Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|

Eurowizja 2024. Juror polskich preselekcji zabrał głos w sprawie ŁAMANIA regulaminu: "Mogą pewne rzeczy skrupulatnie ukryć"

149
Podziel się:

Do mediów trafiają kolejne informacje, jakoby krajowe preselekcje do Eurowizji miały odbyć się niezgodnie z regulaminem. Teraz głos zabrał jeden z jurorów, który obradował nad wyborem reprezentanta i już wcześniej zauważył regulaminowe nieścisłości.

Eurowizja 2024. Juror polskich preselekcji zabrał głos w sprawie ŁAMANIA regulaminu: "Mogą pewne rzeczy skrupulatnie ukryć"
Juror zabrał głos w sprawie łamania regulamin preselekcji do Eurowizji (AKPA, East News)

W poniedziałek Telewizja Polska ogłosiła, że Luna z piosenką "The Tower" będzie reprezentować Polskę podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Szwecji. Wyboru młodej artystki dokonała pięcioosobowa wewnętrzna komisja stworzona przez TVP. W jej skład weszli: Łukasz Pieter, Michał Hanczak, Konrad Szczęsny, Piotr Klatt oraz Kasia Moś. Teraz na światło dzienne wychodzą wątpliwości co do zgodności przebiegu głosowania z regulaminem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Eurowizji 2023 znowu przypomnieli ubijanie masła. Cleo komentuje

Juror zabrał głos w sprawie łamania regulamin preselekcji do Eurowizji

Po ogłoszeniu wyników krajowych preselekcji i pierwszych komentarzach jurorów dotyczących burzliwych obrad, "Dziennik Eurowizyjny" zwrócił uwagę na rzekome nieprawidłowości w głosowaniu komisji, albowiem jurorzy mieli ocenić każde z otrzymanych zgłoszeń "poprzez przyznanie im punktów w skali 1-10" a ostatecznie, wskazali 10 najlepszych piosenek, z których wyłoniono zwycięzcę.

Jeden z jurorów tegorocznych preselekcji, Kondrad Szczęsny, w wywiadzie dla portalu eurowizja.org, nie tylko wyznał, jak wyglądały obrady, ale również podkreślił, że w trakcie wyboru kandydata podniósł kwestię rozbieżności regulaminowych, jednak jako juror musiał "uszanować" to, co usłyszał wówczas w odpowiedzi.

Ja zwróciłem na to uwagę, żeby była jasność. Powiedziałem: "zobaczcie na punkt 13. i 17. regulaminu, zobaczcie, jak one są sformułowane". W odpowiedzi usłyszałem, że to jest interpretacja Telewizji. (...) Telewizja jest wyłącznym podmiotem organizacji tego całego procesu. Wyszedłem z założenia, że ja jako juror muszę to uszanować - mówił podczas transmisji na żywo ze wspomnianym medium.

Znane nazwisko w preselekcjach do Eurowizji

Zdaniem Konrada jedną z przyczyn, dlaczego Telewizja Polska nie chce ujawniać pełnych rankingów preselekcyjnych, są nazwiska uczestników, "które mogą wywołać sensacje". Juror podkreślił, że w stawce była duża gwiazda, która mogła nie życzyć sobie tego, aby opinia publiczna dowiedziała się o tym, że przegrała z osobami, które mają "mniejszy dorobek artystyczny".

Wyobraźcie sobie, że pracujecie w telewizji, dzwonicie do wykonawcy X albo Y i dzwonicie do artysty, mówicie: "Wyślij zgłoszenie". On/ona mówi: "Okej. Zrobię, tylko chce mieć pewność, że nie wypłynie to do mediów [...] Bo ja mam jakiś dorobek i nie chce później czytać, że przegrałam z X albo Y, który ma mniejszy dorobek". Dlatego ten format jest dla telewizji wygodny, ponieważ mogą oni sobie pewne rzeczy skrupulatnie ukryć — wyznał Konrad Szczęsny w rozmowie z portalem eurowizja.org.

Jesteście ciekawi, o kogo chodzi?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(149)
ASD
3 miesiące temu
Z całym szacunkiem, ale wygląda jak matrioszka z Rosji.
🙄🙄🙄🙄🙄
3 miesiące temu
Jedna wielka ustawka, ściema i kolesiostwo
Hipokryzja
3 miesiące temu
Tamta TVP była zła, a ta jest dobra. Dobrze zrozumiałem tekst?
Oezusku
3 miesiące temu
Kurcze, piosenka Luny wpada w ucho i mogłaby naprawdę chwycić na Eurowizji gdyby nie fakt że rzeczona wokalistka ma głos cienki jak piwo z kija :///
Gość
3 miesiące temu
Zejdźcie z jej wyglądu, nic na to nie poradzi, ale punktujcie merytorycznie, bo jest za co! Zero oryginalności, zlepek jakichś postaci, muzycznie delikatnie mówiąc hmmm, głos... Ech. Napisałabym bardziej szczegółowo, ale czasu brak, pozdro
Najnowsze komentarze (149)
FlatEarth
3 miesiące temu
Bardzo miła Świetlista Istota pani Luna. Pozdrawiam serdecznie!
Magda
3 miesiące temu
Jak dla mnie to Ustawka. Jeżeli prawdą jest, że pani Justyna dostala 0 pkt od 1 jurora, to ta cała nowa typ to pic na wodę.
Rejs
3 miesiące temu
-jak może mi się podobać piosenka , którą pierwszy raz słyszę.
Alex
3 miesiące temu
Kto to jest ta Luna? Chyba you tube muszę włączyć i sprawdzić.Dziwną urodę ma też ta dziewczyna ech
uroda
3 miesiące temu
Rzekłbyś... dawtonowska uroda...
Tia
3 miesiące temu
Najpierw to na konkurs miss world ja wysłać.
Janek
3 miesiące temu
Pewnie tatuś załatwił,bo nie znana ta osóbka i nie urodziwa
bobo
3 miesiące temu
Maciejczak albo Bryska byli 1000 kroc lepsi
Kukuryk
3 miesiące temu
Jak zwykle skasowano mój komentarz mimo, że nikogo nie obrażał. Ta "piękność"skradła pseudonim niejakiej Lalunie z Królowych życia. Laluna - Luna...Obśmiewano disco polo z legalnej tv, a teraz co to ma być? Obciach na cztery fajery.
maya
3 miesiące temu
twarz nie do pokazywania,tym bardziej na eurowizji.śpiewać w radiu
Jolka
3 miesiące temu
Świeża, oryginalna i ma fajną piosenkę. Gdyby pani Steczkowska, którą lubię i podziwiam miała piosenkę w rodzaju "Boskie Buenos" ( która pokazuje jej możliwości wokalne) oraz lepszy teledysk, na pewno ona by wygrała.
Gość
3 miesiące temu
Ona naśladuje AURORĘ z Norwegii
Arnold
3 miesiące temu
To nie jest artystka wybrana przez polskie jury tylko przez rosyjskie lobby bo jak tylko wyjdzie na scenę to wiadomo będzie kogo reprezentuje.
The
3 miesiące temu
Bajkowa uroda
...
Następna strona