Trwa ładowanie...
Goss
|

Eurowizja 2021. Te polskie gwiazdy chciały zaistnieć w konkursie w minionych latach. Pamiętacie to jeszcze? (ZDJĘCIA)

54
54
Podziel się
1
 / 19
Eurowizja 2021. Te polskie gwiazdy chciały zaistnieć w konkursie w minionych latach. Pamiętacie je jeszcze? (ZDJĘCIA)
Eurowizja 2021. Te polskie gwiazdy chciały zaistnieć w konkursie w minionych latach. Pamiętacie je jeszcze? (ZDJĘCIA)
(YouTube.com, AKPA)
0
0

Na Eurowizji 2021 nasz kraj będzie reprezentować Rafał Brzozowski. Wcześniej do występu w barwach Polski garnęli się m.in. Justyna Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, a nawet... Mateusz Maga z "Top Model". Pamiętacie?

Dla wielu artystów Konkurs Piosenki Eurowizji stanowi idealną okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności bądź reanimowania podupadającej kariery. Niestety Polska nie może się pochwalić na tym polu szczególnymi sukcesami, a najwyższym zajętym miejscem wciąż pozostaje "srebrny medal" Edyty Górniak z 1994 roku. Nadal jednak wysyłamy kolejnych śmiałków z cichą nadzieją, że los w końcu się do nas uśmiechnie.

W tym roku reprezentantem Polski na Eurowizji został Rafał Brzozowski, który niemal od początku nie budził szczególnego entuzjazmu fanów konkursu. Mimo krytyki gwiazdor TVP spełnił w ten sposób swoje marzenie, bo o podobną szansę starał się już kilka lat temu. Wtedy jednak preselekcje wygrała Kasia Moś, która zresztą również niespecjalnie zachwyciła publikę - udało się jej jednak awansować do finał

Rafał nie jest natomiast jedynym piosenkarzem, który już od lat walczył o możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji. W międzyczasie na podobną szansę liczyło wielu artystów i celebrytów, w tym Katarzyna Skrzynecka, Natasza Urbańska, Magdalena Narożna z zespołem oraz... Mateusz Maga z "Top Model".

Zobaczcie, kto jeszcze miał na koncie przygodę z Eurowizją. Kto zaskoczył Was najbardziej?

2
 / 19
Justyna Steczkowska

Wiedzą niemal powszechną jest w naszym kraju, że pierwszą reprezentantką Polski na Eurowizji była Edyta Górniak. Część fanów konkursu może jednak nie pamiętać, że rok po niej swoich sił na (jeszcze wtedy nie tak dużej) scenie próbowała też Justyna Steczkowska. Niestety szczęście jej wtedy nie dopisało, a rywalizację skończyła dopiero na 18. miejscu.

3
 / 19
Kasia Kowalska

Rok po Justynie wysłaliśmy na Eurowizję także Kasię Kowalską, która próbowała swoich sił z piosenką "Chcę znać swój grzech". Niestety jej starania również nie zostały docenione, bo Polska wylądowała wtedy na 15. miejscu.

4
 / 19
Katarzyna Cerekwicka

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji walczyła w 2006 roku Katarzyna Cerekwicka. Wokalistka zabiegała wtedy o uznanie jurorów i widzów z utworem "Na kolana", który stał się potem jej największym hitem i bywa grany w radiach aż do dziś. Było jednak blisko, bo w polskich preselekcjach zajęła 2. miejsce, zaraz za zwycięskim Ich Troje.

5
 / 19
Natasza Urbańska

O poklask fanów Eurowizji walczyła swego czasu także Natasza Urbańska. Warto przy tym wspomnieć, że chyba bardzo jej zależało, bo w preselekcjach wzięła udział w 2007 i 2008 roku. Niestety nie pomogły sceniczne wygibasy ani dzika karta od TVP, bo w obu przypadkach skutek był ten sam, a muza Janusza Józefowicza na konkurs ostatecznie nie pojechała.

6
 / 19
Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny wystąpił na Eurowizji w polskich barwach w 2001 roku. Wtedy jednak nie ucieszył uszu fanów konkursu, ani nawet ich oczu, bo oprócz zajęcia 20. miejsca został też uznany za "najgorzej ubranego reprezentanta 2001 roku". Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo...

7
 / 19
Katarzyna Skrzynecka

W przypadku Katarzyny Skrzyneckiej można śmiało stwierdzić, że jej przygoda z Eurowizją skończyła się, zanim jeszcze na dobre się zaczęła. W 2009 roku gwiazda usilnie walczyła o możliwość reprezentowania naszego kraju w konkursie i nawet dawano jej spore szanse, jednak została... zdyskwalifikowana. Powodem było złamanie regulaminu, a dokładniej zapisu o tym, że nie można publikować, emitować ani wykonywać publicznie premierowego utworu przed 1 października roku poprzedniego. Ostatecznie Kasia musiała obejść się smakiem.

8
 / 19
Madox

Rok 2016 był dla polskich preselekcji nietypowy, bo dość emocjonujący. O możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji walczyli wtedy m.in. Edyta Górniak, Margaret, Michał Szpak czy Natalia Szroeder. O udział w eliminacjach zabiegał z kolei budzący niegdyś ogromne emocje Marcin "Madox" Majewski, jednak nie dano mu nawet szansy wystąpić w finałowej stawce.

9
 / 19
Mateusz Maga

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że znany z "Top Model" Mateusz Maga ma predyspozycje do tego, aby być modelem. Niestety ciężko mówić o podobnych predyspozycjach do bycia wokalistą, a "sej łoczu łona sej" stało się memem już zaraz po premierze. Ostatecznie Mateusz przemyślał sprawę i po miesiącu "First Kiss" zniknęło z listy eurowizyjnych propozycji na rok 2017.

10
 / 19
Alicja Janosz

Alicja Janosz dla wielu jest przykładem tego, że wygrana w popularnym programie nie jest gwarancją sukcesu w show biznesie. Nie oznacza to natomiast, że nie próbowała walczyć o rozgłos, tak jak w 2004 roku, gdy konkurowała o miejsce na Eurowizji m.in. z Kasią Klich i zespołem Sistars. Ostatecznie nic z tego jednak nie wyszło.

11
 / 19
Monika Jarosińska

Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, że o miejsce na Eurowizji walczyła swego czasu również... Monika Jarosińska. W 2005 roku wraz z Zenonem Boczarem próbowała swoich sił w preselekcjach z utworem "First Kiss" i nawet była blisko wygranej, zajmując ostatecznie 2. miejsce. Lepsi okazali się tylko Ivan i Delfin, którzy zabrali ze sobą do Kijowa Gosię Andrzejewicz i jej akordeon.

12
 / 19
Ada Fijał

Ada Fijał dała się poznać jako osoba wyjątkowo wszechstronna. Gra, tańczy, śpiewa, a nawet sama sobie wstawia plomby. Co ciekawe, na liście jej rozlicznych sukcesów jest też udział w preselekcjach do Eurowizji w 2011 roku. Zajęła wtedy 6. miejsce.

13
 / 19
Maja Hyży

Przygodę z Eurowizją ma na koncie także Maja Hyży, która chciała nas reprezentować w 2018 roku. Niestety się nie udało, a w barwach Polski wystąpili wtedy Gromee i Lukas Meijer. Ciekawostką jest natomiast, że w tych samych preselekcjach startowali też m.in. Bartek Wrona, Leszek Stanek oraz Staszek Karpiel-Bułecka z kolegami.

14
 / 19
Mandaryna

W 2006 roku Marta Wiśniewska podobno pozazdrościła ówczesnemu mężowi występów na dużej scenie i sama chciała spróbować swoich sił na Eurowizji. Mówiło się nawet, że Mandaryna ma spore szanse na przełamanie złej passy Polski w konkursie, ale ostatecznie nie dano jej nawet takiej możliwości. Media zapewniały jednak, że jej zgłoszenie wpłynęło do TVP.

15
 / 19
Danzel

Zdarzało się też w przeszłości, że o szansę reprezentowania naszego kraju walczyli artyści zagraniczni. Jednym z nich jest Danzel, autor hitu "Pump It Up", który z nieznanych przyczyn cieszy się w naszym kraju szczególnymi względami. Sympatia słuchaczy nie przełożyła się jednak na głosy, bo jego propozycja zatytułowana "Undercover" zajęła dopiero 9. miejsce.

16
 / 19
Aleksandra Szwed

W 2009 roku do grona znanych osobistości marzących o Eurowizji dołączyła też Aleksandra Szwed. Wraz z nią o względy jurorów i widzów zabiegał włoski wokalista Marco Bocchino, z którym zresztą ochoczo fotografowała się przed występem. Niestety zwarcie szyków nie pomogło, a do uplasowania się przed Lidią Kopanią zabrakło im 4 punktów.

17
 / 19
Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz po raz pierwszy zagościła na eurowizyjnej scenie w 2005 roku, gdy wraz z akordeonem stanowiła tło dla Ivana Komarenki. Potem sytuacja nieco się skomplikowała, a wokalistka próbowała własnych sił jeszcze w 2017 roku, nie kwalifikując się do finałowej stawki. W międzyczasie startowała także w białoruskich i szwajcarskich eliminacjach, również bez skutku.

