Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Hipster Katoliczka": "Jestem dla części osób autorytetem, jeśli chodzi o wiarę!"

74
Podziel się:

"Ludzie są niesamowicie spragnieni mówienia o Bogu w normalny sposób" - reklamuje swojego bloga.

Jola Szymańska trzy lata temu założyła bloga Hipster Katoliczka. Twierdzi, że przede wszystkim chce pokazywać innym, że nie ma sprzeczności w byciu chrześcijanką i nowoczesną kobietą. Okazuje się, że dla Joli to również przepustka do popularności. Chwali się, że ludzie czasem zaczepiają ją na ulicy i stawiają w roli autorytetu.

Mam wrażenie, że ludzie są niesamowicie spragnieni mówienia o Bogu w normalny sposób. Pomysł na bloga wziął się od tego, że od zawsze byłam wierząca. Bóg jest dla mnie bardzo ważny, to on jest moim tatą, który mnie prowadził przez całe życie i chciałam w ten sposób podziękować mu za dużo dobra i opieki, której doświadczyłam. Po komentarzach, które otrzymuję odnoszę wrażenie, że jestem dla części osób autorytetem jeśli chodzi o wiarę. To dla mnie trudne.

_

_

_

_

Źródło: Newseria Lifestyle

KOMENTARZE
(74)
gość
5 lata temu
dziewczyna jest z bielska - białej. nie mogę słuchać jej wywodów o katolicyzmie. niestety jest zakłamana. z pewnością nie powinna uważać sie za autorytet ponieważ wiele sytuacji z jej życia i jej bliskich nie ma nic wspólnego z zasadami wiary.... drażni mnie jak ludzie łatwo wycierają sobie usta sprawami wiary. to jest obraźliwe w stosunku do ludzi wierzących i żyjących zgodnie z nauką Chrystusa.
gość
5 lata temu
Fanatyzm religijny to poważna choroba psychiczna.Aż strach się bać takich nawiedzonych.Co się dzieje z tymi ludźmi,biorą coś,czy co?
gość
5 lata temu
ja jestem tylko i wyłącznie spragniona normalności w Polsce.
gość
5 lata temu
Nie jestem w ogóle spragniona mówienia o Bogu w żaden sposób. Normalny(o ile taki istnieje) ani nienormalny.
gość
5 lata temu
Ziew. Jestem wierzącą ateistką jeżdżącą na deskorolce.
Najnowsze komentarze (74)
Hana
5 lata temu
Nie wierzę, że Jolka takie cyrki robi. HAHAHAHAHA, gdybym nie znała.... HAHAHAHAHA
gość
5 lata temu
Ubogi kraj, przez ten katolicyzm... Malo nauki, malo znajomosci jezykow. Ksiadz, nauczyciel , polityk, prokurator, sedzia: to upadek naszego spoleczenstwa....To zamierzona patologia w Polsce...
gość
5 lata temu
A ja ją popieram
gość
5 lata temu
Infantylne postrzeganie wiary, brak głębokiej wrażliwości- płytkość oraz ego rozdmuchane do wielkich rozmiarów- to widzę... dodam - jestem wierząca
gość
5 lata temu
dla mnie to nie jest normalne klepać ciągle o Bogu , nie lubię takich pokazówek !
gość
5 lata temu
Nie obnoście się z wiarą ,to każdego indywidualna sprawa.
gość
5 lata temu
czy dziewczyna wie, że biblia została sfałszowana przez hierarchów kościoła na własne potrzeby....., aby otumaniać lud przez 2000 lat?
stan zolwiki
5 lata temu
Za długie. Tu masz katolicki blog w pigułce, kochanie. zolwiki.blog.pl/2015/03/19/jozef-frajer/
gość
5 lata temu
A co ludzie moga wiedzieć o Bogu ? Wiedzy nie ma żadnej a jeżeli chodzi o wiarę to każdy wierzący czuje Boga po swojemu i o czym tu dyskutować?Oczywiscie w swoim gronie wierzących ,zawsze mozna ale nie trzeba wiary od razu sprowadzać do pieniędzy.
gość
5 lata temu
Pewnie się stukała nie raz,nie dwa...
gość
5 lata temu
no i co z tego, ze jest z bielska? jakby była z gdańska to mógłbyś jej słuchać? Widać, że nawet nie odwiedziłeś jej bloga, nie masz pojęcia o czym i jak pisze. Gdybyś wiedział jakie treści tam wrzuca nie pisałbyś bzdur o wycieraniu sobie ust religią. Typowy P******k- nie znam się, ale się wypowiem. Jola robi kawał dobrej roboty w internecie i pokazuje, że katolik to nie tylko zacofany zaboboniarz. Doceńcie to ludzie.
gość
5 lata temu
Zauważyliście, że top komentarze na Pudelku dotyczące spraw politycznych, religijnych, etycznych, są zazwyczaj wszystkie na jedną nutę? Ostatnio widzę same lewicowe, anty-kościelne, pseudo-postępowe. Jeszcze jakiś czas temu było zupełnie na odwrót. Ładna manipulacja.
gość
5 lata temu
Hm, no więc chyba mało czytasz hipster katoliczko Ewangelię, Bóg nakazuje młodzieńcowi zostawić wszystko co z tego świata , wszelkie bogactwa mimo jego zasmucenia, daje przykład że nie przejdzie bogaty przez ucho igielne. Jeśli Ty chcesz wiarę i swoje wnętrze w cokolwiek pakować to tak jakbyś służyła jednocześnie Bogu i mamonie, a to jest niemożliwe. Mówisz że ważna jest dla Ciebie jakość i dobre produkty na sklepowych półkach a potem wskazujesz jak istotny jest Bóg. Coś tu jest nie tak. Zastanow się nad tym.
gość
5 lata temu
Każdy lubi jakies bajki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie