Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Ewa Minge ostro o zarabiających na koronawirusie: "Moralnie średnio jest WYKORZYSTYWAĆ EPIDEMIĘ"

160
Podziel się

Projektantka opowiedziała się przeciwko "podkręcaniu stojącej sprzedaży" patentem "kupcie, to dam trochę na wirusa".

Ewa Minge ostro o zarabiających na koronawirusie: "Moralnie średnio jest WYKORZYSTYWAĆ EPIDEMIĘ"
Ewa Minge (pudelek, pudelek.pl)
bDfLDbkl

Pandemia koronawirusa od kilku tygodni zdominowała medialną debatę w Polsce. Niespodziewany atak wirusa, z którym mierzymy się w naszym kraju od marca, nie pozostał też bez wpływu dla sektora prywatnego. Z powodu epidemii wielu przedsiębiorców boi się bankructwa, a niektóre firmy już rozpoczęły proces zwalniania pracowników, którym mogą nie być w stanie zapłacić wynagrodzenia.

Mimo tak trudnej sytuacji nie brakuje też osób, które postanowiły zaoferować szpitalom zakaźnym pomoc w tym trudnym okresie. Do tego grona należy projektantka Ewa Minge, która niedawno zapowiedziała, że jej zakład pozyskał odpowiednie materiały do szycia maseczek i będzie je dostarczać za darmo potrzebującym placówkom.

bDfLDbkn

Ewa oczywiście dotrzymała słowa i właśnie pochwaliła się na Instagramie, że kolejne kilka tysięcy maseczek opuściło jej pracownię. Na tę okazję opublikowała też pamiątkowe zdjęcia z akcji ich przekazania i pozwoliła sobie na kilka słów komentarza.

Kolejne kilka tysięcy dzisiaj opuściło dzisiaj naszą wzorcownię. I proszę bez uwag, że się przytulamy do zdjęcia i że coś tam, coś tam nie tak... Wszystko jest ok, dzięki ludziom dobrej woli, dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu tych, którzy mają wielkie serca mamy regularnie dezynfekowany cały zakład, mamy środki higieny personalne i mamy świadomość, że ta chwila szczęścia w nieszczęściu, kiedy kolejny transport może wyruszyć, jest wytłumaczeniem naszego uśmiechu - zaczęła Ewa.

W dalszej części wpisu projektantka postanowiła poruszyć temat osób, które próbują zarabiać na pandemii koronawirusa. Chodzi jej oczywiście o przedsiębiorców, którzy pod pretekstem "przekazania kilku procent całej kwoty na szpitale" próbują mocniej reklamować swoje usługi. Zdaniem Ewy takie zagranie jest, delikatnie mówiąc, niemoralne.

Tak normalnie poza czasem akcji, która trwa nieprzerwanie od tygodnia, jest strach, jest niepewność. U mnie o ludzi, o pieniądze na ich wypłaty, bo mój sektor ma obrót zerowy. A maski rozdaję darmo. Nie wpadamy jednak na pomysł zalewania was reklamami i ofertami: "kupcie, a z tych zakupów parę procent rzucimy dla szpitali". (...) Matko kochana, kopię teraz pod sobą grobowiec, ale jak umrzeć to z honorem. Moralnie bowiem średnio jest wykorzystywać epidemię i podkręcać stojącą sprzedaż patentem "kupcie, to dam trochę na wirusa". Wybaczę jeszcze tym, którzy to "trochę" mają w przyzwoitym wymiarze. Będę szanować tych, którzy przeznaczą całość zysku, a wielbić darczyńców, tych co zwyczajnie dają, co mają - czytamy.

bDfLDbkt

Zgadzacie się z nią?

