Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|
aktualizacja

Gwiazdy TVP Info dorabiały sobie w Polskim Radiu. Zarobki Michała Rachonia i Magdaleny Ogórek zwalają z nóg

67
Podziel się:

Chociaż Magdalena Ogórek czy Michał Rachoń mogli liczyć na sowite wynagrodzenia w Telewizji Polskiej, to nic nie stało na przeszkodzie na dorobieniu sobie "kilku groszy" w Polskim Radiu. Ujawniono, ile wpływało na ich konta.

Gwiazdy TVP Info dorabiały sobie w Polskim Radiu. Zarobki Michała Rachonia i Magdaleny Ogórek zwalają z nóg
Gwiazdy TVP Info dorabiały sobie w Polskim Radiu (AKPA)

Porządki nowego rządu w mediach publicznych wciąż odbijają sie wielkim echem. W sieci nie milkną również wątki zarobków byłych już pracowników TVP. Sporo gwiazd "starego TVP Info" dorabiała sobie dodatkowo w Polskim Radiu, gdzie inkasowali bajońskie sumy.

Gwiazdy TVP Info wzbobgaciły się Polskim Radiu

Przez lata na antenie Radia Opole udzielali się Magdalena Ogórek, Michał Rachoń czy Piotr Cywiński. Jak ustalił Onet, najkorzystniej na tej współpracy wyszła Ogórek, która za prowadzenie dwóch programów: "Suma tygodnia" oraz "Zagrabione" wzbogaciła się o 160 tys. zł brutto. To jednak niejedyna rozgłośnia, w której udzielała się była gwiazda TVP.

Magdalena Ogórek ma na swoim koncie również współpracę z Polskim Radiem Pomorza i Kujaw, gdzie prowadziła "Rozmowę Dnia". Według ustaleń Onetu, tylko w ub.r. dostała za to 21,7 tys. W latach 2018-2020 Ogórek miała także swoją audycję w Radiu Szczecin, za którą zgarnęła łącznie 54 tys. zł.

Tyle Michał Rachoń dorobił sobie "po pracy"

Onet ustalił, że również Michał Rachoń z TVP Info może pochwalić się imponującymi sumami, które udało mu się dorobić w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia. Publicysta w radiu Opole za dwa lata swojej działalności zainkasował 96 tys. zł. Rachoń może pochwalić się także współpracą z Polskim Radio 24, gdzie przez rok zgarnął 76 tys. zł. Spore wynagrodzenie zapewniało mu również Radio Rzeszów, gdzie udzielał się wraz z Piotrem Semką. Jak donoszą media, panowie za każdy odcinek mieli zgarniać 3 tysiące złotych.

Na współpracy z Radiem Rzeszów dobrze wyszedł również Adrian Klarenbach, który przez lata prowadził serwisy informacyjne w TVP, a na antenie Radia Rzeszów prowadził cotygodniową audycję "Pro publico bono". Według Onetu dziennikarz za program z udziałem polityków z Podkarpacia, który prowadził przez ostatnie 12 miesięcy, zainkasował łącznie 109,5 tys. zł. Co ciekawe, umowę z rozgłośnią została zawarta z jednoosobową działalnością gospodarczą, która należy do jego córki. Ta ma pełnić funkcję jego agenta.

Na każdą moją aktywność poza TVP zgodę wyrazić musiał impresariat telewizji publicznej, który od każdej takiej umowy pobierał swoją prowizję — tłumaczył dziennikarz w rozmowie z Onetem.

Spodziewaliście się takich stawek?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(67)
Aaaa
4 miesiące temu
A czy ktoś już się przyjrzał fundacji, którą założyła pare lat temu pani Ogórek? Chętnie poczytam....
Elle
4 miesiące temu
Ale zapłacić 10 tys było ciężko, na tyle, że aż Andrzej zwany prezydentem musial ułaskawić....
Fruzia
4 miesiące temu
Ach te torebki Ogórkowej
Papuga
4 miesiące temu
Wyłudzone środki do zwrotu, a jak ukryją i przepiszą nieruchomości, to po prostu więzienie a potem i tak komornik do końca życia…
Lusia
4 miesiące temu
Jak to dobrze , że nie muszę ich już oglądać.Wyjątkowo bezczelni .Można nie lubić opozycji , ale nabijać się np. z czyjegoś wyglądu - Rudy .A wasz prezes to dzisiaj nałożył dwa dobre buty?I te pieniądze za obrażanie opozycji , niektórzy wyciągnęli 300 tysięcy za szkalowanie.To się w głowie nie mieści.
Najnowsze komentarze (67)
pol
3 miesiące temu
widać o co tak naprawdę tym ludziom chodziło tylko o kasę i nic więcej
boss
4 miesiące temu
A ile będą zarabiać nowe gwiazdy TVP ja Orłoś , TEDLA ? O tym Pudelek już nie wspomina
Iza
4 miesiące temu
Boże…
aaaa
4 miesiące temu
ja teraz myślę ze te gwiazdy obecne to po 500 zł będą pracować..no a myszka agresorka to tak ostro pracuje jako poseł zgarnia nascie tysięcy i wjakies komisji kolejne 14 tys...i to jest sprawiedliośc
Janek
4 miesiące temu
Zapytajcie się lisa ile zarabiał za rządów Tuska w TVP
słuchaczka
4 miesiące temu
Powinno się wprowadzić sąd etyczny dla dziennikarzy, który pozbawiał by prawa wykonywania zawodu za "kłamanie, manipulowanie" itp. Bez względu na to gdzie pracują, której partii politycznej sprzyjają. Może wtedy dziennikarze dwa razy pomyśleli by przed łganiem w mediach...
Zocha
4 miesiące temu
Teraz macie prowadzących za najniższe wynagrodzenie, i to prawdę całą dobę- nie dajcie się napuszczać
wwwww
4 miesiące temu
zwykli zł0dzieje jak wszyscy pisowcy
Gość
4 miesiące temu
Kochani brakuje was, to już nie to, nie ma co oglądać ?
Andy
4 miesiące temu
Gdyby nie Leszek Miller to guzik by zarobila
KOMIN
4 miesiące temu
Pracuje się za wynagrodzeniem. ALE NIE AŻ TAK OLBRZYMIE!!!!!!
MojNick
4 miesiące temu
U Was w redakcji ciężko z matematyką czy macie swoich pracowników na śmieciówkach. 96 tysięcy w 24 miesiące to wychodzi 4 tysiące na miesiąc. U mnie chłopakom na magazynie więcej płacimy w mieście niespełna 200 tysięcznym. No faktycznie się napaśli 😂
Jasia
4 miesiące temu
Mnie zwalała z nóg wypłata za czasów Tuska gdy Lis ,Orłoś dostawali miliony
Gość
4 miesiące temu
Pazerność z ojczyzną na ustach. Całkowity brak zasad.
...
Następna strona