Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Ile zarabiają prezenterzy TVP?

309
Podziel się:

W grudniu sąd wydał wyrok, w wyniku którego nadawca publiczny powinien podać do wiadomości wysokość zarobków swoich pracowników - dziennikarzy, prezenterów i zarządu. Tymczasem Telewizja Polska wciąż nie ujawniła zarobków swoich "gwiazdorów".

Ile zarabiają prezenterzy TVP?
Ile zarabiają prezenterzy TVP? (AKPA, FORUM, East News)
bEELwvYR

Nasz wczorajszy artykuł na temat zarobków Jarosława Jakimowicza wywołał w sieci niemałe poruszenie. Według informatora Pudelka prezenter TVP za każdy odcinek programu dostaje wynagrodzenie w wysokości 1500 zł. Przyjmując, że Jakimowicz pojawia się w studio trzy razy w tygodniu, miesięczna kwota wynagrodzenia "gwiazdy" TVP oscyluje na poziomie 18 tysięcy złotych miesięcznie.

W oparciu o dostępne dane można zauważyć, że pensja takiej wysokości dla prezentera TVP nie jest rzadkością. "Dziennik Gazeta Prawna" podawał w 2017 roku, że miesięczne wynagrodzenie prowadzących główne wydanie "Wiadomości” Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka wynosi ok. 40 tys. zł (plus VAT), a Krzysztofa Ziemca (który wtedy jeszcze pracował w "Wiadomościach) - 33,5 tys. zł. Według Dziennika Gazety Prawnej w 2017 roku Adrian Klarenbach miesięcznie zarabiał ok. 30 tys. zł, zaś Michał Rachoń ok. 25 tys. zł.

bEELwvYT
Zobacz także: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

Gwiazdorskie uposażenia słabo korespondują z wypłatami, na jakie mogą liczyć "zwykli" dziennikarze - według sprawozdania finansowego stacji Telewizji Polskiej za 2018 rok zarobki dziennikarzy kształtowały się w granicach od 7 do 12 tys. złotych.

bEELwvYZ

"Pierwsza linia" gwiazd TVP może więc liczyć na pokaźne profity. Jakie dokładnie? Tego nadawca publiczny, opłacający swoje gwiazdy z naszych pieniędzy, nie chce ujawnić.

Sprawa upublicznienia honorariów wypłacanych prezenterom trafiła już nawet do sądu za sprawą pozwu posła KO, Adama Szłapki, który domagał się podania tych informacji do publicznej wiadomości. Ostatecznie sąd przychylił się do wezwania posła i orzekł, że TVP musi podać, ile zarabiają poszczególni prezenterzy. Jednak TVP twierdzi, że zgodnie z wyrokiem sądu stacja nie musi upubliczniać zarobków prezenterów ani zarządu i konsekwentnie tego nie robi.

Tymczasem po naszej wczorajszej publikacji na temat zarobków Jakimowicza, sam zainteresowany w rozmowie z "Faktem" stwierdził, że nie zarabia aż takich kwot, jakie podał nasz informator. Ile zatem Jakimowicz dostaje za swoje programy z Magdaleną Ogórek? Tego już nie powiedział. Biuro prasowe TVP, zasłoniło się z kolei ochroną danych osobowych i również nie podało wysokości pensji Jakimowicza. Wygodnie się złożyło?

bEELwvZa

TVP jest reklamowana przez jej szefa, Jacka Kurskiego jako świetny nadawca, podchodzący do swych zadań z pełnym profesjonalizmem. Wydaje się więc, że wysokość zarobków pracujących w firmie osób, jest w tym świetle w pełni uzasadniona. Dlaczego więc pracodawca i sami zainteresowani nie chcą podać do publicznej wiadomości, ile co miesiąc dostają z naszych podatków? Czy jest się czego wstydzić?

Czekamy zatem na oświadczenie na temat zarobków gwiazd TVP, na których konta każdego miesiąca płyną pieniądze pochodzące między innymi z naszych podatków.

Wy też chcielibyście poznać sekretne zarobki gwiazd TVP?

Poniżej publikujemy post z Twittera posła Adama Szłapki z grudnia 2020 roku, w którym opublikował wyrok Sądu Administracyjnego.

bEELwvZb
bEELwvZc
bEELwvZu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(309)
sungift
8 miesięcy temu
A opiekun niepełnosprawnego dziecka wymagającego całodobowej opieki dostaje 1921zł...i nie może podjąć żadnej dodatkowej pracy...a jak dziecko umrze to zostaje automatycznie bez żadnych środków do życia..czy to jest sprawiedliwe???!!!
567777
8 miesięcy temu
Teraz już wiadomo, że każdy pcha się do tv... Łatwa kasa 👍👍👍👍🤣🤣🤣🤣... Nie ważne jaka stacja...
Marek
8 miesięcy temu
Prostytutki zawsze dobrze zarabialy, jak swiat swiatem.
bEELwvZv
omg
8 miesięcy temu
Za pokazanie się w tv tyle kasy biorą a lekarze ,górnicy ,nauczyciele proszą o podwyżki . Spory obciach
Ktoś
8 miesięcy temu
Quebo zdradza Natalie z nastolatkami 15-16 l może o tym napiszcie?
Najnowsze komentarze (309)
Puknijcie się
7 miesięcy temu
Nie piszcie o tvn, bo oni nie utrzymują się z naszych pieniędzy, a że Lis i inni dużo zarabiali, a przeciez tylko z abonamentu, a teraz 20mld dostali na nich, skracając nam życie.
zgroza
7 miesięcy temu
Płacą im kradnąc z naszych kieszeni, a my zarabiamy 2,5-3,5 tyś miesięcznie
skandal
7 miesięcy temu
Za propagandę tvpis płaci fortuny i to z naszych zarobków po 3 tyś miesięcznie.
Ala
7 miesięcy temu
Za co tak duże pieniądze
Lollo
8 miesięcy temu
I tak zagłosuję na PiS
POpatrzcie na...
8 miesięcy temu
.uwazam, ze wcale duzo Nie zarabiaja...!
john
8 miesięcy temu
Ciekawy jestem ile zarabiają dziennikarze z TVN chciałb ym wiedzieć
83lata
8 miesięcy temu
Lekarzy powinni kontrolować
bEELwvZn
83lata
8 miesięcy temu
Lekarzy powinni kontrolować
83 lata
8 miesięcy temu
Lekarzy powinni kontrolować.
Bratek
8 miesięcy temu
Jak zarabiają taką kasę to niech ze swoich dochodów płacą Rydzykowi a nie on od Państwa wyciąga
Ola
8 miesięcy temu
Przecież muszą pożytecznie wydawać hojne datki od rządu a jakby poszły one na onkologię to by się zmarnowały 😕a tak na wypłaty jest a jak braknie to się dorzuci z naszych podatkow
GwałcicielzTV
8 miesięcy temu
Jak można nazywać kłamliwych funkcjonariuszy reżimu "gwiazdami' ?
Zenobiusz
8 miesięcy temu
Danuta jest boska, bardzo lubię jak prowadzi Wiadomości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEELwwag
bEELwwah
bEELwwai
bEELwwaj
bEELwwak
bEELwvZP