18
 / 19
Iwona Węgrowska

Iwona Węgrowska bezsprzecznie należy do osób, które wykazywały ogromną wolę walki o miejsce na eurowizyjnej scenie. Po raz pierwszy zawalczyła o możliwość reprezentowania Polski w 2005 roku, wówczas jeszcze jako wokalistka zespołu Abra. W 2009 roku wyraziła chęć udziału już jako solistka, jednak nie zakwalifikowała się do finałowej stawki. Rok później zajęła w preselekcjach 3. miejsce, a w 2017 roku zgłosiła do konkursu utwór "Alone", jednak również bez powodzenia. Może następnym razem się uda?

19
 / 19
Piękni i młodzi

Epizod z Eurowizją mają na koncie także Magdalena Narożna i jej koledzy z zespołu Piękni i młodzi. W 2016 roku grupa próbowała zakwalifikować się do polskich preselekcji z piosenką "Na serca dnie", jednak nie załapali się do finałowej stawki.

KOMENTARZE
(54)
Total
2 lata temu
Tak, pamiętam, Mateusz Maga był naprawdę potężnym kandydatem. Jakim cudem nie zaistniał?? Na dźwięki jego wybitnego, kosmicznego głosu wszystkie psy z okolicy wyły, a koty marcowały się jak w hipnozie.
Rocy
2 lata temu
Ala Janosz mogłaby do dziś być całkiem znaną wokalistką, miała parę fajnych piosenek swego czasu, szkoda że wszyscy się uczepili niegdyś tego nieszczęsnego wersu o jajecznicy i tak się to za nią ciągnęło że się załamała i wycofała się z show biznesu.
Nick
2 lata temu
Moze Marina byłaby chętna wystąpić 😜
Gość
2 lata temu
Narożna wcielając się w Sie udowodniła, że z dobra piosenką spokojnie by sobie poradziła na Eurowizji.
Gość
2 lata temu
Kilku z nich poradziłoby sobie lepiej od naszego tegorocznego reprezentanta.
Najnowsze komentarze (54)
Hist
2 lata temu
Wszyscy przeciętni, nikt o nich nie słyszy, niczego nie osiągnęli, no może oprócz Kasi Kowalskiej, ale to był przebłysk, a teraz też już jej czas dawno przeminął. Wyjątkiem jest Ola Szwed, ale ona jest świetną aktorką....to by było na tyle, gdy chodzi o "wybory" TVP
Tre
2 lata temu
Lepiej patrzeć na spocony dekolt niejakiego Conchity Wursta,. Powodzenia.
robol
2 lata temu
poziom naszej piosenki sięgnął dna,a discopolo da radę oglądać bez dżwięku
gość
2 lata temu
Komuś się pomyliła Remiza z Eurowizją,to i tak za dużo dla niektórych
Ghj
2 lata temu
Mandaryna spiewała jak spiewała ale teledyski miała na światowym poziomie nikt takich nie miał
nickname
2 lata temu
Jeszcze Sara May! :D
Avalon
2 lata temu
Najbardziej pamiętnym występem w preselekcjach pozostaje występ Oli Gintrowskiej (preselekcje z 2016), która w trakcie swojej prezentacji przeobraziła się w syrenkę.
Avalon
2 lata temu
Ciekawostka: Pamięta ktoś piosenkę "Supergirl" będącą czołówką pierwszej edycji programu "Top Model"? Otóż wykonująca ten utwór grupa SheMoans zgłosiła się z nim do preselekcji w 2011 r., w których zajęła piąte miejsce. Z innych "perełek", to przypomina mi się jeszcze "Lecę na Oslo", byłego wokalisty zespołu Toples Marcina Siegieńczuka, które też było obiektem żartów ze strony fanów i ostatecznie nie wybrzmiało w preselekcjach oraz Ola Gintrowska, którą podczas preselekcji w 2016 r. nazywano "Syrenką" z uwagi na to, że przeobraziła się w nią podczas występu (pod koniec miała przyczepiony ogon).
MałaMi
2 lata temu
Monika Jarosińska ma przerażający uśmiech
Ewa
2 lata temu
Szpak powinien wygrać wówczas ze swoją piosenką! Jest ponadczasowa a jego głos paraliżuje!
Tajemniczy
2 lata temu
A gdzie tu margaret za czasów popowego szczytu?
Naczelnik
2 lata temu
Każdy z nich ... 1000 razy mniejsza wiocha niż "Rafał" wybrany przez jedną osobę
Ona
2 lata temu
Maga myslal ze jak sie upodobni do axl rose to bedzie spiewal jak on🤣
Beka
2 lata temu
Wyobrażam sobie Mandarynę na Eurowizji, świeża solara, różowa mini, biały kozak i to pytanie do publiczności: znacie ewry najt? 😂
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Reni Jusis świętuje 49. urodziny z ekipą "Azji Express"! Balowali do białego rana... (ZDJĘCIA)

Reni Jusis w sobotni wieczór zorganizowała swoje 49. urodziny. Na imprezie nie zabrakło gwiazd najnowszej edycji "Azji Express", a wśród atrakcji tego wieczoru znalazło się m.in. wspólne oglądanie czwartego odcinka show. Fajna zabawa?
9.

Marina z Liamem odwiedzili Wojtka Szczęsnego: makijaż w mercedesie wartym FORTUNĘ i torebka za ponad 30 tysięcy złotych... (ZDJĘCIA)

Trenerski debiut Fernando Santosa nie był niestety udany. Polska reprezentacja nie popisała się w meczu pierwszej kolejki eliminacji do Euro 2024. Zawodnicy kilka dni przed spotkaniem z Czechami mogli jednak liczyć na wsparcie pełnych nadziei kibiców i bliskich.
8.

Agustin Egurrola opuszcza studio "Pytania na Śniadanie" z żoną i SYNKIEM! (ZDJĘCIA)

W sobotę Agustin Egurrola pojawił się w studiu "Pytaniu na śniadanie" w towarzystwie żony oraz synka. Opuszczając budynek stacji, choreograf i jego bliscy nie uniknęli spotkania z paparazzi.
7.

Zabiegana Sylwia Bomba daje pokaz POWYGINANYCH min znad karafki z wodą (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy wypatrzyli Sylwię Bombę akurat pod takim kątem, że odgradzające celebrytkę szyby kompletnie zdeformowały obraz. Jedno jest pewne, w takim wydaniu Sylwii Bomby jeszcze na pewno nie widzieliście. Ciekawa selekcja grymasów?
6.

Tak w meksykańskim Tulum urządziła się Natalia Siwiec: dżungla za oknem, własny basen i przestronne pomieszczenia (ZDJĘCIA)

Natalia Siwiec to bez wątpienia jedna z naczelnych fanek meksykańskiej fauny i flory. Miss Euro 2012 jakiś czas temu zakupiła tamtejszą nieruchomość. Jesteście ciekawi, jak się urządziła?
5.

Upokorzona reprezentacja Polski po powrocie do kraju przeprowadza szturm na hotelowy bufet: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek... (ZDJĘCIA)

Przed hotelem na reprezentantów Polski w piłce nożnej czekało zaledwie czterech fanów polujących na podpisy. Według naocznych świadków nikt się nimi nie zainteresował. Kto wyglądał na bardziej rozczarowanego piątkowym spotkaniem? Wojciech Szczęsny czy może Bartosz Bereszyński?
4.

Tak mieszka Dagmara Kaźmierska: egipski salon, SEDES VERSACE i dużo ozdób (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska znana jest z przepychu i uwielbienia do złota. Bohaterka programu "Królowe życia" dzieliła się swoim luksusowym życiem z widzami pokazując przy tym jak mieszka. Co sądzicie o takim stylu?
3.

"Nasz nowy dom". Ekipa wyremontowała SPALONY dom matki i syna. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania (ZDJĘCIA)

Tym razem dowodzona przez Katarzynę Dowbor ekipa programu "Nasz nowy dom" przybyła z pomocą mieszkającym w Elblągu matce i synowi. Ich strawiony przez pożar dom nie nadawał się do użytku.
2.

Gwiazdy na 100-leciu Warner Bros. Discovery: Małgorzata Foremniak, Anna-Maria Sieklucka, Sylwia Gliwa z wycięciami... (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór w warszawskim KinoGram odbyła się gala wytwórni Warner Bros, której stulecie świętowała plejada polskich gwiazd. Furorę na salonach zrobiła kreacja Sylwii Gliwy, która podbijała ścianki w sukni z wycięciami.
1.

Dominika Gwit zabrała dwumiesięcznego synka do rodzinnej Gdyni. W ramach spaceru zafundowała sobie caffe latte (ZDJĘCIA)

Dwa miesiące temu Dominika Gwit została mamą. Celebrytka doszła do wniosku, że nadszedł najwyższy czas, żeby pokazać synkowi Gdynię, skąd pochodzi. Zabrała też chłopca do lokalnej kawiarni, gdzie "strzeliła" sobie kawkę.