Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Harvey Weinstein twierdzi, że kobiety powinny mu... DZIĘKOWAĆ: "Zrobiłem o nich więcej filmów niż inni producenci"

68
Podziel się

Oskarżony o molestowanie ponad 80 kobiet potentat medialny postanowił przypomnieć, ile dobrego zrobił dla światowego kina. Ciekawa linia obrony?

Harvey Weinstein twierdzi, że kobiety powinny mu... DZIĘKOWAĆ: "Zrobiłem o nich więcej filmów niż inni producenci"
(fot. Getty)
bDIKSFdx

Harveya Weinsteina zapewne nie trzeba już nikomu przedstawiać. Mężczyzna zapisał się na kartach historii popkultury jako naczelny oprawca seksualny Hollywood, którego przypadek posłużył za katalizator do rozpoczęcia ruchu** #metoo. Wśród oskarżycielek potężnego producenta filmowego znalazły się między innymi takie sławy jak **Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Cate Blanchett i Lupita Nyong'o, mogłoby się więc wydawać, że wyrok jest niemalże przesądzony. Jednak Weinstein nadal dwoi się i troi, aby wykaraskać się od odpowiedzialności za zarzucane mu czyny.

W ciągu ostatnich dni do mediów dotarła wiadomość, że producent skutecznie kupił milczenie 30 kobiet za łączną kwotę 25 milionów dolarów. 67-latek zaczął także pojawiać się na przesłuchaniach z balkonikiem, mającym zapewne podkreślić jego rzekomo pogarszający się stan zdrowia. Bogacz zgodził się także na pierwszy od ponad roku wywiad, któremu udzielił dziennikarzom The Post. Każdy, kto oczekiwał od Harveya przyznania się do winy i postanowienia poprawy, musiał jednak obejść się smakiem. Weinstein postanowił w zamian pomarudzić o tym, jak to zapomniano o jego przełomowej pracy. Co ciekawe, oskarżany o przestępstwa na tle seksualnym Amerykanin stwierdził, że panie powinny być mu tak naprawdę wdzięczne, ponieważ zagospodarował dla nich miejsce w branży filmowej...

bDIKSFdz

"Czuję się, jakby o mnie zapomniano. (...) Zrobiłem więcej filmów wyreżyserowanych przez kobiety i o kobietach niż inni producenci i to było 30 lat temu. Nie mówię o dzisiejszych czasach, kiedy to jest modne. Zrobiłem to pierwszy! Byłem pionierem"! - wspomina wyraźnie rozgoryczony eksproducent. - "To wszystko zostało wypatroszone przez to, co się stało. Moja praca została zapomniana".

Autor artykułu kilkakrotnie podkreślał dość mizerny stan swojego rozmówcy.

bDIKSFdF

"Chcę, aby to miasto rozpoznało to, kim byłem, a nie to, kim się stałem" - dodał Weinstein, mając na sobie podczas wywiadu luźne dżinsy i czarny t-shirt, podczas gdy z jego zabandażowanego wenflonu rozwijała się tubka wypełniona krwią prowadząca do pojemnika zwisającego z jego balkonika. 67-latkowi bankructwo chyba jednak nie grozi, biorąc pod uwagę, że jego łóżko znajdowało się w elitarnym skrzydle szpitala wyposażanego w marmurowe łazienki, włoskie pościele i oryginalne dzieła sztuki - wszystko po to, aby pacjenci mogli czuć się jak w luksusowym hotelu i w spokoju delektować wodą z sokiem z ogórka.

Upadły gigant stwierdził, że wypomni też Gwyneth Paltrow - jednej z oskarżających go o nadużycie aktorek - że to w gruncie rzeczy jemu zawdzięcza ona swoją karierę.

"Gwyneth Paltrow w 2003 roku dostała 10 milionów dolarów za "Szkołę stewardes". Była najlepiej zarabiającą aktorką kina niezależnego. Dostała więcej niż wszyscy mężczyźni" - zaznaczył najwyraźniej dumny z siebie mężczyzna.

Jakby tego było mało, Harvey postanowił podkreślić też, jak wiele udało mu się zrobić dla społeczności LGBT. Jego zdaniem, to właśnie dzięki niemu świat zobaczył przełomowy film dokumentalny "Paris is Burning".

bDIKSFdG

"Rozumiałem celebracyjną naturę filmu i postanowiłem wykupić prawa do dystrybucji. Tak samo zrobiłem z filmem "Transamerica", za który Felicity Huffman otrzymała Oscara. (...) Byliśmy firmą, która zmagała się z prawdziwymi, ważnymi społecznie tematami" - podkreślał.

Zdaniem Weinsteina to właśnie "szlachetne" czyny jego przeszłości powinny być najlepszym dowodem na to, że wszystkie zarzucane mu wykroczenia, których konsekwentnie się wypiera, nie mają pokrycia w prawdzie.

"Stałem się człowiekiem sukcesu. Nie miałem żadnych pieniędzy, a wybudowałem imperium z Miramax i postanowiłem je oddać. (...) Jeżeli pamiętacie, kim byłem wtedy, możecie zechcieć zakwestionować to, co dzieje się dziś".

Myślicie, że wysoki sąd łyknie historię o biednym, niedocenionym Weinsteinie?

bDIKSFdH
bDIKSFdI
bDIKSFea
KOMENTARZE
(68)
Daniela
rok temu
A dlaczego zaden dziennikarz w Polsce nie zapyta co sadzi o tym wszystkim “narzeczona” Harveya czyli Weronika Rosati?
gosc
rok temu
typowa samcza postawa. nie przyznaje sie do winy.
Jam
rok temu
Felicity dostała nominacj, nie wygrala Oscara.
bDIKSFeb
pam
rok temu
skoro był wybór kariera przez łóżko albo wcale to mogły zbierać manele i wracać do domu a nie biadolić jakie są pokrzywdzone. Jest wiele utalentowanych dziewczyn - nie ta to inna.
olka
rok temu
Harvey ty potworze...zgnij w wiezieniu ...
Lala
rok temu
Dawały Du** za hajs a teraz wielce skrzywdzone
Dcd
rok temu
Większość tych znanych aktorek zrobiła karierę przez łóżko. To był ich wybór. Żal mi i współczuję kobietom utalentowanym, które mu odmówiły i przez to nie mogły spełnić swojego marzenia o aktorstwie... wielu wspaniałych artystów i ludzi nie poznamy bo zachowują się przyzwoicie i mają zasady moralne. Tych których widzimy i znamy w większości są bezwartosciowi.
Fff
rok temu
Medal zawsze ma dwie strony.
Gosc
rok temu
Weronika..... Ilu miała facetów.... Trudno zliczyć.
Wino
rok temu
Dziad
Wino
rok temu
Ale wygląd Żula tfuuuuuuuuuuuu
True
rok temu
Kobiety na rozmowy o pracę powinny przychodzić z włączonym dyktafonem.
Gosc
rok temu
Te panie a teraz aktorki zostawaly w pokojach w których chciały zostawać! Te które te pokoje opuściły aktorkami nie są ani sławne ani bogate i nikt o nich nie słyszał! Więc niech te wielkie i bogate aktorki które plawia się w luxusach zamilcza na zawsze!
bDIKSFdT
opinia
rok temu
Obrzydły ,zakłamany typ i manipulator.
...
Następna strona
bDIKSFev