Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Henry Tadeusz to niejedyny syn Colina Farrella. 20-letni James cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę

110
Podziel się:

Starszy syn Colina Farrella jest ubezwłasnowolniony. Wszystko przez poważną chorobę, która uniemożliwia mu samodzielne funkcjonowanie. Z czym zmaga się James, którego aktor doczekał się ze związku z Kim Bordenave?

Henry Tadeusz to niejedyny syn Colina Farrella. 20-letni James cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę
Syn Colina Farrella jest nieuleczalnie chory (East News, Instagram)

Kilkanaście lat temu Alicji Bachledzie-Curuś udało się to, o czym marzy niejedna próbująca podbić zagraniczny rynek aktorka. A mianowicie związać się z hollywoodzkim aktorem. O relacji góralki z Colinem Farrellem rozpisywały się swego czasu zarówno nasze rodzime jak i amerykańskie media. Choć miłość tych dwoje nie trwała długo, poniekąd po dziś dzień są ze sobą związani. Wszystko za sprawą owocu miłości w postaci syna Henry'ego Tadeusza. Nastolatek zrobił furorę, pojawiając się u boku znanego ojca na zeszłorocznych Oscarach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Alicja Bachleda-Curuś o synu: "Henry kocha Polskę, polskie jedzenie i polską mowę"

Starszy syn Colina Farrella jest nieuleczalnie chory

Henry to jednak niejedyna pociecha Colina Farrella. Irlandzki gwiazdor ma jeszcze jednego syna. W 2003 roku na świat przyszedł James. Matką 20-letniego dziś mężczyzny jest modelka Kim Bordenave, z którą aktor rozstał się chwilę po porodzie. Niestety pierworodny 47-latka jest nieuleczalnie chory. Cierpi bowiem na zespół Angelmana (AS), o czym Farrell poinformował w 2007 roku.

Na co choruje pierworodny Colina Farrella? James jest ubezwłasnowolniony

Jest to rzadka choroba genetyczna, która wpływa przede wszystkim na układ nerwowy. Niekiedy wiąże się z opóźnieniami rozwojowymi, niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami mowy oraz problemami z poruszaniem się. Jak podaje portal parenting.pl, choć czynniki wywołujące chorobę nie są na ten moment dobrze poznane, uważa się, że winny jest specyficzny gen matki.

Jest to jedna z nielicznych chorób, w przypadku których płeć rodzica, który przekazał gen, ma zasadnicze znaczenie dla diagnozy. Każdy przypadek zespołu Angelmana jest inny, a nasilenie objawów zależy od osoby. Choroba jest nieuleczalna - czytamy.

Osoby chorująca na zespół Angelmana charakteryzują się specyficznym wyglądem. Wyróżniają się wydatnym podbródkiem, głęboko osadzonymi oczami, szerokimi ustami i rozstawionymi zębami, płaskim tyłem głowy czy wystającym językiem. Niektórzy twierdzą, że przypadłość nadaje chorym wygląd radosnej kukiełki.

Chorzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. W zależności od stopnia upośledzenia przez całe życie potrzebują wsparcia i opieki innych. Dlatego też, gdy w 2021 roku James osiągnął pełnoletność, Farrell i Bordenave zdecydowali się go sądownie ubezwłasnowolnić.

Colin nigdy nie ukrywał, że opieka nad chorą pociechą jest olbrzymim wyzwaniem.

James nie mówi i ma problemy z podstawowymi czynnościami, które utrudniają mu dbanie o swoje zdrowie fizyczne i ogólne samopoczucie. Potrzebuje stałej opieki i pomocy w przygotowaniu posiłków, myciu się i ubieraniu - opisywał jakiś czas temu.

W innym z wywiadów stwierdził z kolei:

Walka o życie dziecka ze specjalnymi potrzebami jest tak zaciekła, że może rozerwać serce.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(110)
Gość
3 miesiące temu
Colinek jaki jest, taki jest, ale płaci na dzieci porządne alimenty, bez wymówek i zajmuje się jednak tymi synami
Gość
3 miesiące temu
U tego chłopca szczescie w nieszczesciu ze urodzil sie w bogatej rodzinie. Gdyby urodzil sie w biednym kraju i biednej rodzinie skonczylby jako warzywo w obskurnym osrodku dla chorych psychicznie ..
Ewa
3 miesiące temu
Dobry Tata a Henry cala matka, szkoda
Nik
3 miesiące temu
To nie Colin się trafił Alicji tylko Alicja jemu .Rodzina wykształcona inteligetna, bogata inaczej.
Kaoio
3 miesiące temu
Ktoś wie, kim jest ta influancerka Kamila J z Wrocławia która zagłodziła swojego psa?
Najnowsze komentarze (110)
The
3 miesiące temu
Ale ten Heniek niewyjsciowy
Gość
3 miesiące temu
Przystojny facet a także brzydkie kobiety na matki swoich dzieci wybierał przeć jego synowie do swoich mate są bardziej podobni niż do ojca
Huh
3 miesiące temu
Dzieciak Alicji też do bystrych nie należy. Bo nie był w stanie uczyć się innego języka
😉😉😉
3 miesiące temu
Obaj synowie podobni do matek😉
Tea...
3 miesiące temu
Niestety Henry nie ma nic z Colina , cała "góralka "
Patiiii
3 miesiące temu
Nigdy bym się nie zdecydowała urodzić ciężko chorego dziecka w naszym kraju. Samotne matki nie maja żadnego wsparcia, matki dzieci chorych tez nie maja żadnego wsparcia. Nam kobietom najlepiej by kazali dzieci rodzic nie ważne czy zdrowe czy chore a potem rób co chcesz, radź sobie jak chcesz…. Bez opieki państwa bez pomocy męża bez żadnej pomocy …. Nigdy a przenigdy bym takiego dziecka nie urodziła
ana
3 miesiące temu
Polski być trudny język?...
Ula
3 miesiące temu
Szkoda, że żaden syn nie jest z wyglądu podobny do taty.
wwww
3 miesiące temu
Alicja wcale go w dziecko nie wrobiła, jak złośliwie wypisywaliŚcie, on chciał mieć drugie ale miał obawy, szukął odpwiedniej kobiety i znalazł Alicję takie sa fakty. Góralaki mają dobre mocne geny. Wcześniej był z Irlandką ale to jednak za blisko, zbyt mała wyspiarska populacja.
ankacb
3 miesiące temu
Uważam, że Collin chciał mieć drugie dziecko, pisała o tym nawet jego poprzednia dziewczyna. Dlatego świadomie decydował sie na dziecko z Alicją.
Anna
3 miesiące temu
Na dzień dobry błąd ortograficzny w tytule. Nie jedyny piszemy oczywiście oddzielnie. Niejeden razem, jednak nie jeden, ale dwa piszemy oddzielnie.
Ola
3 miesiące temu
Też mam dorosłego 34 letniego niepełnosprawnego intelektualnie brata. Kochamy go bardzo ale żyć z takim człowiekiem to jest udręka. Trzymajcie kciuki by niedługo trafił do DPSu! Niedawno straciłam tatę - moja mama ma mojego brata na głowie. Państwo nic nie pomaga!!!
Hmm
3 miesiące temu
Collin trafil na kobiety z silnymi genami, ten chory syn to cala matka tak samo jak Henry, cala ABC
12w
3 miesiące temu
Błąd ortograficzny w tytule. Nie ma za co
...
Następna strona