Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Greta Thunberg narzeka na zatłoczone pociągi. Niemieckie koleje odpowiadają i zarzucają jej KŁAMSTWO

364
Podziel się

"Byłoby milej, gdybyś wspomniała o przyjaznym i kompetentnym zespole, który zadbał o ciebie w trakcie podróży pierwszą klasą". Jak można było się spodziewać, 16-letnia aktywistka postanowiła odpowiedzieć.

Greta Thunberg narzeka na zatłoczone pociągi. Niemieckie koleje odpowiadają i zarzucają jej KŁAMSTWO
(Twitter)
bCNIpBPF

Greta Thunberg dała się poznać dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy dotyczące ocieplenia klimatu oraz tego, że przepłynęła Atlantyk na pokładzie jachtu wyposażonego w panele słoneczne. Co więcej, nastolatka ma na swoim koncie kilka kontrowersyjnych wypowiedzi, które u większości wzbudzają dość skrajne emocje.

bCNIpBPH

Ostatnio Greta zamieściła za pośrednictwem Twittera zdjęcie, na którym widzimy ją siedzącą na podłodze pociągu. Fotografię opatrzyła podpisem, dającym do zrozumienia, że wyprawa nie należała do najprzyjemniejszych:

Podróżowanie zatłoczonymi pociągami przez Niemcy. I wreszcie jestem w drodze do domu! - czytamy.

Okazuje się, że według niektórych 16-latka nieco nagięła rzeczywistość. Na wpis aktywistki zareagowały niemieckie koleje, które przypomniały jej, że miała zapewnione miejsce w pierwszej klasie:

Droga Greto, dziękujemy za wsparcie w walce ze zmianami klimatu. Cieszymy się, że podróżowałaś razem z nami w sobotę, korzystając w stu procentach z energii elektrycznej. Byłoby jeszcze przyjemniej, gdybyś wspomniała o przyjaznym i kompetentnym zespole, który zadbał o ciebie w trakcie podróży pierwszą klasą - zwróciło jej uwagę przedsiębiorstwo kolejowe Deutsche Bahn.

bCNIpBPN

Nie trzeba było długo czekać, by przeciwnicy Thunberg zaczęli zarzucać jej manipulację. Pod napływem negatywnych komentarzy Szwedka zdecydowała się odpowiedzieć:

Nasz pociąg z Bazylei został wyłączony z ruchu. Usiedliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach. Po Getyndze dostałam miejsce. To oczywiście nie jest problem i nigdy nie powiedziałam, że jest - tłumaczyła, przy okazji chwaląc niemieckie koleje:

Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza, że popyt na podróżowanie pociągami jest wysoki!

Słowa 16-latki potwierdziła podróżująca z nią dziennikarka:

bCNIpBPO

Jechałam pociągiem z Bazylei, który został wyłączony z ruchu w Offenburgu. Stamtąd najpierw pojechaliśmy pociągiem do Frankfurtu, a następnie kolejnym do Hamburga. W pierwszym pociągu zarówno Greta Thunberg, jak i ja usiadłyśmy na podłodze. Kilka innych osób siedziało w tym samym korytarzu. W drugim pociągu było też dużo ludzi i wiele osób stało na korytarzach lub siedziało na podłodze - wytłumaczyła Alexandra Urisman Otto.

Myślicie, że następnym razem postąpi wbrew swoim przekonaniom i zdecyduje się na wygodniejszy lot samolotem?

bCNIpBPP
bCNIpBQi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(364)
Ty g
8 miesięcy temu
Marionetka współczesnego świata. Twór ideologiczny
gość
8 miesięcy temu
Niech to dziecko wraca do szkoły, a nie szlaja się po świecie za pieniądze dziwnych organizacji
szkoda słów
8 miesięcy temu
Niech wpadnie do Bangladeszu albo Nigerii powalczyć o prawa rówieśników, to jej wybiją z głowy pierdoły
bCNIpBQj
love
8 miesięcy temu
Niechęć do Grety to tylko i wyłącznie wina jej rodziców. Z pełną premedytacją wypchnęli ją przed szereg, bo wiedzieli, że trudniej będzie atakować chorą dziewczynkę niż np. osobę dorosłą prezentującą ich ideologię. Tylko o to chodziło. Greta nie wzięła się z powietrza. Proponuję trochę pooczytać skąd się wzięła, kto ją finansuje. Relacje mediów wyglądają tak jakby to dziecko samo podróżowało po świecie, było zapraszane na wszystkie te oficjalne zloty, jakby samo popłynęło łodzią za miliony dolarów do USA. Na każdym kroku ktoś za tym dzieckiem podąża, ktoś ją stawia na świecznik, ktoś steruje tym gdzie jest, co mówi i kogo odwiedza. Ja nie winię tych, którzy ją krytykują (a propos Morgan NIE nazwał jej idiotką) za wszystko co ją spotyka winię jej rodziców i osoby z jej otoczenia. To oni powinni się wstydzić. W zasadzie w krajach tak postępowych jak Szwecja uznałbym to za "child abuse". To dziecko powinno byc w szkole. Skoro temat jest tak ważki (a jest) to dlaczego słyszymy o nim tylko z mediów, tylko z ust celebrytów. Gdzie są ci naukowcy reprezentujący konsensus? (demokratyczna większość w świecie nauki? - dobre sobie). Domagam się publicznej debaty np. piętnastki naukowców reprezentujących jeden pogląd, i piętnastu reprezentujących drugi pogląd. Niech się zmierzą. Niech przedstawią nawzajem krytykę własnych poglądów, analizę własnych badań, zaprezentują wyniki i sposób ich pozyskania. I wszystko na wizji - LIVE. Myslę, że taki program miałby wielomilionową publiczność. Zamiast rzeczowych dyskusji - mamy małe dziewczynki czytające z kartki o końcu świata. Żebyśmy się dobrze zrozumieli jestem za wszelkimi akcjami prowadzącymi do polepszenia stanu naszej planety, ale nie chcę aby robiono to za pomocą tłoczenia wątpliwych idei, pół prawd lub zwykłych kłamstw. Mam wrażenie, że przegrywająca ostatnio wszędzie na świecie jedna opcja polityczna jest w takiej panice i w takim amoku, że chwyta się przysłowiowej brzytwy. Według nich cel uświęca środki - jestem przeciwnego zdania - tylko prawda nas wyzwoli. Sami z resztą strzelają sobie od kilku lat w stopę, non stop antagonizując wobec siebie coraz bardziej odporne na bajki społeczeństwa.
Gosc
8 miesięcy temu
A po co Ci Greto tyle bagaży. 1 para majtek jest bardziej przyjazna dla środowiska
Najnowsze komentarze (364)
Anna
7 miesięcy temu
Wielka aktywistka niech jedzie lub idzie ,jak jej wygodnie do Afryki czy Azji i zawalczy z moznymi tego swiata o to aby dzieci I dorosli mogli choc raz dziennie zjesc do syta lub miec w tzw zasiegu reki wode
ellk
8 miesięcy temu
A myślałem, że pojechała tam rowerem, byłoby bardziej ekologicznie
Netto
8 miesięcy temu
Jeśli jest aktywista to wydaje mi się że jednak nie powinna narzekać. To jest bardziej ekologiczne jak jedzie przepełniony pociąg. Miej zanieczyszczeń . Tak musiałyby 2 Jechać
Cynick
8 miesięcy temu
Hał der ju!!!!
Ali
8 miesięcy temu
Już zaczyna mata żyć i kłamać. Taka rola kukielki.
NIK
8 miesięcy temu
Dziwna jest przerażająca
MWM
8 miesięcy temu
Śledzę Grete na FB i ona się cieszyła, ze są przepełnione i ze tyle osób wybiera pociąg. Ktoś poprzekręcał jej wpis
Oni
8 miesięcy temu
Czas zejść na ziemię młoda panno. Czas na terapię, gdyż te oczy nie mogą kłamać w temacie schorzenia.
bCNIpBQb
Clic
8 miesięcy temu
Że niby co, wyrzucić z pociągu innych, niegodnych jazdy koleją, zeby było miejsce dla Jaśnie Pani. Pociagi tylko dla "lepszych" ludzi? Czasem nie rozumiem tego dziecka. Czy ona nie powinna być w szkole i jak inne Szwedzkie dzieci i uczyć się matematyki.
Gosc
8 miesięcy temu
Z niej będzie kiedyś niezła zolza. Juz po wyrazie twarzy widać. Współczuję przyszłemu mężowi
dziama
8 miesięcy temu
ona jest dziwna😬nie wszystko co mowi mnie przekonuje!!
Vvvhhj
8 miesięcy temu
Przecież nie napisała że jej było źle w tej podróży
M.G.
8 miesięcy temu
Zakrawa o fanatyzm.... duzo nienawisci czuje
Jlija
8 miesięcy temu
Gdzie to dziecko ma rodziców? Czy chodzi do szkoły?
...
Następna strona
bCNIpBQD