bDfLDbku
bDfLDbkv
bDfLDbkO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(160)
Ewuszka
7 miesięcy temu
Bardzo mądra kobieta , w wielu tematach można przytoczyć Jej wypowiedzi jako wzór
gość
7 miesięcy temu
I dzięki temu, ja będę kupować rzeczy Pani Minge! Bo dobro wraca!
Helou
7 miesięcy temu
Tylko w Polsce takie cyrki, sprzedają maseczki i do kompletu opaseczki..tragedia ludzi spotyka, a sępy tylko kombinują jak zarobić.
bDfLDbkP
Kmgw
7 miesięcy temu
A na warszawskim Bródnie miejscowe krawcowe dostały od szpitala bródnowskiego odpowiedni materiał i szyją za darmo. Panie, które na co dzień prowadzą malutkie zakłady krawieckie. Wielki szacunek dla nich i dla pani Minge. Co jeszcze, pani Minge bardzo ładnie po polsku pisze
Zuza
7 miesięcy temu
Pudelek usuwa komentarze, więc napiszę po raz drugi P. ŚLOTAŁA PROSZE BRAĆ PRZYKLAD, A NIE ZARABIAC NA TRAGEDII
Najnowsze komentarze (160)
Można ?
7 miesięcy temu
Co na to Pani Ślotała i jej maseczki za 59 zł / 1 szt dla os. dorosłej i 49 zł/1 szt dla dziecka ? Pani Ewo - BRAWO !
wandak
7 miesięcy temu
Szacunek Pani Ewo ...
Ricky
7 miesięcy temu
Znajomy też żeruje na wirusie. Wczoraj płyn do dezynfekcji 15 zł dzisiaj 50 zł. Nie kupię,ale zapamiętam.
gostek
7 miesięcy temu
robi dobrą pożyteczna robotę
oto
7 miesięcy temu
maseczka wzór Minge zaraz fabrykę otworzy
Carrefour
7 miesięcy temu
Przykładem cwaniara, która chce się dorobić na epidemi, jest niejaką SLOTALA, która znana jest tylko z wybryków dubajskich
qqrq
7 miesięcy temu
ale jednak trochę lansu
olo
7 miesięcy temu
proszę przeanalizować historię świata i występujące w jego dziejach kataklizmy - to tak wygląda , że jedni bankrutują a inni w tym czasie budują fortuny tak jest to skonstruowane , trudno oceniać w kategorii dobro - zło
bDfLDbkH
waldek
7 miesięcy temu
nigdy tej pani nie lubiłem ale szacunek za podejście to tej tragedii reszta tych niby celebrytów to dno dna !
jan 23
7 miesięcy temu
no i wyszło, szanowna pani E.W. jak próbowała straszyć kilka dni temu personel hospicjum w Z. Górze. "Mam kontakty i zadzwonię do ministra" chciała bez kolejki wcisnąć znajomka i jeszcze ubliżała personelowi lekarzowi i pielęgniarką. Wstyd całe szczecie, że rozmowy są nagrywane to możne pani E.W. szybko sobie przypomni o fakcie i przeprosi.
obserwator
7 miesięcy temu
a może kiedyś Korona z tego Wirusa spadnie
jasiek
7 miesięcy temu
człowiek prywatny nie może ale partie wykorzystują aż obrzydzenie bierze, spółki państwowe zaraz dostaną miliony na premie i nagrody. Niech zaczną od góry. Ziobro pitoli o cenach ale w aptekach maseczki po 10 zł za sztukę.
NADZIEJA
7 miesięcy temu
Świat się zmieni po pandemi ....Ludzie przejrzą na oczy ....Oby Wybrali dobrą drogę ....i docenili rzeczy wartościowe w życiu ...a nie pusty nadmuchany świat celebrytów samouwielbienia w obliczu tragedi wtedy pokazujemy prawdziwe oblicze....😉
☺☺😉
7 miesięcy temu
Pani i pani pracownicy są niesamowici dobrze i trzeba otaczać się dobrymi ludzmi bo w koło dużo zła bądz pseudo dobra wszystkiego dobrego 😘DOBRO WRóCI DO WAS Tak trzymać
...
Następna strona
bDfLDblj