Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Eurowizja 2023. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w tegorocznym konkursie! Dobry wybór?

397
Podziel się:

Tegoroczne preselekcje do Eurowizji już za nami. Poznaliśmy tym samym osobę, która będzie nas reprezentować podczas półfinału (i miejmy nadzieję także finału) konkursu w Liverpoolu. Mamy szanse na zwycięstwo?

Eurowizja 2023. Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę w tegorocznym konkursie! Dobry wybór?
Kto pojedzie na Eurowizję? (AKPA)

Tegoroczna Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. W połowie lutego w "Pytaniu na śniadanie" ogłoszono, kto ma szansę reprezentować nasz kraj w konkursie w Liverpoolu. Ujawniono wówczas dziesięcioro kandydatów, którzy zakwalifikowali się do polskich preselekcji. Jak co roku, opinie na temat finałowej stawki okazały się dość skrajne, a ci, których nazwiska nie padły, nie kryli oburzenia.

Eurowizja 2023 - polskie preselekcje. Kto walczył o wygraną?

W zeszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji Polskę reprezentował Krystian Ochman, który w finale konkursu wylądował na 12. miejscu. Niedzielnego wieczoru o swoją szansę walczyła kolejna stawka artystów, wśród których znaleźli się tym razem: Ahlena, Blanka, Dominik Dudek, Felivers, Jan "Yan" Majewski, Maja Hyży, Jann, Natasza Urbańska, Alicja Szemplińska oraz Kuba Szmajkowski.

W międzyczasie pojawiło się sporo spekulacji także na temat jury, które miało w tym roku wyłonić polskiego reprezentanta. Jak donosiły Wirtualne Media, przewodniczącą panelu jurorskiego została Edyta Górniak, wśród pozostałych ekspertów znaleźli się m.in. Agustin Egurrola, Marek Sierocki czy Marcin Kusy. TVP zapewniała, że skład oficjalnie poznamy właśnie podczas preselekcji.

Polskie preselekcje do Eurowizji za nami. Wiemy, kto będzie nas reprezentować

Po wszystkich występach w pierwszej kolejności poznaliśmy właśnie głosy składu jurorskiego. Eksperci największą liczbę punktów przyznali Blance. Miejsce drugie zajął z kolei Dominik Dudek, a trzecie zespół Felivers. Dalej kolejno uplasowali się: Jann, Natasza Urbańska, Alicja Szemplińska, Yan Majewski, Kuba Szmajkowski, Maja HyżyAhlena.

Po przerwie prowadzący w końcu przedstawili, jak sytuacja wygląda po podliczeniu głosów zasiadający przed telewizorami widzów. Ostatecznie poinformowano, że do Liverpoolu poleci... Blanka. Drugie miejsce zajął Jann, a trzecie Dominik Dudek.

Dobry wybór?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(397)
hmm
12 miesięcy temu
ustawka i tyle
Zniesmaczona ...
12 miesięcy temu
Dramat !!!!!
TeamJann
12 miesięcy temu
Bez sensu. Jann był lepszy i na pewno zaszlibyśmy daleko, ale po co lepiej nie dostać się do finału
Monika
12 miesięcy temu
Fatalnie.
Njjk
12 miesięcy temu
Znpwu wybor PISu...
Najnowsze komentarze (397)
Facet
12 miesięcy temu
Zrobienie z Polski pośmiewiska i jawne plucie narodowi w twarz. Można robić ustawki jak ktoś jest na równi z resztą i ma znajomości ale takie beztalencie promować to już przesada.
Jajcarz
12 miesięcy temu
Od zakończenia tego niby konkursu "tu gnije serce europy" pewna pani powinna śpiewać: To nie Jann wygra z Blanką Wiem bo jestem półcyganką. I już dosyć mam łez waszych łez tylu łez Jann napewno nie wygra nie To nie Jann wygra z Blanką Wszystko było ustawką Właśnie tak miało być Że nie Jann to nie Jann nie Jann Wygra z Blanką.
Natalia
12 miesięcy temu
Prosze niech ktos cos z tym zrobi!! to bedzie wstyd na maxa prosze wyslac Dominika!
ken
12 miesięcy temu
Ładna dziewczyna jest OK!
Besi
12 miesięcy temu
Ta dwójka wybrana przez wszystkich powinna jeszcze raz zaśpiewać i wówczas wybór byłby tylko i wyłącznie przez widzów. To by było sprawiedliwe, bo wybierają miliony a nie 4 czy tam 5 ludzi.
kara
12 miesięcy temu
Szkoda, że nie Jann :)
saaa
12 miesięcy temu
Jezusie, myslałam ze ten w czapce to Filip Bobek
Tetedita
12 miesięcy temu
Wstyd tylko, ale czego mogłam oczekiwać po tvp
Mna
12 miesięcy temu
Piosenka zostaje w głowie to fakt niestety w złym tego słowa znaczeniu
👎👎👎
12 miesięcy temu
No to przedupione kolejny raz. Jedyna słuszna kandydatka - Alicja Szemplińska jak zawsze w ogonie... Jurorzy sami sabotują wynik wysyłając artystkę z tak słabym utworem.
Oko
12 miesięcy temu
Reprezentować mają Polskę ale nikt nie śpiewał po polsku.
Kasja
12 miesięcy temu
No słabo słabo. A
Qwer
12 miesięcy temu
Kto to w ogóle jest, ta Blanka? Czyja żona, kochanka, córka? Przecież ta pani śpiewa tragicznie.
Mycha
12 miesięcy temu
Wszystko jedno kto pojedzie na Eurowizję bo tam już nie ocenia się dobrych piosenek a kicz. Czasy dobrej Eurowizji dawno minęły. Poza tym jak może to być festiwal Euro skoro i tak występują tam kraje spoza Europy.
...
Następna strona