu
Biedna Dorota. Taka wspaniała, kochana kobieta. Niesamowita artystka. Głos przepotężny jak dzwon kościelny. Serce na dłoni, pomagała i pomaga ludziom. Przykre jest to, że trafia na takich złych i niedobrych mężczyzn. Może dlatego że jest zbyt dobra i zbyt uczciwa. Biedactwo nasze.
Ala
5 miesięcy temu
Ci nasi pseudo celebryci, to jedno wielkie bagno......Z daleka od takiej śmietanki towarzyskiej. Smutne jest to, że są wszędzie promowani.!!!
Pranwik
5 miesięcy temu
Och klient Jacka dubois jak to Jacuś wolne sądy?
Szkoda mi
5 miesięcy temu
Szkoda mi go, znam Emila i to jest serio najbardziej kulturalny i sympatyczny facet jaki może być, gentleman. Doda ma kasę, luz i swobodę, a Emil siedzi ze wszystkim zwalonym na niego.
Git
5 miesięcy temu
Haha. Emilek szczęśliwy będzie mógł dalej audiencje na tronie dawać .
Domina
5 miesięcy temu
Nositorba gangus xD 😆
po chińsku!?
5 miesięcy temu
"Producent niemal dwa latEa temu ROKU usłyszał 45 zarzutów...." - dwa latEa temu ROKU!???
sss
5 miesięcy temu
A Dodon nie siedzi? Zbyt cwana, aby nie wiedziała w czym bierze udział.