Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Gwiazda Romana Polańskiego ZDEWASTOWANA! Reżyser odwołał spotkanie ze studentami łódzkiej filmówki

215
Podziel się:

Studenckie protesty skutecznie zniechęciły słynnego Polaka do spotkania z młodymi adeptami sztuki filmowej.

Gwiazda Romana Polańskiego ZDEWASTOWANA! Reżyser odwołał spotkanie ze studentami łódzkiej filmówki
(fot. East News)

Spotkanie z Romanem Polańskim, który przyjechał do Łodzi, aby odebrać Złotego Glana dla twórców niepokornych na 24. Forum Kina Europejskiego oraz zaprezentować swój najnowszy film, miało być głównym gwoździem festiwalowego programu. Szybko okazało się jednak, że twórca takich klasyków jak chociażby Dziecko Rosemary czy Wenus Futrze bardziej kojarzy się młodym studentom z oskarżeniami o gwałt, a nie z klasyką kina. Część uczniów postanowiła więc oprotestować wizytę światowej sławy Polaka.

"Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie. Jednocześnie uważamy, że powaga tych oskarżeń oraz ich liczba sprawiają, że spotkanie z panem Polańskim na terenie Szkoły byłoby lekceważące wobec wszystkich osób, które doświadczyły przemocowych zachowań seksualnych. Takie osoby są również wśród nas, są częścią społeczności naszej szkoły" - pisali w petycji oburzeni studenci.

Do spotkania ostatecznie nie doszło. Polański zrezygnował z rozmowy z uczniami. Osobiście odebrał jednak nagrodę dla "niepokornego twórcy".

"Dziękuję, ale czy ja w ogóle na to zasługuję? Mam nadzieję, że mój ostatni film wywrze na was wrażenie" - zapowiedział seans Oficera i szpiega.

Zbuntowani studenci nie poprzestali jednak wyłącznie na podziękowaniu za rozmowę z Polańskim. Nieznajomi sprawcy postanowili również zdewastować gwiazdę reżysera na ulicy Piotrkowskiej. Została ona oblana czerwoną cieczą, a następnie* przekreślona za pomocą sprayu* o tej samej barwie.

Myślicie, że 85-latek zechce jeszcze kiedyś powrócić do najsłynniejszej polskiej szkoły filmowej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(215)
bcvbcbc
3 lata temu
Osoby takie jak on powinny przestać być wielbione bo uważają się za nietykalne
Owksjdkw
3 lata temu
Odwołał, bo go studenci nie chcieli gościć.
non
3 lata temu
artystom NIE wolno wiecej!
Kobieta
3 lata temu
Brawo studenci!!!
Gość
3 lata temu
Chwała młodym za mądrość. Pedofilom mówimy PRECZ!
Najnowsze komentarze (215)
Monika
3 lata temu
generalnie bardzo mi się nie podoba ton tego artykułu - wstyd redakcji!! Zachowanie studentów było w punkt słuszne!! i nie zgadzam się na taką retorykę, która sugeruje, że to studenci nie doceniają "twórcy takich klasyków jak chociażby Dziecko Rosemary czy Wenus Futrze" i że to niby źle iż "bardziej kojarzy się młodym studentom z oskarżeniami o gwałt, a nie z klasyką kina". Określanie osoby, która PRZYZNAŁA się do "seksu z 13 latką" - czyli w polskim prawie do pedofilii jako "światowej sławy Polaka" uważam za bezczelne!!
113
3 lata temu
Co za ciemnota po prostu hańba co ci ludzie maja w głowach nic kto napuszcza tych pustych ludzi co za durne komentarze z tego człowieka Polska powinna być dumna i Polacy powinni odróżnić kłamstwa biznesy i po pierwsze nie wtrącać się w prywatne życie to mądry wybitny człowiek z osiągami .
kolo
3 lata temu
zbiegły gwałciciel ścigany listem gończym nie może być wielbiony i poważany nie może być autorytetem dla młodzieży nawet jak ma wspaniałe osiągnięcia w pracy zawodowej, znany reżyser ale i znany pedofil ścigany listem gończym
Fakt
3 lata temu
Już dajcie dziadkowi spokój. W tamtych czasach te młode dziewczynki pchały się na salony, nosiły makijaż dorosłej kobiety i uwielbiały być tzw. groupies. Przykład LORI MADDOX. I wszystko jasne.
Moris
3 lata temu
A gdzie te gwiazdy ,ktor.em po 40 latach przypomniały sobie że były molestowane,brak kasy trzeba kogoś zgnoić .Typowe dla perfidnych wyłudzaczy no i czas żeby zaistnieć e mediach
kocik
3 lata temu
13 latkę którą zgwałcił Polański trudno było pomylić z kobietą , dziecko było drobnej budowy ciała, nie nosiła jeszcze biustonosza bo nie musiała i tylko pedofila rajcuje takie dziecko, piszesz że dziewczynki leza do łóżek starym panom ta akurat nie lazła i płakała po seksie, a że mu przebaczyła bo ma już dość ponad 40 letniej nagonki medialnej koło tej sprawy a Polański jest bezpieczny i spokojnie żyje w krajach skąd go nie odeślą do USA
ONA inna
3 lata temu
A w kościele dużo takich i co też protestuje jakiś studencina? Nie. Polański zły pedofil ksiądz cacy pedofil, ot mądrość narodowa!!!
ONA inna
3 lata temu
Ja cały czas czytam o tym gwałcie i gwałcie, a ta dziewczyna w ogóle wiele lat temu mu przebaczyła i nie ma pretensji..ile można na ten sam temat gadać? A swoja drogą jak nazwać małe spryciulki umawiające się ze starczymi panami na sesje zdjęciowe? To co zrobił nie jest chwalebne ale w dzisiejszych czasach jak Ci rodzice wychowują dziewczynki że lezą do łóżek starszym panom? Niektóre to już a wieku 13-14 lat potrafią się zachowywać jak dorosłe kobiety i bardzo dobrze wiedza co im się opłaca. A potem krzyk , bo młoda zgwałcona...To też nie jest jednoznaczne w jego przypadku.
Basia
3 lata temu
Zwykły pedofil ,który żyje sobie w dostatku ,w ciszy i spokoju. Brawo studenci !!! Nie chcemy zboczeńców
Zyx
3 lata temu
To jest GWAŁCICIEL!! to na co zasługuje to kara, potępienie i społeczny ostracyzm! http://www.thesmokinggun.com/documents/crime/roman-polanski-fugitive-director - Tu znajduje się zeznanie 13letniej dziewczynki, którą zgwałcił analnie, bo nie była na pigułkach antykoncepcyjnych! Przedtem podał jej alkohol i pigułkę. To nie jest artysta ani człowiek godny. Cieszę się, że studenci wzięli sprawę w swoje ręce. Zboczeniec Polański nie powinien egzystować w przestrzeni publicznej.
Mareks
3 lata temu
Polskie sądy nie potrafiły udzielić zgody na ekstradycję tego pedofila ,dopiero światek artystyczny Francji wykluczył go .
marian
3 lata temu
może i filmy to wysokie sztuka, ale i tak facet ma nierówno pod sufiem skoro spał z 12-latka
kolo
3 lata temu
skoro miał szansę na obronę, zeznawał w sądzie miał najlepszych prawników bo go stać, wypłacił 13letniemu dziecku milionowe odszkodowanie i musiał uciekać przed więzieniem to dla mnie jest jasne ,,,że nie bez powodu do dziś jest ścigany listem gończym przez sąd USA, a to że ma wspaniałe wyniki w pracy niczego nie zmienia
Dodo123
3 lata temu
Wy naprawdę sądzicie że on kogoś zgwałcił? Taki człowiek bogaty i ogólnie z taką karierą nie musi nikogo gwałcić, kobiety stały w kolejce żeby się z nim przespać,a po tem co sprytniejsza chciała wymusić kase!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie