Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Heroiczna Ewa Minge demaskuje PODZIEMIE KOSMETYCZNE, prezentując własne odrosty: "Co druga ma paznokcie zrobione i nawet rzęsy. HIPOKRYZJA!"

193
Podziel się

Projektantka postanowiła odnieść się do fali odkryć "kosmetycznych talentów" wśród polskich celebrytek, które mimo pandemii zachowują podejrzanie perfekcyjny wygląd. Wiecie, kogo mogła mieć na myśli?

Heroiczna Ewa Minge demaskuje PODZIEMIE KOSMETYCZNE, prezentując własne odrosty: "Co druga ma paznokcie zrobione i nawet rzęsy. HIPOKRYZJA!"
Ewa Minge (fot. Instagram, @eva_minge)
bDaxwNpN

Na przestrzeni ostatnich lat uzbrojona w dostęp do mediów społecznościowych Ewa Minge dała się poznać jako nieustraszona komentatorka życia społecznego, która niczym Krasicki w swoich bajkach wytyka przywary współczesnych Polaków. Zamiast gęsiego pióra i kałamarza projektantka korzysta jednak z Instagrama, za pomocą którego bezlitośnie kłuje prawdą w oczy, nie zważając na potencjalne pretensje koleżanek z branży.

Minge wzięła ostatnio na tapet kwestię coraz bardziej prężnie działającego podziemia kosmetycznego, czyli przedsiębiorczych fryzjerów, kosmetyczek i wizażystek, które za odpowiednią opłatą z chęcią dojadą do klienta, by na "nielegalu" zadbać o stan jego włosów czy paznokci. Sama Minge niejednokrotnie podkreślała, że ze względu na praktykowany zawód wygląd zewnętrzny jest dla niej wyjątkowo ważny. Tym razem postanowiła jednak świadomie przeczekać kryzys bez narażania nikogo na niepotrzebny kontakt z groźnym wirusem.

bDaxwNpP

Koronawirus. Kwarantanna. Ewa Minge i jej krawcowe szyją maseczki

Na dowód swojej nieustępliwości Ewa opublikowała na swoim profilu zdjęcia długich odrostów na paznokciach, pod którym przytoczyła rozmowę, którą miała najpewniej przyjemność odbyć z pewną zatroskaną znajomą.

- Pani Ewo, ale dlaczego ma pani niezrobione paznokcie?!

-A gdzie mam zrobić?

bDaxwNpV

- U swojej kosmetyczki!

-Przecież są gabinety zamknięte rozporządzeniem rządu! Pandemia!

-Ale ma pani nieodpowiedzialną kosmetyczkę! Przecież pani akurat nie może mieć niezrobionych paznokci! Przecież może po cichu pani zrobić jak większość, to robi, lub przyjść do pani domu!

-Ależ ja mam bardzo odpowiedzialną właśnie kosmetyczkę! Zrezygnowała z zarobku, nie zwolniła ludzi, bierze ich na swój garb i garnek i mocno przeżywa, że my klientki mamy takie paznokcie, rzęsy i inne. Każdego dnia jesteśmy w kontakcie, ale wirtualnym! Wykazuje się mądrością i świadomością, nie klei idiotki i nie udaje, że siedzi w domu robiąc w kosmetycznym podziemiu. Nawet do głowy mi nie przyszło robić żadnych nacisków czy próśb - cytuje samą siebie projektantka.

bDaxwNpW

Minge zaznaczyła jednocześnie, że perfekcyjnie uzupełnione rzęsy i dokładnie wykonane paznokcie żelowe niektórych celebrytek nie umknęły jej uwadze.

Zróbcie coś ze mną, bo nie wyglądam! Potrafię zrobić piękny pedicure osobiście, ale u rąk odpada, wiec jak muszę patrzeć na moje paznokcie, to oglądam te u stóp. Ach ta nasza mentalność i okazja do wszelakich robót podziemnych, te mądrości w social mediach i pokazywanie odpowiedzialności i solidarności, a co druga ma paznokcie zrobione, zerowy odrosty i nawet rzęsy. Tak, tak, same robią... zwłaszcza żele. Serio, hipokryzja w czasach kwarantanny jest tak ostra i rażąca jak papryczka chili w oku. Zrobiłabym taki challenge i oznaczyła różne dłonie, ale nie lubię tego typu zabaw - oznajmiła, ucinając tym samym szanse na wywołanie show biznesowej burzy (a szkoda).

Zdaniem gwiazdy tego typu kombinatorstwo to wrodzona cecha sporej części polskiego narodu. Uważa, że ludzie są w stanie posunąć się naprawdę daleko, żeby tylko nie wyróżnić się z tłumu.

bDaxwNpX

Udawanie poprawności wszelakiej jest tak obecnie modne jak zwierzenia przed wyborami, kto na kogo będzie głosował, a później wynik z kosmosu. Ludzie boją się szczerości, muszą podlegać unifikacji, modzie i być lepsi, choćby o te paznokcie spod lady. Tak rozumiem potrzebę chleba itp., ale w przypadku małych firm dość sprawnie działa pomoc, przynajmniej w moim rejonie. Klientki też powinny wykazać się zrozumieniem i nie szantażować, że zrobią u "Jolki w domu", jak nie przyjmie ich kosmetyczka w ukryciu. Poczta pantoflowa podaje numery, gdzie, co można niedozwolonego, a Polak potrafi zwłaszcza kontrabandę. Polak ogólnie, to dziwny przypadek. Część ludzi, którym z powodu kwarantanny biznes wystrzelił w górę (są tacy) i tak poszli po "zapomogi" - oskarża.

Jak obstawiacie, które celebrytki Minge umieściłaby na liście podejrzanych o korzystanie z kosmetycznego podziemia?

bDaxwNpY
bDaxwNqq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(193)
magi
5 miesięcy temu
No fajna jesteś Ewa...Lubię cię.Porządna z ciebie kobieta...
Gosc
5 miesięcy temu
Najlepiej obciąć krótko, spiłować, wypolerować i mieć naturalne. Po kłopocie :)
gość
5 miesięcy temu
We wczorajszej debacie wszyscy kandydaci wystylizowani. Czyżby im od początku kwarantanny włosy nie urosły?
bDaxwNqr
gość
5 miesięcy temu
ja mam swoje naturalne paznokcie i dbam o nie sama, rzęs sztucznych nie noszę, włosy długie podcinam co 3-4 miesiące .......pracuję z 15 kobietami i "aż" 3 robią hybryda, żadna rzęsy więc to określenie "co druga" jest bardzo na wyrost i zależy od kręgu w jakim kto się obraca.
Anna
5 miesięcy temu
Kobiety przyklejają sobie rzęsy, paznokcie, farbują włosy, robią makijaże, ale do ginekologa chodzą raz na 10 lat lub wcale. Rzeczywiście zadbane kobiety...
Najnowsze komentarze (193)
Fryzurkietta
5 miesięcy temu
Miałam isc do fryzjera przed swietami.. mamy maj a wygladam jak pol dypy zza krzaka. Zwykłe Polki też przezywaja dramat nie robie rzes paznokcie maluje sama zwyklym lakierwm ale włosy..blagam chce do fryzjera!!!
Dcd
5 miesięcy temu
No jakiś duży drogi salon piękności pewnie może się zamknąć i na pół roku... zwykła osiedlowa kosmetyczka czy fryzjerka musi pracować w podziemiu bo musi za coś żyć i opłacić rachunki...
Danita
5 miesięcy temu
Jest Pani super tak trzymac
Danita
5 miesięcy temu
Jest Pani super tak trzymac
Anna
5 miesięcy temu
Kobiety przyklejają sobie rzęsy, paznokcie, farbują włosy, robią makijaże, ale do ginekologa chodzą raz na 10 lat lub wcale. Rzeczywiście zadbane kobiety...
Maja
5 miesięcy temu
Dziwna moda, szpony Draculi zamiast pięknych paznokci. Co druga? Zanda z moich koleżanek nie ma, w pracy może dwie, ale wygląda to niesmaczne, a nie ładnie.
Xtvh
5 miesięcy temu
Te grube sztuczne pazury, rzęsy jak krzaki i brwi jak wielkie gąsienice zapewniaja wygląd karykatury. Mogło by to zniknac na dobre
And
5 miesięcy temu
No rzeczywiście heroiczna. Bohaterka narodowa bo paznokcie niezrobione. A kosmetyczki, fryzjerki, itp. też muszą z czegoś żyć.
bDaxwNqj
Minga
5 miesięcy temu
Okropne krogulce, dlatego ja nie robię żadnych pazurów. Naturalne, piękne mi wystarczą.
123
5 miesięcy temu
Fajne stylówy z maskami
Aga
5 miesięcy temu
Kilka dni temu rozmawiałam z koleżanką. Jej sąsiadka jeździ tirem i nie obowiązuje ja kwarantanna. Koleżanka opowiedziała mi że żadna kosmetyczki nie chciały jej przyjąć na paznokcie dlatego że przyjechała z zagranicy i się baly. W końcu znalazła taka która ja przyjęła. Tylko dlatego nie chciały? W ogóle nie powinny przyjmować. Gdyby ta nie powiedziała że przyjechała zza granicy to by nie było problemu. A ile jest takich które nie mówią. Podziemie kwitnie.
Gosc
5 miesięcy temu
Żadna hipokryzja, 50% kobiet chodzi do kosmetyczki a 50% sameme potrafią sobie zrobić
Paula
5 miesięcy temu
Racja! :) odpowiedzialność. Na ten ciężki moment można kupic swoj zestaw i spróbować własnych sił
Megi
5 miesięcy temu
Ja robię sobie sama. Żadna filozofia. Najlepsze żele to te z biedronki.
...
Następna strona
bDaxwNqL