Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Ewa Minge nie szyje już darmowych maseczek: "Próbujemy ratować firmę"

106
Podziel się

Projektantka zrobiła jednak wyjątek dla szpitala psychiatrycznego. Przy okazji poruszyła temat kondycji psychicznej polskiego społeczeństwa, która mocno ucierpiała na panującej obecnie pandemii koronawirusa.

Ewa Minge nie szyje już darmowych maseczek: "Próbujemy ratować firmę"
Ewa Minge martwi się o zdrowie psychiczne Polaków (ONS.pl)
bCxbmXgB

W mijających miesiącach pandemia koronawirusa skutecznie utrudniła obywatelom normalnie funkcjonowanie. Niespodziewany atak wirusa, z którym mierzymy się w naszym kraju od marca, uderzył nie tylko w nasze zdrowie, lecz także w nasze portfele i kondycję psychiczną. Nikt chyba nie ma już wątpliwości, że czeka nas kilka wyjątkowo trudnych miesięcy.


Zobacz: Multimilionerka Victoria Beckham wysłała swoich pracowników na BEZPŁATNE URLOPY!


Obecne wydarzenia w Polsce skłaniają też wiele osób publicznych do podzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami. Jedną z nich jest Ewa Minge, która w mijających tygodniach wielokrotnie podkreślała, w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy. Jednocześnie projektantka osobiście zaangażowała się w walkę z koronawirusem i przekazała zapas maseczek dla szpitali.


Przypomnijmy: Ewa Minge ostro o zarabiających na koronawirusie: "Moralnie średnio jest WYKORZYSTYWAĆ EPIDEMIĘ"


Teraz Ewa wzięła z kolei pod lupę problem zdrowia psychicznego Polaków, którzy coraz mocniej odczuwają skutki długotrwałej izolacji. Projektantka podkreśla, że walka z koronawirusem wkrótce minie, jednak po niej przyjdzie nam się zmierzyć z nowym, wyjątkowo palącym problemem.


Wszyscy jesteśmy skupieni na dniu dzisiejszym. Walczymy lub czekamy w domach, czyli tez walczymy... Aż wróg odpuści. Jesteśmy skupieni na pomocy głównie szpitalom jednoimiennym lub dużym placówkom, które przyjmują zakażonych wirusem. Ale kiedy nadejdzie wiosna i odwilż stopi problem, pojawi się kolejny, równie poważny i tragiczny. Psychiatrzy i psycholodzy na całym świecie mówią, że przypłacimy, to zdrowiem psychicznym. Ale czym jest zdrowie psychiczne? Temat tabu i taki mało popularny. Już żyjemy w czasach, gdzie rozwój cywilizacji wyprzedził rozwój emocjonalny człowieka. Bez wirusa nie unosiliśmy często rzeczywistości. Teraz podobno już fala samobójstw jest na mocnym wzroście. Ludzie nie przechodzą fali strachu, niejasnych informacji, sprzecznych komunikatów, złowieszczych przepowiedni. Boimy się, nie dźwigamy ciężaru, a i tak byliśmy już dość słabi - stawia smutną diagnozę Ewa.


Przy okazji dyskusji o tym ważnym temacie Minge przyznała, że jej firma nie produkuje już darmowych maseczek dla szpitali, bo musi walczyć o przetrwanie na rynku. Mimo trudnej sytuacji nie odmówiła jednak pomocy jednej z placówek, która zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym właśnie w zakresie zdrowia psychicznego.


Nie szyjemy już darmowych maseczek, bo próbujemy utrzymać firmę. Jednak nie potrafiłam odmówić szpitalowi psychiatrycznemu w Ciborzu obok mojego miasta. Szanuję ich pracę i wiem, że obecnie wszyscy myślą, że to enta linia frontu, a tu za chwilę zacznie się kolejny etap walki o życie. Mało będzie się o tym mówiło, bo to mało modny problem i raczej uprawiany w podziemiu. A ludzie sięgną po alkohol, inne używki, uspokajacze w postaci benzodiazepin, które lekarze przypisują jak aspirynę, a są cichym mordercą - wieszczy Ewa.


Na koniec projektantka przyznała, że jej fundacja chce się mocniej zaangażować w sprawę, a okazywanie słabości wcale nie jest niczym złym.


Będzie jeszcze pokłosie tego piekła i warto głośno mówić o tym, aby ten, kogo dusza płonie wiedział, że to żaden wstyd tylko choroba śmiertelna. Pojechałam osobiście, bo rozpatruję rozszerzenie działań naszej fundacji o ten teren. Z głowy i duszy wychodzi bowiem każda choroba. Szpital potrzebuje dużo więcej niż te maseczki, a warto im pomóc - podkreśliła.


Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.


Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

bCxbmXgD
bCxbmXgJ
bCxbmXhe
KOMENTARZE
(106)
Megan
miesiąc temu
Ma rację, ja sama już jestem w kiepskiej formie
Otz
miesiąc temu
Branża celebrycka w złej kondycji psychicznej- zamykają im teatrzyki i kina. Janda włosy z głowy wyrywa , Karolak na bruku
Mats
miesiąc temu
Trzeba się zabrać do uczciwej pracy a nie gwiazdorzyć na ściankach. Celebryci to fach zbędny. Mogą się przekwalifikować
bCxbmXhf
gość
miesiąc temu
Co mieli powiedzieć ludzie w czasie wojen?
Prawda
miesiąc temu
Piękny gest miała kobieta, że szyła za darmo maseczki dla szpitali. Teraz czas wracać do normalności i dbać o własny interes, nie tylko własny, bo napewno zatrudnia masę ludzi, którzy chcą za swoją pracę być opłacani. Brawo Ewa. Polski rząd powinien się że wstydu spalić, że nie jest w stanie zapewnić. Odzieży ochronnej dla szpitali, DPS ów i innych placówek medycznych. Hańba ! Hańbą jest też to że personel szpitali a zwłaszcza tych DPS ów jest pozostawiony sam sobie , pracując bez przerwy,nie może wrócic do domów. Hańbą jest to w jakim stresie pracują Ci ludzie. Hańba! Hańbą też jest urządzanie wyborów w samym szczycie epidemii, narażanie ludzi!!! Hańba!! Długo by wymieniać te hańby.
Najnowsze komentarze (106)
jaś
miesiąc temu
Epidemie przetrwają silni psychicznie
Vicky
miesiąc temu
Ewa Pasztet. Tyle na temat.
ewelawka
miesiąc temu
lubię ludzi nie byle jakich , ma swój styl do życia i gdyby patrzyła na takich co tylko oceniają nie było by mosdy ani muzeów kin itp. tylko szaro buro i ponuro
ola
miesiąc temu
Zlitujcie sie i nie pokazujcie już tej naszej Donatelli--Adwokata medialnego, która pod kazdym tekstem narzuca nam na oczy 5-6 swoich zdjęć !!! My mamy dosyć pani wizerunku !!! Czy możemy prosic o dyspensę ????/ Dziekujemy !!!
J34
miesiąc temu
Ty nadmuchana kobito, ty się nie martw o zdrowie psychiczne Polaków, ty się martw o swój stan psychiczny, dzięki kosmicznemu wyglądowi
ddd
miesiąc temu
Znowu pierdolamento i zawsze tych bogatych !
gosc
miesiąc temu
zastanawiam się po co zamazywać twarze tym kobietom skoro na pierwszym zdjeciu zostały już pokazane. ogarnij sie pudlu
mbk
miesiąc temu
Co za szumowiny żałosne zrobiła sobie darmową reklamę a teraz psychika siada.Do kamieniołomów pracować w dupach się przewala od debilizmu.
bCxbmXgX
Emeryt
miesiąc temu
Uczmy się patriotyzmu od Chińczyków, u których kupujemy proste wyroby za dziesiątki milionów dolarów i ratujemy ich gospodarkę.
Ruda
miesiąc temu
Ta kobieta wyglada jak manekin. Straszne.
Emeryt
miesiąc temu
Rząd Polski kieruje dziesiątki milionów dolarów na zakup towarów i ratowanie zakładów w Chinach a Polskie zakłady, które produkowały produkty higieniczne za darmo teraz upadają.
jamcyk
miesiąc temu
Wszedłem na tę stronę tylko po to żeby zobaczyć jak to dziwadło teraz wygląda. Jest coraz gorzej. Smutno mi że ludziom tak się coś w głowach przestawia i chcą poprawiać naturę.
usuną
miesiąc temu
nic tylko lans nawet na ludzkiej chorobie... a teraz jeszcze chce pomocy
Buba1955
miesiąc temu
GLUPCEM TRZEBA BYC, ZEBY KOGOS RATOWAC ZA DARMO W POLSCE !! A 220 MILIONOW DROWANYCH RYDZYKOWI PRZEZ KACZYNSKIEGO ? A 2 MILIARDY ZLOTYCH DAROWANYCH NA TVP PRZEZ KACYNSKIEGO ?? GDZIE JEST PANSTWO ?? NIECH RZAD SZYJE MASECZKI … ALBO RATUJE CHORE DZIECI, OD KTORYCH TELEFO W DOMU SIE URYWA !!
...
Następna strona
bCxbmXhz